خیلی‌ از افراد از من می‌پرسن که چطور می‌تونن هکر بشن! من در این قسمت قصد دارم  ۱۲ گام به شما معرفی کنم تا یک هکر قدرتمند بشین. آماده این؟

گام اول : مهارت‌های شبکه

شما باید با یکسری از مفاهیم شبکه که در زیر ذکر شده اند تا حدی آشنا باشین:

 • DHCP
 • NAT
 • Subnetting
 • IPv4
 • IPv6
 • Public v Private IP
 • DNS
 • Routers and switches
 • VLANs
 • OSI model
 • MAC addressing
 • ARP

گام دوم : مهارت‌های لینوکس

در این گام پیشنهاد میگردد که با سیستم عمل لینوکس (کالی، اوبونتو) آشنا بشین. دلیل اصلی‌ این مساله توسعه اکثر نرم‌افزارهای امنیتی در لینوکس می‌باشد.

گام سوم : مهارت آنالیز پروتکل

استفاده از ابزارهایی مانند Wireshark به هکر کمک می‌کند که بتواند داده‌های در حال انتقال در سطح شبکه را مورد وارسی قرار دهد.

گام چهارم : مجازی سازی

یادگیری و استفاده از سیستمهای مجازی سازی مانند Virtual Box سبب میشود که  یک هکر بتواند محیطی مجازی برای تمرین خود فراهم نماید.

گام پنجم : مفاهیم و تکنولوژی‌های مربوط به امنیت

یک هکر باید با اصطلاحات و تکنولوژی هایی که مربوط به امنیت داده میباشد آشنا باشد. به عنوانه مثال، Firewall، VPN، IDS چندین نمونه از تکنولوژی هایی هستند که در زمینه امنیت اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرند.

گام ششم: آشنایی با تکنولوژی شبکه‌های وایرلس

به منظر نفوذ به شبکه‌های وایرلس، یه هکر باید سطح دانش خود را در زمینه آشنایی با شبکه‌های وایرلس و همچنین نحوه رمزنگاری آنها مانند WEP، WPA و WPA2۲ را بالا ببرد.

گام هفتم : اسکریپت نویسی

آشنایی با زبانهای برنامه نویسی مانند Python، PHP و همچنین Bash این امکان به هکر میدهد تا در صورت نیاز (نبودن ابزار مناسب)، ابزار مربوط به خود را توسعه و در جهت تست نفوذ مورد استفاده قرار دهد.

گام هشتم : پایگاه داده

آشنایی با پایگاه داده‌های معمول مانند MySQL، MSSQL و Oracle  این توانایی به هکر میده که بتونه تست نفوذ بر روی پایگاه داده به راحتی انجام دهد.

گام نهم :وب اپلیکیشن (وب سایت)

در چند ساله اخیر، وبسایتهای زیادی در سرتاسر دنیا به وجود آمده اند. یک متخصص تست نفوذ باید با نحوه کارکرد یک وب اپلیکیشن و نحوه اتصال اون به پایگاه داده آشنا بوده  تا بتونه تست نفوذ بر روی وب سایت با موفقیت انجام بده.

گام دهم : جرمشناسی دیجیتال

یکی‌ از گامهای تست نفوذ ، پاکسازی ردپاها توسط نفوذگر میباشد. به همین دلیل یک هکر قانونمند میتواند با استفاده از روش‌های جرم شناسی‌ دیجیتال، کلیه رده پاهای خود بر روی سیستم قربانی  از بین ببرد.

گام یازدهم : مهندسی‌ معکوس

یک هکر میتواند از مهندسی‌ معکوس در جهت آشنایی با عملکرد بدافزار و همچنین تشخیص آنها استفاده نماید.

گام دوازدهم : خلاقیت

یک هکر همیشه باید از ذهن خود در جهت پیدا کردن راهی‌ برای نفوذ استفاده کند. این بدین منظور است که یک متخصص تست نفوذ سعی‌ بر آن دارد که از مسیری های متفاوت تر نسبت به دیگران، به هدف خود که تست نفوذ می‌باشد برسد.

نقشه راه ورود به دنیای هک و امنیت

از آنجایی که اکثر دوستان برای ورود به دنیایی هک و امنیت مشکلات زیادی داشتند و به سوالات زیادی برخورد میکردند تصمیم گرفتیم که این مقاله رو برای شما آماده کنیم. در این مقاله تقریبا به همه فیلدهای لازم اشاره شده است. هر چند نمیشه گفت که کامل هست ولی میتواند به اکثر سوالات شما در بدو شروع هک و امنیت پاسخ دهد.

در این مقاله به پاسخ سوالات زیر خواهید رسید:

 • هک رو از کجا شروع کنم؟
 • چگونگی تبدیل شدن به یک هکر اخلاقی؟
 • آیا میتوانم هکر شوم؟
 • زمان لازم برای هکر شدن چقدر است؟
 • چه رشته هایی برای هکر شدن لازم است؟
 • پیشنیاز های هکر شدن چیست؟
 • بعد از یاد گرفتن نقشه راه میتوانم به درآمد برسم؟
 • آیا در ایران میتوانم با علم هک کار کنم؟
 • چه دوره هایی رو برای هکر شدن باید بگذرونم؟
 • چه زبان های برنامه نویسی برای هکر شدن لازم است؟
چگونه هکر شویم؟

ناگفته نماند که در این نقشه راه، شما فقط راه تبدیل شدن به یک هکر اخلاقی را خواهید آموخت. در ابتدا بهتره کمی در مورد هکر اخلاقی توضیح بدم.

هکر اخلاقی (Ethical Hacking) چه کسی است؟

هکر اخلاقی یک متخصص شبکه کامپیوتری است که امنیت یک سازمان را بر عهده میگیرد. کار او میتواند تست نفوذ شبکه سازمان باشد تا نقص های احتمالی برای هر نوع نفوذی به سازمان را پیدا کند. نکته کلیدی که یک هکر اخلاقی نسبت به یک هکر مخرب دارد این است که تمام کارهای یک هکر اخلاقی با اجازه مالکین سازمان و بدون هر گونه هدف مخرب انجام شود. یک هکر اخلاقی به عنوان یک هکر کلاه سفید شناخته می شود و کاملا مخالف هکر کلاه سیاه است.

شروع کار با هک اخلاقی

چگونگی شروع کار بستگی به حوزه شغلی، مطالعه یا تحقیقات شما دارد. اگر شما در زمینه های کامپیوتری مانند علوم رایانه، فناوری اطلاعات یا امنیت سایبری مشغول به کار باشید، شروع راه برایتان آسان خواهد بود اما برای کسانی که زمینه کاری متفاوتی دارند احتمالا کار کمی سخت می شود زیرا احتمال دارد مجبور به تغییر زمینه کاری خود شوند. همچنین داشتن مدرک دانشگاهی (دیپلم و لیسانس و…) نیز قطعا به شما کمک می کند تا کارتان را به خوبی و باسرعت پیش ببرید.

علاوه بر دانش فنی، یک هکر اخلاقی باید متفکر و خلاق نیز باشد. هکرهای اخلاقی باید فعالیت های مربوط به هکرهای مخرب را پیش بینی کنند و برای حل مسائل امنیتی همیشه یک راهکار حساب شده داشته باشند، زیرا به عنوان یک هکر اخلاقی لازم است که شما یک قدم جلوتر از هکرهای مخرب باشید.

بعد از فرا گرفتن مهارت های کافی، داشتن تجربه مهم ترین بخش کار می باشد. حداقل زمانی که لازم است تا بتوانید به یک هکر اخلاقی با تجربه تبدیل شوید حداقل ۵ سال می باشد. و زمانی جواب خواهد داد که فرد علاقه کافی را به این کار داشته باشد. پس علاقه و تلاش میتواند مهم ترین پیش نیاز های تبدیل شدن به یک هکر باشد.

همونطور که اکثرا میدونید، هر کسی در هر زمینه ای مهارت کافی را داشته باشد میتواند به درآمد کافی برسد. پس شرط اصلی برای کار و رسیدن به درآمد، مهارت کافی شما میباشد. در کشور ما ایران نیز اکثر ارگان های دولتی نیاز به متخصصین امنیت (هکر های کلاه سفید) دارند. از جمله این ارگان ها میتوان به مرکز ماهر،پلیس فتا،مرکز کاشف،مراکز آپا و… اشاره کرد.

همچنین شرکت های خصوصی زیادی نیز وجود دارند که به دنبال متخصصی امنیت با تجربه هستند. پس بعد از فرا گرفتن کامل مطالب و کسب تجربه کافی شما میتوانید در هر جای دنیا که باشید به شغلی پردرآمد برسید.

گواهینامه های مناسب

هک و امنیت

هر چند استعداد و توانایی تنها با گواهینامه ها به دست نمی آید اما داشتن آنها میتواند برای شما یک برگ برنده باشد. متاسفانه هنوز هم برخی ارگان ها هستند که مدرک گرا می باشند و به جای علم شما، به مدرک شما اهمیت میدهند. برای همین لازم است تا به تعدادی از این مدارک مهم اشاره کنیم.

گواهینامه Certified Ethical Hacker یا CEH بدون شک میتواند یک گزینه مناسب باشد. CEH گواهینامه ای است که بیشتر هکرهای اخلاقی به دنبال کسب آن می باشند. به غیر از CEH، چندین گواهینامه دیگر نیز وجود دارد که مهارت شما را به عنوان یک هکر اخلاقی اثبات می کند.

 • گواهینامه SANS GIAC
 • ارزیابی آسیب پذیری ها (Certified Vulnerability Assessor)
 • هکر اخلاقی حرفه ای (Certified Professional Ethical Hacker)
 • مهندسی تست نفوذ (Certified Penetration Testing Engineer)
 • و…

خب در ادامه مقاله “چگونگی تبدیل شدن به یک هکر” می رسیم به بخش مهارت ها، که اصلی ترین مرحله کار می باشد. در ادامه مهارت های لازم و کافی رو به صورت مرحله به مرحله برای شما آماده کردیم. تنها بحثی که ممکن است برای شما به وجود بیاید، بحث منابع است. خیلی از هکرهایی که من تا الان باهاشون مصاحبه داشتم، هیچ کدوم هزینه ای رو برای هکر شدن خودشون پرداخت نکردند و از بهترین منابع، یعنی گوگل و یوتیوب استفاده کردند. اما خب خیلیا دوس دارند مراحل رو خیلی سریع به پایان برسونند که در این شرایط وجود پکیج های آموزشی میتونه براشون مفید باشه و کارشون رو سرعت ببخشه.

مهارت های کافی برای تبدیل شدن به یک هکر

هک و امنیت

مرحله اول آشنایی با مفاهیم اولیه.

Network Plus
CEH

مرحله دوم آشنایی با خط فرمان های سیستم عامل ها.

Linux Commands
Windows Commands
LPIC 1 & 2

مرحله سوم آشنایی با فریمورک های نفوذ و پنتست.

Metasploit Basic
Metasploit Advanced

مرحله چهارم آشنایی با آسیب پذیری های تحت وب.

Basic of Web Penetration Testing
Advanced of Web Penetration Testing
Penetration Testing with Kali
SQL Programming & PHP/ASP Syntax
Entitty framework & .Net Core

مرحله پنجم طریقه جمع آوری اطلاعات از سطح اینترنت.

InfoGathering & OSINT
Google Hacking & Web Mapping
Social Engeenering & Man Spoofing

مرحله ششم کرک اکانت و جمع آوری اکانت.

Account Leech & Cracking

مرحله هفتم آشنایی با رمزنگاری ها و تست ضعف رمزنگاری.

Cryptography Pentesting

مرحله هشتم تکنیک های نفوذ به شبکه های زیرساختی و بیسیم.

Network & Wireless Hacking

مرحله نهم تکنیک های نفوذ و دور زدن مکانیزم های برنامه های کاربردی.

Android & iOS Penetration Testing

مرحله دهم تست نفوذ با زبان پایتون.

Python for Penetration Testing

مرحله یازدهم آشنایی یا زبان پاورشل و پتانسیل آن.

Powershell for Penetration Testing

مرحله دوازدهم تکنیک های مبهم سازی ر برنامه نویسی و رمزنگاری.

Obfuscation Methods
Encryption & Packers

مرحله سیزدهم تکنیک های ارتقاء سطح دسترسی.

Privilage Ecalation

مرحله چهاردهم تکنیک های نگهداری دسترسی و بکدور.

Persistence Methods

مرحله پانزدهم تکنیک های ضد ردیابی دسترسی.

Anti Forensic Methods

مرحله شانزدهم برنامه نویسی زبان C و سوکت نویسی.

C & Network Programming

مرحله هفدهم برنامه نویسی زبان روبی و جاوا اسکریپت.

Ruby & JavaScript Programming

مرحله هجدهم برنامه نویسی .VBScript & ActionScript

ActionScript & VBScript Programming

مرحله نوزدهم برنامه نویسی زبان ماشین.

Assembly Programming

مرحله بیستم آشنایی با ساختار فایل فرمت ها و ماژول های کرنل.

Operating System File Format
WinAPI & LinAPI Syntax

مرحله بیست و یکم برنامه نویسی .COM & DCOM

COM and DCOM Programming

مرحله بیست و دوم تحلیل ساختار فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری.

Hardware & Software Firewall Analysis

مرحله بیست و سوم مهندسی معکوس هر برنامه ای و تکنیکی.

Advanced Reverse Engineering

مرحله بیست و چهارم اکسپلویت نویسی و دور زدن مکانیزم های دفاعی.

Advanced Exploit Development

مرحله بیست و پنجم ساختن بکدورهای روت کیت و بوت کیت.

Bootkit & Rootkit Analysis

مرحله بیست و ششم اکسپلویت نویسی سیستم عامل های گوشی ها.

Android & iOS Exploit Development

مرحله بیست و هفتم تکنیک های حملات به ماهواره ها و شنود آنها.

Satellite Attacking

امیدوارم این مقاله راهنمای کافی برای ورود شما به دنیای هک و امنیت واقع شده باشه. برای یادگیری بهتر هر روز سعی می کنیم آموزش برخی از این مراحل رو به صورت فارسی در اختیار شما دوستان قرار بدیم. منبع و ترتیب این مهارت ها توسط تیم  Unk9vvN نوشته شده است.

اگر می‌خواهید یک هکر واقعی باشید این مقاله را تا انتها بخوانید و با راه و روش‌های یک هکر واقعی آشنا شوید اما اگر می‌خواهید یک شکننده یا کرکر (Cracker) باشید این مقاله مناسب شما نیست.
قبل از اینکه بدانیم چگونه هکر شویم؟ ابتدا باید مفهوم هک را بدانیم و انواع هکر را بشناسیم. هک کردن شناسایی ضعف و آسیب‌پذیری برخی سیستم‌ها و به دست آوردن دسترسی آن‌هاست.

به چه کسی هکر می‌گوییم؟ در امنیت رایانه، یک هکر شخصی است که بر مکانیزم‌های امنیتی سیستم‌های کامپیوتری و شبکه تسلط دارد. برای تبدیل‌شدن به یک هکر، یادگیری تکنیک‌های هکینگ پایه، چگونگی فکر کردن مانند یک هکر و چگونگی کسب احترام در جامعه هک، اخلاقی مهم است. در ادامه برای اینکه روش های هکر شدن را بدانید، به این مباحث می‌پردازیم.

به چه کسی کرکر میگوییم؟ به کسی که باعث اختلال در سیستم‌های رایانه‌ای یا موبایل‌ها می‌شود، کرکر می‌گویند به‌عنوان‌ مثال کسی که یک سایت را هک می‌کند و اسم خود یا گروه خود را روی صفحه‌ی اصلی آن می‌نویسد یک کرکر است یا کسی که با استفاده از نرم‌افزارها و اسکریپت‌های آماده وارد گوشی شما می‌شود، کرکر است. متأسفانه در فرهنگ حال حاضر اکثر مردم این افراد را “هکر” می‌نامند اما واقعیت این است که هکرهای واقعی این افراد را به‌عنوان اشخاصی بسیار تنبل و غیرقابل‌اعتماد می‌شناسند و به‌هیچ‌وجه آن‌ها را قبول ندارند.

چگونه هکر شویم؟

اریک استیو رایموند (رهبر نرم‌افزارهای متن‌باز) در مورد تفاوت بین هکرها و کرکرها می‌گوید: “هکرها چیزهایی را ساختند، کرکرها آن‌ها را شکستند. ”
در فرهنگ‌ عامه، شکستن (Cracking) کامپیوترها و سیستم‌های تلفن به معنای هک کردن است، اما این فرهنگ از آنچه که بیشتر مردم فکر می‌کنند، بسیار پیچیده‌تر و اخلاقی‌تر است.

انواع هکرها

اگر می‌خواهید بدانید چگونه هکر شویم؟ ، قبل از آن باید انواع هکرها را شناسایی کنیم.

 • کلاه‌سفید: یک هکر اخلاقی است که یک اجازه رسمی و قانونی برای ارزیابی وضعیت امنیت سیستم هدف را دارد.
 • کلاه‌سیاه: با پیدا کردن دسترسی غیرمجاز، وارد سیستم می‌شود. این افراد برای تخریب هدف دست به هک می‌زنند. این نوع هک کاملاً غیرقانونی است و ممکن است مجازات‌های سنگینی را در پی داشته باشد.
 • کلاه خاکستری: فردی که با دسترسی غیرمجاز وارد سیستم می‌شود، اما نقاط ضعف شرکت را نشان می‌دهد.
 • بچه اسکریپتی (Script Kiddie): شخص بدون مهارت فنی است و فقط با استفاده از ابزارهای آماده و از پیش‌ساخته شده اقدام به هک کردن می‌کند.
 • هکتیویسم (Hacktivist): با استفاده از کامپیوتر و شبکه‌های کامپیوتری اعتراض و مقاصد سیاسی خود را بیان می‌کنند.

هکرها مشکلات را حل می‌کنند و به آزادی و کمک متقابل داوطلبانه اعتقاد دارند. برای پذیرفته شدن به‌عنوان یک هکر، شما باید مانند یک هکر رفتار کنید و روش های هکر شدن را بلد باشید.

حالا که مفهوم هک، هکر و انواع هکر را متوجه شدید بیایید به مواردی که در راستای سوال چگونه هکر شویم؟ ، بپردازیم.

بخش اول: یادگیری اصول اولیه

۱- به زبان انگلیسی مسلط شوید: اولین قدم برای تبدیل‌شدن به یک هکر یادگیری زبان انگلیسی است. اگر زبان انگلیسی شما ضعیف و یا متوسط است سعی کنید به آن مسلط شوید.

۲- سیستم‌ عامل لینوکس را نصب کنید: شما برای اینکه بتوانید به یک هکر موفق تبدیل شوید حتماً باید به یکی از سیستم‌ عامل‌های یونیکس مسلط شوید. معروف‌ترین سیستم‌ عامل، لینوکس است و بهترین نسخه لینوکس، کالی است. پس شما برای شروع نیاز دارید که لینوکس کالی را روی هارد اصلی و یا روی یک مجازی ساز مانند WMWARE نصب کنید. البته می‌توانید روی یک فلش هم کالی لینوکس را اجرا کنید.

۳- به HTML مسلط باشید: HTML زبان‌ اصلی هر وب‌سایت است و تمام صفحات وب با آن ساخته‌شده‌اند. دانستن اصول اولیه HTML می‌تواند به شما در تشخیص نقاط ضعف در وب‌سایت‌ها کمک کند.

روش های هکر شدن
یادگیری زبان‌های برنامه نویسی

۴- زبان‌های برنامه‌نویسی را یاد بگیرید: برای اینکه یک هکر حرفه‌ای شوید باید به چند زبان برنامه‌نویسی مهم تسلط پیدا کنید. این زبان‌ها را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

 • پایتون: برای شروع یادگیری زبان برنامه‌نویسی، پایتون یک گزینه مناسب است، زیرا به‌خوبی طراحی‌شده است، به‌خوبی مستند شده و نسبت به زبان‌های دیگر آسان به نظر می‌رسد. اگر زبان انگلیسی شما خوب است به‌راحتی می‌توانید این زبان را یاد بگیرید؛ چون توابع و دستورات موجود در آن به زبان محاوره‌ای بسیار نزدیک است.
 • جاوا: یادگیری جاوا می‌تواند بسیار زیاد به شما کمک کند. جاوا نسبت به پایتون زبان سخت‌تر و پیچیده‌تری است ولی کاربردهای بسیار زیادی دارد.
 • جاوا اسکریپت: برخلاف جاوا، جاوا اسکریپت بسیار شبیه به پایتون است؛ زیرا هر دو زبان مبتنی بر C و بسیار کاربرپسند هستند. جاوا اسکریپت “زبان برنامه‌نویسی وب ” است، بنابراین سعی کنید جاوا اسکریپت را بهتر از زبان‌های دیگر یاد بگیرد. یادگیری نحوه عملکرد جاوا اسکریپت هم می‌تواند به شما در شناسایی بخش‌های قابل‌استخراج از وب‌سایت‌ها کمک کند.
 • پی اچ پی: یکی از مهم‌ترین زبان‌ها برای هکرها زبان PHP است؛ زیرا این زبان در سمت سرور است و یکی از کارهایی که انجام می‌دهد مربوط به ورود مدیران و کاربران به سایت است. ورود مدیران به سایت یک بحث امنیتی است به همین دلیل این زبان برای هکرها مهم است.
 • SQL: زبان پایگاه داده اصلی برای وب‌سایت‌ها و خدمات آنلاین است. هکرها زمان زیادی را صرف تلاش برای دسترسی به پایگاه‌های داده می‌کنند، بنابراین دانستن چگونگی عملکرد SQL برای اغلب هک‌ها ضروری است.
 • Cبرای درک اهمیت زبان سی همین کافی است که بگوییم بخش عظیمی از هسته سیستم عامل‌های لینوکس، ویندوز، OS X و اندروید با سی نوشته‌شده است. اکثر ابرسرورهای دنیا روی لینوکس قرار دارند و لینوکس هم بر پایه سی نوشته‌شده است. پس سعی کنید زبان سی را به‌صورت کامل یاد بگیرید و به آن تسلط کامل داشته باشید.

بخش دوم: نگرش‌ها و منش‌های هکر بودن را بپذیرید

think- نگرش های هکرها
نگرش و منش هکرها

جهان پر از مشکلات فریبنده در انتظار حل است؛ هک کردن یک سرگرمی بسیار جذاب است اما برای رسیدن به این سرگرمی تلاش زیادی لازم است و این تلاش نیازمند انگیزه‌ای بسیار زیاد است. برای اینکه روش های هکر شدن را یاد بگیرید، باید بتوانید مشکلات اساسی را با هیجان حل کنید، مهارت‌های خود را ارتقا دهید و از هوش خود بهره بگیرید.

اگر شما چنین شخصیتی ندارید باید آن را به دست آورید وگرنه توانایی هک کردن را با حواس‌پرتی‌هایی مانند پول، شهرت و … از دست خواهید داد.
(همچنین باید به ظرفیت یادگیری خود ایمان داشته باشید. اگر به یک مشکلی برخوردید کافی است فقط یک بخش از آن را حل کنید و از آن یاد بگیرید، به‌اندازه کافی یاد بگیرد تا بتوانید بخش بعدی را حل کنید و به همین ترتیب تا زمانی که به‌طور کامل حل شود).

هیچ مشکلی نباید دو بار حل شود؛ مغز خلاق یک منبع ارزشمند و محدود است. درحالی‌که جهان پر از مشکلات فریبنده در انتظار حل است، این مغز نباید برای حل یک مسئله تکراری دوباره هدر داده شود. هکرها معتقدند به اشتراک‌گذاری اطلاعات یک مسئولیت اخلاقی است. هنگامی‌که مشکلی را حل می‌کنید، اطلاعات آن را به‌صورت عمومی به اشتراک بگذارید تا به هر یک از شما یک مسئله حل شده بدهد تا هکرها مجبور نباشند مسائل را دوباره حل کنند و به‌جای آن به حل مسائل جدید بپردازند.

کسالت و تنبلی شیطان هستند؛ اگر می‌خواهید بدانید چگونه هکر شویم؟ پس بدانید هکرها (و به‌طورکلی افراد خلاق) یا هرگز نباید خسته شوند و یا باید کارهای تکراری احمقانه را تحمل کنند، زیرا وقتی کارهای تکراری را انجام می‌دهند، به این معنی است که نمی‌توانند مشکلات جدیدی را حل کنند و این هدر رفتن زمان به همه آسیب می‌رساند؛ بنابراین کسالت و تنبلی نه‌تنها ناخوشایند هستند بلکه درواقع شیطان هم هستند.

آزادی خوب است؛ هکرها به‌طور طبیعی ضد استبداد هستند. هرکسی به شما دستور دهد، شما را از هدف اصلی خود دور می‌کند. البته کسانی که دستور می‌دهند همیشه برای این کارشان دلایل ابلهانه‌ای دارند. باید با استبداد مبارزه شود زیرا تمام هکرها را تحت‌فشار قرار می‌دهد.

نگرش و منش، جایگزین مهارت نیست؛ برای اینکه شما یک هکر شوید، قبول برخی از این منش‌ها و نگرش‌ها ضروری است. البته با پذیرفتن این منش‌ها یک هکر نمی‌شوید، شما باید مهارت‌های گفته‌شده در بخش اول را به‌خوبی کسب کنید. هکر بودن به تیزهوشی، تمرین، تمرکز و کار سخت نیاز دارد.

بخش سوم: خودتان را در میان هکرها به شهرت برسانید

جلب احترام و اعتماد در جامعه هکری بسیار سخت است. شما نمی‌توانید با هک کردن یک سایت این احترام و اعتماد را به دست آورید و به شهرت برسید. پس برای اینکه احترام کسب کنید باز هم نیاز است روش های هکر شدن را بدانید.
ما در اینجا ۵ مورد از مواردی که شمارا در میان هکرها قابل‌احترام می‌کند را به‌اختصار توضیح می‌دهیم.

open source- متن باز
قابلیت متن باز بودن

۱- برنامه‌های متن‌باز بنویسید

برنامه‌های متن‌باز (Open Source) برنامه‌هایی هستند که بعد از انتشار، کد برنامه هم در اختیار عموم قرار می‌گیرد؛ مانند لینوکس. اولین و مهم‌ترین راه برای کسب شهرت در میان هکرها نوشتن برنامه‌های متن‌باز است.
محترم‌ترین هکرها کسانی هستند که برنامه‌های بزرگی نوشته‌اند و کد آن برنامه‌ها را به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده‌اند.

۲- برنامه‌های متن‌باز را خطایابی کنید

هنگامی‌که برنامه‌های متن‌باز برای اولین بار منتشر می‌شود، مسلماً دارای اشکالات و نواقصی است. شما می‌توانید با استفاده از دانش خود این نواقص و اشکالات را پیدا کنید و آن‌ها را رفع کنید. هکرها به کسانی که این کار را انجام دهند بسیار احترام می‌گذارند و این افراد را همیشه یاری می‌دهند.

هکرها یک جمله معروف در مورد این افراد دارند: ” کسانی که بتوانند مشکلات نصب یک برنامه متن‌باز عجله‌ای را تحمل کنند و به رفع مشکلات و نواقص آن کمک کنند، سزاوار دریافت یاقوت به‌اندازه وزن خود هستند. ”

۳- اطلاعات مفید را منتشر کنید

اگر می‌خواهید بدانید چگونه هکر شویم؟ ، حتما این کار را انجام دهید: یک کار مهم دیگر که موردتوجه هکرها قرار می‌گیرد جمع‌آوری مطالب مفید از انجمن‌ها و سایر منابع و انتشار آن مطالب به‌صورت یک مطلب کلی است.

۴- به پایداری زیرساخت‌ها کمک کنید

فرهنگ هکر به کمک داوطلبان اجرا می‌شود و به‌پیش می‌رود. کسانی که به پایداری زیرساخت‌ها کمک می‌کنند، مانند ایثارگران هستند. منظور از کارهای زیرساخت، کارهای کوچک ولی درعین‌حال ضروری هستند. کسانی که این کارها را انجام می‌دهند، بسیار مورداحترام هستند چون این کارها بسیار زمان‌بر است و جذابیت خاصی ندارد.

programming- توجه به زیرساخت‌ها
توجه به زیرساخت‌ها

۵- به دیده شدن فرهنگ هکرها کمک کنید

در ابتدا شما با این روش زیاد موردتوجه هکرها قرار نمی‌گیرید اما هنگامی‌که یکی از ۴ مورد بالا را انجام دادید و به شهرت رسیدید این بخش می‌تواند شهرت شما را چند برابر کند. مثلاً می‌توانید با انتشار مقالات مربوط به هکر واقعی بودن به فرهنگ هکرها کمک کنید.

روش های هکر شدن

در این مقاله پیرامون این سوال که چگونه هکر شویم؟ ، صحبت کردیم و روش‌های مختلفی را ارائه دادیم. این موضوع مهم را خدمت شما عرض کردیم که هکرها افراد مخرب و بدی نیستند بلکه می‌توانند برای محفاظت از سیستم‌ها و سایت‌ها بسیار موثر باشند.
شما هم اگر برای روش های هکر شدن پیشنهادی دارید، می‌توانید پیشنهاد خود را در بخش دیدگاه‌ها بنویسید تا دیگر کاربران هم از تجربه شما استفاده کنند.