ارز دیجیتال اتریوم یک فناوری مشابه با رمزارز بیت کوین است، با این تفاوت که دارای قابلیت های پیشرفته تری در فرآیند کنترل، استخراج و مبادله می باشد.

رمزارز اتریوم دارای شبکه ای کامل، زبان برنامه نویسی و سیستم پرداخت مختص به خود است. همچنین کاربران قادرند که برنامه های غیرمتمرکز را برروی بلاک چین اتریوم، با دسترسی کامل ایجاد کنند. بدین معنا که برنامه های مورد استفاده می توانند ایده هایی کاملا جدید و یا یک بازسازی مجدد و غیر متمرکز از طرح های موجود باشد.

اتریوم (Ethereum) بعد از بیت کوین، از نظر ارزش در رده دوم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. به عبارت دیگر، اتریوم یا به طور دقیق تر اتر، با واحد اختصاری ETH، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان است که به ‌خاطر همین به آن «ملکه ارزهای دیجیتال» هم می گویند.

بازار قیمت اتریوم

در پی جهش قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم نیز با رشدی چشمگیر به محدوده ۴۳۷ دلار رسیده است. معامله گران انتظار دارند این ارز دیجیتال بتواند با ادامه روند صعودی خود در آینده ای نزدیک قله ۵۰۰ دلار را نیز فتح کند. همزمان با عقب گرد بیت کوین ، بهای اتریوم صعود کرد. با توجه به تکانه صعودی کنونی اتریوم، معامله گران بر این باورند که دست کم در کوتاه مدت، روند رشد این ارز دیجیتال ادامه پیدا خواهد کرد.

خرید و فروش اتریوم

بهترین راه برای خرید اتریوم، مراجعه به یک صرافی ارز دیجیتال است، این صرافی ها در واقع سایت هایی روی اینترنت هستند و به این ترتیب، برای خرید اتر نیاز به مراجعه حضوری نیست. قبل از اقدام به خرید، یک کیف پول اتریوم روی گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود نصب کنید سپس با مراجعه به وب سایت تتر ایران میتوانید برای خرید و فروش تعداد زیادی رمزارز مانند اتر اقدام کنید و از خدمات متنوع این سایت مثل پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته و مشاهده قیمت لحظه ای رمزارزها و خرید وفروش آنها و خدمات بسیار دیگر برخوردار شوید.