سئو سایت

الگوریتم های گوگل

الگوریتم گوگل در راستای یک هدف طراحی و توسعه پیدا کرده است و آن چیزی نیست به جزء بهبود کیفیت نتایج جستجو. شرکت گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو جهان تمام تمرکزش بر روی رضایت کاربر است، مدیران سایت باید شرایطی را ایجاد کند تا کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می کنند در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند.

همواره وب سایت های بسیاری هستند که برای دستیابی به رتبه های برتر در موتور جستجوی گوگل و سئو بهتر، همچنین رساندن کلمات کلیدی خود به صفحه اول گوگل از روش های سئو کلاه سیاه [🎩] استفاده می کنند ولی الگوریتم های گوگل که توسط تیم برنامه نویسی شرکت گوگل به روز رسانی می شود وظیفه دارد تا با این روش ها مقابله کند، ما برای شما تمامی الگوریتم های گوگل را لیست کردیم.

الگوریتم گوگل دنس

درک مفهوم سئو [📈] پیش نیاز یادگیری و آشنایی با الگوریتم موتورهای جستجو است لذا توصیه می کنیم ابتدا به صفحه سئو چیست [📈] مراجعه کرده و محتوای آن را به خوبی مطالعه کنید سپس به این صفحه برگردید تا با یک عنصر شگفت انگیز در سئو به نام “گوگل دنس” آشنا شوید.

الگوریتم پنگوئن گوگل Google Penguin) چیست؟ جریمه با خرید و فروش بک لینک | سئو فاکس

الگوریتم پنگوئن گوگل

شاید به جرات می توان گفت که پنگوئن (البته از نظر ما) مهم ترین الگوریتم گوگل تا به حال بوده است، این الگوریتم دنیای سئو [📈] را دچار تغییر و تحولات زیادی کرده.

در حال حاضر الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل [⚙️] می باشد و وظیفه آن مبارزه با خرید و فروش بک لینک [🔗] است.

الگوریتم پاندا چیست؟ (Google Panda) جریمه محتوای کپی و بی کیفیت | سئو فاکس

الگوریتم پاندا گوگل

اولین به روزرسانی الگوریتم گوگل پاندا در فوریه ۲۰۱۱ انجام شد و تقریبا ۱۲٪ از نتایج جستجوی جهانی را تحت تأثیر خود قرار داد.

رنک برین (RankBrain)، الگوریتم هوش مصنوعی گوگل | سئو فاکس

الگوریتم رنک برین

رنک برین را می توان یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل بر مبنای هوش مصنوعی دانست.

سندباکس گوگل، الگوریتم تشخیص سلامت سایت های تازه تاسیس | سئو فاکس

الگوریتم سندباکس گوگل

با در نظر گرفتن اینکه در هر دقیقه بیش از ۳۸۰ سایت جدید ساخته می شود اعتماد به سایت های با کیفیت نسبت به اسپمر ها برای موتور های جستجو می تواند سخت باشد.

الگوریتم برت | به (BERT) خوش آمدید: آخرین الگوریتم گوگل برای درک بهتر زبان طبیعی

الگوریتم برت: درک بهتر زبان طبیعی

یکی از بزرگترین آپدیت های گوگل در چند سال اخیر الگوریتم برت به انگلیسی BERT بوده است برای کشف تازه های این الگوریتم با ما همراه باشید.

الگوریتم پیج رنک گوگل چیست

الگوریتم پیج رنک گوگل: سیستم محاسبه قدرت سایت

اگر سئو انجام می دهید یا درگیر موتورهای جستجو به خصوص گوگل هستید، در مقطعی با موضوع پیج رنک گوگل مواجه خواهید شد.

مرغ مگس خوار گوگل (Hummingbird)، الگوریتم تحلیل رفتار کاربران | سئو فاکس

الگوریتم مرغ مگس خوار

چندی پیش الگوریتمی توسط گوگل منتشر شد که تاثیر بسیار زیادی بر روی نتایج گوگل داشت نام این الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل به انگلیسی Hummingbird است.

الگوریتم کافئین گوگل: راه اندازی مجدد موتور جستجو گوگل

گوگل کافئین یکی از آپدیت های موتور جستجوی گوگل است، اما بر خلاف دیگر آپدیت های آن، گوگل کافئین صرفا راه اندازی مجددی از موتور جستجوست. گوگل در این آپدیت به جای اینکه یک به روز رسانی برای سیستم قبلی تولید کند، دست به بازسازی موتور جستجوی خود با هدف کسب سرعت بیشتر، ایندکس بهتر و همینطور نمایش نتایج مرتبط تر زده است.

الگوریتم فرد: سایت های بی ارزش به زباله دان گوگل خوش آمدید

در هشت مارس ۲۰۱۷، گوگل، الگوریتم تایید نشده ای را به جریان انداخت که توسط کارشناسان فرد نامیده شد. واکنش ها به این الگوریتم نیز بسیار سریع و شدید بود. طبق گزارش ها سایت هایی که تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفتند، تقریبا ۹۰ درصد ترافیک خود را از دست دادند.

الگوریتم دزدان دریایی گوگل: مقاله با دزدی محتوا

یک دریای پهناور را در نظر بگیرید. در این دریا، کشتی‌های مسافربری، باربری، تجاری و… مختلفی روی سطح آب شناورند. هرکدام از این کشتی‌ها برای اینکه بتوانند در حوزه فعالیت خودشان به خوبی عمل کنند، سعی دارند سوخت بیشتر و با کیفیت‌تری به موتور خانه برسانند.

الگوریتم تازگی محتوا: افزایش رتبه محتواهای جدید

چه‌کسی علاقه دارد که سن دوست‌دختر جاستین بیبر در سال ۲۰۰۵ را بداند؟! این جمله نسبتاً زننده، دقیقاً صحبتی بود که مدیر سابق بخش جستجو گوگل در سال ۲۰۱۱ و در زمان رونمایی از الگوریتم Freshness عنوان کرد.