الگوریتم های گوگل

الگوریتم گوگل در راستای یک هدف طراحی و توسعه پیدا کرده است و آن چیزی نیست به جزء بهبود کیفیت نتایج جستجو. شرکت گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو جهان تمام تمرکزش بر روی رضایت کاربر است، مدیران سایت باید شرایطی را ایجاد کند تا کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می کنند در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند.

همواره وب سایت های بسیاری هستند که برای دستیابی به رتبه های برتر در موتور جستجوی گوگل و سئو بهتر، همچنین رساندن کلمات کلیدی خود به صفحه اول گوگل از روش های سئو کلاه سیاه [🎩] استفاده می کنند ولی الگوریتم های گوگل که توسط تیم برنامه نویسی شرکت گوگل به روز رسانی می شود وظیفه دارد تا با این روش ها مقابله کند، ما برای شما تمامی الگوریتم های گوگل را لیست کردیم.

الگوریتم پیج رنک گوگل چیست

الگوریتم پیج رنک

اگر سئو سایت انجام می دهید یا به هر نحوی درگیر موتورهای جستجو به خصوص گوگل هستید، در مقطعی با موضوع پیج رنک گوگل مواجه خواهید شد.

الگوریتم گوگل دنس

درک مفهوم سئو سایت پیش نیاز یادگیری و آشنایی با الگوریتم موتورهای جستجو است لذا توصیه می کنیم ابتدا به صفحه سئو چیست مراجعه کرده و محتوای آن را به خوبی مطالعه کنید سپس به این صفحه برگردید تا با یک عنصر شگفت انگیز در سئو به نام “گوگل دنس” آشنا شوید.

الگوریتم پنگوئن گوگل Google Penguin) چیست؟ جریمه با خرید و فروش بک لینک | سئو فاکس

الگوریتم پنگوئن

شاید به جرات می توان گفت که پنگوئن (البته از نظر ما) مهم ترین الگوریتم گوگل تا به حال بوده است، این الگوریتم دنیای سئو را دچار تغییر و تحولات زیادی کرده.

در حال حاضر الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل می باشد و وظیفه آن مبارزه با خرید و فروش بک لینک است.

الگوریتم پاندا چیست؟ (Google Panda) جریمه محتوای کپی و بی کیفیت | سئو فاکس

الگوریتم پاندا

اولین به روزرسانی الگوریتم گوگل پاندا در فوریه ۲۰۱۱ انجام شد و تقریبا ۱۲٪ از نتایج جستجوی جهانی را تحت تأثیر خود قرار داد.

رنک برین (RankBrain)، الگوریتم هوش مصنوعی گوگل | سئو فاکس

الگوریتم رنک برین

رنک برین را می توان یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل بر مبنای هوش مصنوعی دانست.

سندباکس گوگل، الگوریتم تشخیص سلامت سایت های تازه تاسیس | سئو فاکس

الگوریتم سندباکس گوگل

با در نظر گرفتن اینکه در هر دقیقه بیش از ۳۸۰ سایت جدید ساخته می شود اعتماد به سایت های با کیفیت نسبت به اسپمر ها برای موتورهای جستجو می تواند سخت باشد.

الگوریتم برت | به (BERT) خوش آمدید: آخرین الگوریتم گوگل برای درک بهتر زبان طبیعی

الگوریتم برت

یکی از بزرگترین آپدیت های گوگل در چند سال اخیر الگوریتم برت به انگلیسی BERT بوده است برای کشف تازه های این الگوریتم با ما همراه باشید.

مرغ مگس خوار گوگل (Hummingbird)، الگوریتم تحلیل رفتار کاربران | سئو فاکس

الگوریتم مرغ مگس خوار

چندی پیش الگوریتمی توسط گوگل منتشر شد که تاثیر بسیار زیادی بر روی نتایج گوگل داشت نام این الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل به انگلیسی Hummingbird است.