اگر سئو انجام می دهید یا درگیر موتورهای جستجو به خصوص گوگل هستید، در مقطعی با موضوع پیج رنک گوگل مواجه خواهید شد.

برای فهم بیشتر از موضوع Google Page Rank راهنمایی آوردیم که به شما کمک می کند، موضوع را با تعریف گوگل پیج رنک شروع می کنم.

تعریف پیج رنک گوگل چیست؟

بیایید با آنچه گوگل می گوید شروع کنیم. به طور خلاصه گوگل لینک را مانند رای یا اعتبار می داند. گوگل بر اساس لینک ها در نظر می گیرد که برخی از سایت ها از مابقی مهم تر هستند.

PageRank سیستم شمارش و ارزش گذاری است که بر اساس کیفیت بک لینک تعیین می کند کدام از دیگر صفحات مهم تر هستند، سپس گوگل از خروجی پیج رنک به همراه فاکتور های دیگر استفاده می کند تا رتبه بندی نتایج جستجو را مشخص کند.

تعریف الگوریتم پیج رنک از زبان گوگل

گوگل به خودی خود تعریفی کامل از پیج رنک داشته است که آن را در بخش زیر به صورت نقل و قول به شما منتقل می کنیم:

قلب نرم افزار ما PageRank ™ است ، سیستمی برای رتبه بندی صفحات وب که توسط بنیانگذاران ما لری پیج و سرگئی برین در دانشگاه استنفورد ایجاد شده است، و در حالی که ما ده ها مهندس داریم که تلاش می کنند روزانه همه ابزار های گوگل را بهبود بخشند ، PageRank همچنان در بسیاری از ابزارهای جستجوی وب ما نقش اصلی را ایفا می کند.

PageRank در اصل لینک را که از صفحه A به صفحه B داده شده است را به عنوان یک اشاره مثبت، در نظر می گیرد.

قطعا شما می دانید که تمامی لینک ها در وب از یک ارزش یکسان برخوردار نیستند الگوریتم پیج رنک این موضوع را مورد بررسی دقیق قرار میدهم و به هر لینک ارزش و اعتبار مشخصی می دهد.

محاسبه پیج رنک گوگل

امکان نمایش پیج رنک گوگل و مشاهده رتبه گوگل سایت دیگر قابل دسترس نیست! گوگل در سال ۲۰۱۷ تولبار پیج رنک را به کلی غیر فعال کرد البته این به معنای مرگ پیج رنک نیست بلکه همانطور که گفته شد از این نرم افزار به خوبی در گوگل برای رتبه بندی صفحات استفاده می شود.