در این مقاله قصد داریم تا نحوه ایجاد ساب دامین در سی پنل و دایرکت ادمین را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید.

ایجاد ساب دامین در سی پنل (cPanel)

برای ایجاد Sub Domain در Cpanel بصورت زیر عمل میکنیم :

پس از ورود به کنترل پنل از کادر Domains گزینه Sub Domains  را انتخاب میکنید .

در صفحه جدید نام مورد نظر جهت sub domain  را وارد نموده و سپس در فیلد Document root مسیر دسترسی را برای آن تعریف میکنید (بهترین مسیر پیش فرض آن است ) و در نهایت Create می کنید.

ایجاد ساب دامین در دایرکت ادمین (Directadmin)

برای شروع مراحل و ایجاد ساب دامین در دایرکت ادمین ابتدا می بایست توسط آموزش ورود به دایرکت ادمین وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

در بخش Your Account روی گزینه Subdomain Management کلیک کنید که به صفحه تنظیمات ساب دومین هدایت بشید.

subdomain در دایرکت ادمین

پس از کلیک با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه میشید. در این بخش می تونید ساب دامین دلخواه خودتون رو روی هاست دایرکت ادمین تعریف کنید.

در فیلد مقابل Add Sub-Domain  فقط نام ساب دامنه  (زیر بخش) را وارد کنید به عنوان مثال ما زیر دامنه store را وارد کردیم حالا روی دکمه Create پایین صفحه کلیک کنید. ساب دومینی که تعریف کردید به لیست بالای صفحه اضافه میشه همچنین یک دایرکتوری دقیقا به همین اسم در فایل منیجر هاست ساخته میشه که باید اطلاعات مربوط به ساب دامنه شامل قالب یا هر چیزی در این دایرکتوری آپلود بشه.نکته: در صورت تمایل به حذف ساب دامنه، در صفحه بالا چک باکس سمت چپ ساب دامنه را انتخاب و روی دکمه Delete Selected کلیک کنید. توجه کنید با اینکار فقط ساب دامنه از لیست حذف میشه اما دایرکتوری اصلی اون همچنان در فایل منیجر موجود هست.

تا این مرحله تنها ساب دامین را تعریف کرده اید و مراحل به اتمام نرسیده. در مرحله بعدی یک دایرکتوری با نام ساب دامنه ای که  تعریف کردید در بخش File Manager هاست دایرکت ادمین ایجاد میشه.

همان طور که میبینید دایرکتوری به نام store در این بخش داریم. خب مراحل ایجاد ساب دومین در هاست دایرکت ادمین به اتمام رسید.