روزهای آخر اسفند ماه، همواره برای ما ایرانیان همراه با شادی و نشاط فراوان به همراه داشته است. بسیاری از فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگترین حراج های خود را در این زمان از سال برگزار می کنند تا بتوانند خریداران بیشتری جذب کنند.

مسلما همه ما از خرید شب عید خاطره های بسیاری داریم و خرید لباس نو را جزو سنت دیرینه جهت آماده شدن برای جشن عید نوروز می دانیم.

اگر شما باردار هستید و خیلی علاقه دارید که در این جشن باستانی، همراه سایرین به خرید سال نو بروید، اما فکر می کنید که نمی توانید به دلیل تغییراتی فیزیکی چند ماه اخیر، لباس شیک و نو بخرید، به شما می گوییم که در اشتباه هستید. در این مقاله سعی می شود تا توصیه هایی برای انتخاب لباس در دوران بارداری ارایه کنیم.

 

خرید در فروشگاه ها و بازارهای شلوغ

یکی از عوارض بارداری، افسردگی است و بسیاری از زنان باردار از تغییرات فیزیکی ناراحت هستند، اما باید بدانید که این تغییرات موقتی هستند و بر طرف می شوند برای رهایی از حس افسردگی از خانه بیرون بروید و در خریدهای شب سال نو با خانواده یا دوستان خود همراه شوید.

اگر چه ما به شما توصیه می کنیم به مراکز خرید بروید، اما به شما توصیه می کنیم ازرفتن به مکان های پرازدحام و بسیار شلوغ که می تواند سلامت شما یا جنین را به خطر بیاندازد پرهیز کنید.

 

لباس تونیک بخرید

اگر شما به دنبال خرید لباس برای مهمانی هستید می توانید لباس های تونیک بخرید که هم گشاد هستند و هم بلند. و با شلواری گشاد و هم رنگ می توانید شیک و زیبا شوید. اگر شما برای پوشش خود از چادر استفاده می کنید تونیک بلند و شلوار جایگزین ماناسبی برای مانتو زیر چادر است.

اگر علاقه دارید تا برجستگی شکم خود را پنهان کنید، رنگ تونیک را تیره مانند مشکی، قهوه ای یا زرشکی انتخاب کنید و شلوار خود را می توانید کرم، مشکی یا قهوه ای روشن انتخاب کنید.

 

مانتو

امروزه مانتوهای بسیار زیبا و شیکی برای زنان باردار طراحی شده اند که به راحتی می توان آن ها را خریداری کرد. برخی از مانتوهای گشاد همانطور که می توانند بارداری را تا حدی پنهان کنند، می توانند به همان میزان هم زیبا باشند که بعد از بارداری هم مورد استفاده قرار بگیرد.

شما می توانید از مانتوهای  دو تکه استفاد کنید. به طوری که روی این مانتو مانند شنل است و دامن بلند و گشادی دارد. این مانتو می تواند دو زنگ باشد، برای مثال شما می توانید قسمت بالایی مانتو را آبی یا نیلی رنگ و دامن را سفید انتخاب کنید.

برخی دیگر از مانتوها که قسمت جلوی آن ها دکمه خور نیست نیز برای زنان باردار بسیار مناسب است.

کفش

مسلما بسیاری از زنان باردار حس کرده اند که پاهای آن ها نیز بزرگتر از قبل شده است، از اینرو به شما توصیه می کنیم که حتما کفش های راحت خریداری کنید. کفش های عروسکی که مطابق با مد روز هستند امروزه بسیار در بازارها دیده می شوند که برخی از آن ها بسیار راحت هستند.

اما اگر شما همیشه عادت به پوشیدن کفش های پاشنه بلند داشته اید و علاقه دارید تا در مهمانی های عید نوروز همچنان از کفش های مجلسی پاشنه دار استفاده کنید، به شما توصیه می کنیم تا از پوشیدن کفش های پاشنه بلند پرهیز کنید و کفش هایی با پاشنه های سه سانتی خریداری کنید که هم از زیبایی کفش های پاشنه دار برخوردار هستند و هم راه رفتن با آن ها راحت است.

 

 

منصوره فراهانی