سئو سایت

تامین مالی جمعی چیست

تامین مالی جمعی به انگلیسی: Crowdfunding جمع آوری سرمایه های کوچک برای حمایت از ایده های بزرگ و فراهم کردن بودجه مورد نیاز آنها از طریق سایت های اینترنتی که در این روش جمعی از افراد با سرمایه های خرد و کلان به حمایت از ایده های خلاقانه می‌پردازند و سرمایه مورد نیاز آنها را تامین می‌کنند.

هدف از تامین مالی جمعی چیست؟

تأمین مالی جمعی برای اهداف متنوعی نظیر خیریه تا ساخت فیلم سینمایی، و حمایت برای توسعه و راه اندازی کسب و کار های کوچک کاربرد دارد.

انواع تامین مالی جمعی

  1. تامین مالی مبتنی بر پاداش: در این روش صاحبان ایده های خلاق در قبال کمک های مالی و سرمایه گذاری روی ایده هایشان، هدیه ای به مشارکت کنندگان می دهند این هدیه می تواند از محصولات تولید شده توسط صاحبان ایده بوده یا حتی یک تشکر معمولی.
  2. تامین مالی مبتنی بر واگذاری سهام: در این روش صاحبان ایده های خلاق درصدی از سهام ایده یا کسب و کار خود را به مشارکت کنندگان و سرمایه گذاران در قبال تامین بودجه مورد نظر آنها واگذار میکنند.
  3. تامین مالی مبتنی بر اهدا: تفاوت زیادی با همان گلریزان خودمان ندارد. معمولاً این نوع تامین مالی در موسسات خیریه و غیر انتفاعی انجام می‌شود و کسانی که سرمایه اهدا می‌کنند، این کار را فقط و فقط با چشم‌داشت اجتماعی انجام می‌دهد.
  4. تامین مالی مبتنی بر قرض (وام): تعدادی از افراد (هر کس به قدر توان خود)، بخشی از سرمایه مد نظرتان را به شما وام می‌دهند. این نوع وام‌ها به ۲ صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت اعطا می‌شوند.

قبلی

چگونه با سایت ساز سی فایو SEE5 کسب و کارمان را اینترنتی کنیم؟

بعدی

چگونه رپورتاژ آگهی بنویسیم

  1. رضا

    سلام ممنونم ازتون نمیدونم چی بنویسم

    ۲۲ آبان ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *