سلام! به سئو فاکس خوش آمدید با یکی دیگر از آموزش های رایگان سئو در خدمت شما عزیزان و علاقه مندان به دنیای سئو هستیم.

بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی (کیورد ریسرچ)

ورود به دنیای سئو بدون همراه داشتن کلمات کلیدی هدف مثل وارد شدن به درون یک غار بدون نور است شما برای دیدن مسیر و طی نمودن آن نیاز به تحقیق کلمات کلیدی خواهید داشت تا در استراتژی سئو خود موفقیت شوید.

در بخش زیر لیستی از بهترین ابزارهایی که با به کارگیری آنها قادر خواهید بود تا کلمات کلیدی مرتبط با سایت خود را پیدا کنید آورده شده:

۱- گوگل ترندز: Google Trends

استفاده از Google Trends بسیار آسان است این ابزار رایگان نیز هست شما برای استفاده از آن کافیست تا وارد وب سایت Google Trends شده و عبارت/عبارات کلیدی خود را وارد کنید سپس شاهد نموداری خواهید بود که میزان مبحبویت کلیدواژه وارد شده را به شما نمایش می دهد، در صورت وارد کردن چندین کلیدواژه آمار به صورت مقایسه ای به شما نمایش داده خواهد شد.

۲- کیورد جنراتور: Keyword Generator

شما با وارد کردن هر کوئری در کیورد جنراتور شاهد پیشنهاد ۱۰۰ کلیدواژه از سمت آن خواهید بود. این ابزار بی نظیر محصول شرکت Ahrefs است استفاده از این ابزار نیز مانند گوگل ترندز بسیار آسان و همچنین رایگان است برای انجام تحقیق کلمه کلیدی وارد این لینک شوید.

۳- کیورد شیتر: Keyword Sheeter

این ابزار قابلیت ارائه صدها کلمه کلیدی بخش Autocomplete گوگل را به شما دارد. اگر دقت کرده باشید در هنگام وارد کردن یک کلیدواژه در سرچ بار گوگل شاهد پیشنهاد کلمات توسط گوگل خواهید بود کیورد شیتر تمامی این کلمات را برای شما پیدا کرده و به صورت فهرست وار لیستشان می کند برای استفاده از این ابزار باید وارد وب سایت https://keywordsheeter.com شوید.

۴- Answer the Public

متاسفانه این ابزار از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند اما اگر پروژه ای دارید که زبان کلمات کلیدی آن به غیر از فارسی است یکی از بهترین ها یا به عقیده من بهترین ابزار کیورد ریسرچ است. Answer The Public کوئری های سوالی که به Long Tail Keywords یا کلمات کلیدی طولانی شهرت دارند را به شما معرفی می کند استفاده از آن رایگان و بسیار آسان است کافیست تا وارد وب سایت شده و کلمه کلیدی بذر (Seed Keyword) خود را در آن وارد کنید، برای ورود به وب سایت روی این لینک کنید کنید: https://answerthepublic.com.

۵- کیورد سافر: Keyword Surfer

Keyword Surfer یک افزونه رایگان Chrome است که میزان جستجو جهانی و ماهانه را برای هرگونه پرسش تایپ شده در گوگل نشان می دهد استفاده از این ابزار آسان و رایگان است برای دانلود وارد لینک: https://chrome.google.com شوید.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید 🙂 من احسان اسکندری هستم اگر سوال، پیشنهاد یا انتقادی در خصوص سایت یا این مقاله دارید خوشحال میشم اون را با ما در میان بزارید، فرم نظرات در پایین این بخش قرار دارد.


خب! به پایان این آموزش سئو رسیدیم اگر نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید خوشحال می شویم تا آن را در بخش نظرات مطرح کنید 🙂 در ضمن اگر علاقه مند به یادگیری سئو به صورت حرفه ای و مبتدی هستید حتما از آموزش های رایگان سئو فاکس استفاده کنید.