وب دایرکتوری ها وب سایت هایی هستند که به عنوان مرجع و با دسته بندی های مشخص در فضای اینترنت وجود دارند. برای اینکه بتوانید در Web Directory ثبت لینک انجام دهید باید از دو روش دستی و اتوماتیک استفاده نمایید.

در روش دستی شما خیالتون از ثبت لینک ها راحتر خواهد بود و این را مطمئن تر انجام می دهید زیرا که در روش اتوماتیک ممکن است وب سایت را در دسته بندی نامناسبی قرار دهید.

برای اینکه با معنا و مفهوم این که Web Directory چیست؟ بهتر آشنا شوید باید بگوییم که کلمه Direct  به معنی هدایت کردن و Directory  هم از ریشه ی همین لغت است  وبه معنی راهنما یا فهرست می باشد.

همانطور که مشاهده کردید معنای هر دو کلمه بسیار به یکدیگر نزدیک می باشد بنابرابن می توانیم به طور دقیق تر بگوییم که وب دایرکتوری به معنای فهرست و راهنمایی وب ها می باشد.

تاثیر وب دایرکتوری بر بهینه سازی وب سایت

یکی از مهم ترین آیتم هایی که برای ثبت Web Directory باید به آن توجه داشته باشید انتخاب مناسب می باشد شما باید دقت کنید ثبت وب سایت در دایرکتوری ها زمانی می تواند روش مفید و موثری برا ی ثبت لینک وب سایت شما باشد که دسته بندی موضوعی درستی داشته باشید.

متا تگ چیست

برخی از وب دایرکتوری های بزرگ و معتبری که در سراسر دنیا شناخته شده و مشخص می باشند عبارتند از:  Yahoo و Dmoz که هنوزم هم می توانند تاثیرات مفید و موثری را در سئو سایت داشته باشند. شاید این موضوع را ندانید که استفاده از این دایرکتورها از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد زیرا که بک لینک گرفتن از این وب سایت ها کار چندان آسانی نمی باشد  و هنگامی که وب سایت شما در این دایرکتوری ها ثبت شده باشد می تواند اعتبار زیادی را نصیب شما کند. اما برای لینک گرفتن از دایرکتوری ها ، راه هایی نیز وجود دارد که با جستجو میتوانید آنها را بیابید.

تشخیص کیفیت Web Directory

با دانستن اینکه Web Directory چیست؟ و چگونه می تواند بر بهینه سازی سایت تاثیر بگذارد  باید این موضوع را هم بدانید که قبل از اینکه بخواهید وب سایت خود را در وب دایرکتوری ثبت نمایید باید موارد مهم و ضروری را رعایت کنید. این موارد به شما کمک خواهند کرد که بتوانید کیفیت وب دایرکتوری مورد نظر خود را به درستی تشخیص دهید.

  • ظاهر مناسب در نگاه اول
  • ایندکس شدن سایت مورد نظر توسط گوگل
  • داشتن ارتباط موضوعی
  • بروزرسانی مداوم وب دایرکتوری مورد نظر
  • بازبینی و تایید
  • لینک نوفالو

در اغلب موارد در یک نگاه می توان به کیفیت وب سایت پی برد بنابراین ظاهر وب سایت و کیفیت آن می تواند کمک بسیار زیادی به مدیران سایت ها در ثبت Web Directory کند.

صفحه اول گوگل تضمینی

مسئله مهم دیگری که در زمینه تشخیص کیفیت وب دایرکتوری می تواند به شما کمک کند این است که اسپم شدن و یا اسپم نشدن سایت را بتوانید تشخیص دهید. پس اگر به این نتیجه رسیدید که وب سایت موجود یک اسپم از سمت گوگل شناخته شده است نمی تواند مرجع مناسبی برای ثبت سایت شما در آن باشد.

برخی از وب دایرکتوری ها در زمینه های مشخصی فعالیت دارند که ممکن است مد نظر شما نباشند . پس در نتیجه مسئله بعدی برای تشخیص کیفیت این است که مطمئن شوید که موضوع و ثبت وب سایت در وب دایرکتوری صورت می گیرد که مرتبط با موضوع شما می باشد یا خیر؟! تاثیری که وب دایرکتورهای مرتبط  می توانند بر روی سایت شما بگذارند بیشتر از بک لینک هایی شما خواهد بود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که وب دایرکتوری هایی که مدام بروزرسانی می شوند با ارزش تر از سایر وب دایرکتوری ها می باشد. شما زمانیکه وب سایت خود را در روزهای مختلف مورد بررسی قرار دهید و مطمئن باشید که سایت شما مدام در حال بروزرسانی می باشد بدون شک می توانید بهترین نتیجه را بدست آورید.

توجه کردن به این موضوع دارای اهمیت بسیاری می باشد که ثبت وب سایت در وب دایرکتوری تنها به قصد گرفتن بک لینک و بالا بردن پیج رنک انجام نمی گیرد. اگر امکان ثبت لینک وب سایت خود در یک وب سایت پربازدید اما با لینک نوفالو را دارید حتما از آن استفاده نمایید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو

حرف آخر

سخن پایانی اینکه تیم سئو ایران امیدوار است که شما به درک درستی از واژه Web Directory در سئو رسیده باشید. همچنین امیدواریم که توانسته باشیم هر آنچه مورد نیاز شما درباره این واژه بوده است را توانسته باشیم در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

Active Directory چیست؟

Active Directory  یک سرویس دایرکتوری است که مایکروسافت برای شبکه های دامنه ویندوز طراحی کرده است. این در اکثر سیستم عامل های ویندوز سرور به عنوان مجموعه ای از فرآیندها و خدمات گنجانده شده است. در ابتدا، Active Directory  تنها مسئول مدیریت دامنه متمرکز بود با این حال، با شروع از ویندوز سرور

۲۰۰۸، Active Directory یک عنوان کلیدی برای طیف وسیعی از سرویس های مربوط به هویت مبتنی بر دایرکتوری بود. یک سرور که خدمات دامین Active Directory را فعال می کند (AD DS)یک کنترل کننده دامنه نامیده می شود. این تأیید هویت و مجوز تمام کاربران و رایانه ها در یک دامنه ویندوز نوع تخصیص شبکه و اجرای سیاست های امنیتی برای همه رایانه ها و نصب یا به روز رسانی نرم افزار است. برای مثال:

هنگامی که یک کاربر وارد سیستم کامپیوتری که بخشی از یک دامنه ویندوز است، Active Directory رمز عبور ارائه شده را بررسی و تعیین می کند که آیا کاربر یک سیستم یا یک کاربر عادی است. همچنین، این اجازه می دهد تا مدیریت و ذخیره سازی اطلاعات، مکانیزم های تأیید هویت و مجوز را فراهم کند دایرکتوری یک ساختار و در واقع  یک سلسله مراتبی است که اطلاعات مربوط به اشیاء را در شبکه ذخیره می کند. خدمات دایرکتوری مانند: خدمات دامنه دایرکتوری(Active Directory)، روش هایی را برای ذخیره اطلاعات دایرکتوری و ایجاد این اطلاعات برای کاربران شبکه و مدیران فراهم می کند.

سئو تضمینی سایت

به عنوان مثال، AD DS اطلاعاتی در مورد حساب های کاربری مانند: نام ها ،رمزهای عبور، شماره تلفن ها و غیره ذخیره می کند و سایر کاربران مجاز در همان شبکه را قادر می سازد تا به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.

Active Directory اطلاعات مربوط به اشیاء را در شبکه ذخیره می کند و این اطلاعات را برای مدیران و کاربران آسان می کند تا آنها را پیدا و استفاده کنند. Active Directory با استفاده از یک فروشگاه داده ساخت یافته به عنوان پایه ای برای یک سازمان منطقی سلسله مراتبی از اطلاعات دایرکتوری بررسی می شود. این فروشگاه داده، همچنین به عنوان دایرکتوری شناخته شده است، حاوی اطلاعاتی درباره اشیاء دایرکتوری Active Directory است.

این اشیاء معمولا شامل منابع مشترک مانند سرور، حجم، چاپگر، و حساب کاربری شبکه و کامپیوتر است. برای اطلاعات بیشتر در مورد فروشگاه داده Active Directory، فروشگاه داده دایرکتوری را ببینید.

امنیت با Active Directory با استفاده از احراز هویت منطقی و کنترل دسترسی به اشیاء در دایرکتوری، یکپارچه شده است. با ورود به شبکه تنها، مدیران می توانند اطلاعات Directory و سازمان را در سراسر شبکه خود مدیریت کنند همچنین  کاربران مجاز شبکه قادر به دسترسی به منابع در هر نقطه از شبکه هستند. مدیریت مبتنی بر سیاست، مدیریت حتی پیچیده ترین شبکه را تسهیل می کند. برای اطلاعات بیشتر درباره امنیت Active Directory، به بخش امنیت نگاه کنید.Active Directory همچنین شامل موارد زیر است: مجموعه ای از قوانین طرح، که کلاس های اشیاء و ویژگی های موجود در Directory را تعیین می کند

آموزش هکر شدن

کاتالوگ های جهانی که حاوی اطلاعات در مورد هر شی در دایرکتوری است این اجازه  را می دهند تا کاربران و مدیران برای پیدا کردن اطلاعات Directory بدون در نظر گرفتن اینکه دامنه در دایرکتوری در واقع حاوی داده ها است.

مکانیسم query و index، به طوری که اشیاء و خواص آنها می تواند توسط کاربران شبکه یا برنامه های کاربردی منتشر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جستجوی دایرکتوری،به قسمت جستجوی اطلاعات دایرکتوری مراجعه کنید. یک سرویس تکرار که اطلاعات دایرکتوری را در یک شبکه توزیع می کند. تمام کنترل کننده های دامنه در یک دامنه در تکرار شرکت می کنند و دارای یک کپی کامل از تمام اطلاعات دایرکتوری دامنه خود می باشند. هر گونه تغییر در داده های دایرکتوری به تمام کنترل کننده های دامنه در دامنه تکرار می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد تکرار اکتیو Directory، به بررسی نسخه تکراری مراجعه کنید.