سئو می تواند در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام زمینه های متفاوتی داشته باشد. سئو اینستاگرام  از دیدگاه طراحان سایت بدون قانون می باشد.

افرادی که در زمینه بازاریابی فعالیت دارند خیلی خوب از اهمیت  قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اطلاع دارند. اما سئوالی که در اینجا مطرح است این است که ارزش اینستاگرام در سئو به چه میزان می باشد؟ و اینکه سئو اینستاگرام در افزایش رتبه سایت می تواند تاثیر گذار باشد یا نه؟

سئو اینستاگرام

سئو اینستاگرام در حقیقت روشی است که به شما کمک می کند در زمانی که کاربران در اینستاگرام به دنبال کلمه ای می باشند و آن را سرچ می کنند صفحه شما در سرچ جزء ۱۰ نفر برتر باشد.

شاید این موضوع را ندانید که چیزی حدود ۴۵ میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام وجود دارند پس اگر شما در اینستاگرام در زمینه کاری خود در زمان سرچ بالا هستید این روش می تواند باعث جذب مشتری برای شما شود.

وقتی شما یک محتوای خوب تولید می کنید الزاما نباید آن را در وب سایتتان قرار دهید بلکه می توانید محتوای تولیدشده خود را در جایی که بیشترین مخاطب را دارید به اشتراک بگذارید. درباره  سئو شاید این موضوع غیر منطقی باشد زیرا بر اساس اصول سئو همه مسیر ها به وب سایت ختم می شود. و می بایست محتوای خوبی که تولید می شود در وب سایت منتشر شود. درست است، سئو باعث افزایش ترافیک می شود و همین باعث میشود کاربران بسیاری جذب شوند.

 تاثیر اینستاگرام بر سئو

قوی ترین ابزار بازاریابی اینترنتی سئو است. در کنار سئو، ابزارهای دیگری نیز وجود دارند که نه تنها شما را در امر بازاریابی کمک می کنند، بلکه به سئو سایت شما هم کمک می کنند که یکی از این ابزار ها شبکه ها ی اجتماعی از جمله اینستاگرام می باشد.

زمانیکه شما در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام صفحه ای داشته باشید مسلما مخاطبین بسیاری هم خواهید داشت که می توانند از سه جنبه به سایت شما کمک کنند.

 1. گوگل زمانیکه اطلاعات صفحه اینستاگرام شما را مشاهده کند برداشتی که می کند این است که شما علاوه بر اینکه در اینستاگرام بهترین هستید پس می توانید در گوگل هم بهترین جایگاه را داشته باشید.
 2. وقتی کاربران صفحه اینستاگرام شما از طریق پیج شما به وب سایتتان هم می توانند دسترسی پیدا کنند طبیعتا یک مزیت بسیار خوبی برای سایت شما به حساب می آید.
 3. همین افراد که از طریق اینستاگرام مشتری شما شده اند از طریق تماس با شما می توانند در ارتباط باشند. به همین سادگی و با داشتن یک صفحه اینستاگرام و هزینه جرئی، می توانید کسب و کار خودتان را رونق دهید.

سئو کار حرفه ای شوید

برای انجام سئو راه های متنوع بسیاری وجود دارد مهم ترین راه این است که بهترین روش در بهترین زمان انجام شود. این راه برای آغاز کار و مقدمه ای برای کار سئو می باشد. در ادامه می خواهیم به چند راه دیگر برای اینکه بتوانیم سئو کار حرفه ای شویم بپردازیم.

در جستجو کلمات کلیدی مرتبط باشید: با کمک نرم افزارهای جستجو کلمه کلیدی می توانید کلمه یا کلماتی را که به تجارت و کسب و کار شما مربوط می شود را شناسایی کنید و روی آن کلمه کلیدی کار کنید. به خاطر داشته باشیدکه کلمه کلیدی در واقع خشت اول کار یک سئو کار حرفه ای است و بسیار مهم است. شما با استفاده از کلمه کلیدی این فرصت را دارید که در سایت خود دسته های جدیدی را ایجاد کنید و کاربران بیشتری را به سایت خود انتقال دهید. فایده این دسته بندی و بخش کردن اطلاعات سایت این است که کاربران ممکن است به موضوعات شما علاقه مند شوند و لیست اطلاعات شما مورد علاقه آنان باشد. با پیگری کردن کلمه کلیدی می توانید از این موضوع اطلاع پیدا کنید که چه رتبه و جایگاهی در گوگل دارید.

تشخیص اینکه چه محتوایی مورد نیاز است و چگونه می توان آن را بهبود بخشید: محتوایی را که تولید می کنید می بایست براساس نیاز و علاقه کاربران شما باشد. پس سعی کنید محتوایی را تولید کنیدکه نیاز کاربر را فراهم کند به طوری که خواندن آن برایشان مفید و سودمند باشد. چون شما سایت خود و اطلاعات خود را جز برای استفاده آنان طراحی و بهینه سازی نمی کنید.

ربات های گوگل سایت شما را قبول کنند: کاربران برای اینکه بتوانند به سایت شما بروند باید سایت شما در دسترس آنها باشد یعنی به راحتی بتوانند سایت شما را پیدا کنند. مطالب و محتواهایی که شما تولید می کنید هم می بایست برای کاربران قابل استفاده باشد و در عین حال روبات های گوگل نیز محتوای شما را قبول کنند. در ادامه به چند نمونه کوچک درباره اینکه محتوای شما مورد قبول روبات ها باشد اشاره می کنیم:

 • دسترسی آسان: شما باید از این موضوع مطمئن باشید که صفحه ای وجود ندارد که دریافت آن از صفحه اصلی شما برای کاربر مشکل باشد.
 • سعی کنید که URL شما تا حد امکان کوتاه باشد.
 • روبات ها نوشته هایی راکه بخشی از تصویر هستند را ایندکس نمی کنند پس باید نوشته ها خارج از تصویر باشند و در HTML بصورت نوشته باشد. اگر اطلاعات و دانش شما در ارتباط با html کامل نیست می توانید مقاله آموزش HTML Improvements وبمستر را مطالعه کنید تا بتونید در سئو موفق تر باشید.

نکته ی پایانی:

اگر واقعا میخواهید برای پیج خود روی یک یا دو کلمه ی مهم سئو کنید، این چند مورد رو رعایت کنید:

 • حتما داخل bio کلمات مورد نظر سئوی پیجتون رو بیارید.
 • حداقل به مدت ۳ ماه پست گذاریتون رو منظم کنید.
 • حتما هشتگ هایی که استفاده میکنید مرتبط با کلمات کلیدی و اهداف سئو پیج اینستاگرامتون باشد.

آموزش سئو اینستاگرام

آموزش سئو اینستاگرام و راه های بهینه سازی اینستاگرام برای گوگل ، دیجیتال مارکتینگ ، افزایش بازدید سایت ، فروش محصولات و همچنین راهکارهای افزایش بازدید و فالوور اینستاگرام موضوع امروز سایت سئو طرح می باشد. بر کسی پوشیده نیست که امروزه شبکه های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام با کاربرهای زیادی که در آن مشغول به فعالیت هستند تا چه اندازه می توانند در رونق کسب و کار شما اثر گذار باشند.اگر به درستی از امکانات این شبکه های اجتماعی استفاده کنید خواهید دید که چه میزان موفق
خواهید بود.

اینستاگرام چییست؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ توسط کوین سیستروم و مایک کرایگر راه اندازی شد ابتدا
این شبکه برای این ایجاد شد تا عکاسان بتوانند عکس های خود را به اشتراک بگذارند اما به مرور زمان
امکان درج ویدئو کوتاه و امکانات جذاب دیگری مثل استوری اضافه شد تا جایی که امروزه یکی
از پربازدیدترین شبکه های اجتماعی را اینستاگرام به خود اختصاص داده است.

افزایش فالوور اینستاگرام با هشتگ

سئو اینستاگرام به شکلی که سایت را می شود بهینه کرد امکان پذیر نیست در اینستاگرام سئو بیشتر حول هشتگ ها و نحوه استفاده آن ، عکس ها و مطالب جذاب و همچنین تولید محتوای خوب و با کیفیت خلاصه می شود.

هشتگ:

مهمترین بخش برای افزایش فالوورهای اینستاگرام هشتگ ها می باشد که در این بخش نحوه استفاده صحیح
برای افزایش کاربران رو آموزش میدیم.

پیدا کردن بهترین هشتگ ها:

باید ابتدا رقبای خود در زمینه کاریتان را پیدا کنید سپس ببینید که رقبای شما از چه هشتگ هایی استفاده می کنند در میان این هشتگ ها یک سری بسیار پر کاربرد هستند که می توانید با پیدا کردن آنها از طریق رقبای قوی خود آنها را به صورت یک لیست برای خود آماده کنید و در پست های خود  از آنها استفاده کنید.

با استفاده آن دسته از هشتگهایی که کاربرد کمتری دارند خیلی زودتر می توانید بازدید از پست و صفحه خود را بیشتر کنید در استفاده از هشتگ ها به این صورت عمل کنید که ۴ هشتگ پر استفاده و محبوب استفاده کنید و ۳ هشتگ با استفاده کمتر سعی کنید بین ۶ تا ۷ هشتگ بیشتر برای پست های خود قرار ندهید وقتی شما از هشتگ هایی با کاربرد کمتر استفاده می کنید به احتمال فراوان جز ۹ پست برتر و تاپ آن هشتگ می روید.

با استفاده از سایت های Hashtagify و displaypurposes می توانید بهترین هشتگ های حوزه کاری خودتون رو پیدا کنید.

افزایش بازدید از طریق خود اینستاگرام

تگ کردن:

تگ کردن هنرمندان و چهره های مشهور و صفحات مربوط به موضوع پیج خودتون در پست ها یکی از راهکارهای مناسب برای افزایش فالوورها می باشد.

فالو و آنفالو:

یکی از قدیمی ترین ترفند های اینستاگرامی فالو چهره های پر مخاطب این شبکه اجتماعی است با این کار
شما به جمع پیشنهادی های فالوورهای آن شخص اضافه می شوید که احتمال دیده شدن شما را بالا می برد
البته این روش اگر به صورت زیاد استفاده شود باعث اسپ شد صفحه شما و در نهایت بسته شدن آن توسط اینستاگرام می شود
از این روش خیلی با مدیریت و طی طول زمان استفاده کنید مثلا به صورت هفتگی ۲۰ نفر را فالو کنید و یکی دو روز بعد آنفالو کنید

لایک کردن:

شما می توانید از طریق لایک کردن نظرات کاربران در پیج های رقیب خودتون اونها رو به سمت پیج خودتون بیارید.

تولید محتوای منحصر به فرد:
برای اینکه بتوانید پیج پربازدیدی داشته باشید باید مطالب و عکس و ویدئو منحصر به فرد و جذاب ارائه دهید همچنین توجه به اتفاقات روزمره هنری، ورزشی و خبری می تواند کمک زیادی به شما برای ایجاد محتوا خاص کند دقت کنید بیشتر افراد به دنبال خبرهای داغ روزمره هستند و اگر شما به این بخش تسلط کافی پیدا کنید و مطالب جذاب هنری و ورزشی و دیگر موضوعات مورد علاقه مردم رو کار کنید مطمئنا خیلی طرفدار خواهید داشت فالو یا دنبال کردن دیگران و هم می تواند یکی از راههای اثر گذار برای افزایش بازدید اینستاگرام باشد.

برندسازی:
برند سازی در اینستاگرام با اعتماد کاربر به وجود می آید شما باید در تولید محتوا اینقدر دقت کنید
و در مطالب خود صحت و درستی را رعایت کنید تا کاربر کاملا به شما اعتماد داشته باشد همچنین
اگر صفحه ای دارید که مطلب آموزشی در آن قرار می دهید می توانید با آموزش های مفید و اختصاصی
خود کاربران را برای همیشه جذب خود کرده و تعدا فالوورها و لایک های خود را افزایش دهید.

سئو اینستاگرام برای رتبه گرفتن در گوگل

جهت سئو پیج اینستاگرام برای افزایش رتبه صفحه در گوگل چندین نکته مهم وجود داره که به صورت لیست می توانید مطالعه کنید

 • عنوان سئو شده و دارای کلمه کلیدی مورد نظر در بخش نام و بیو (معرفی پیج)
 • بهینه سازی عکس ها با گذاشتن توضیحات برای عکس (ALT Text)
 • گرفتن بک لینک قوی و با کیفیت

در بخش بیو پیج مهمترین کلمه کلیدی که میخواید باهاش رتبه بگیرید رو در قسمت نام (Name) بنویسید این جمله عنوان پیج شما در مرورگر و گوگل خواهد شد و در بیو هم این کلمه کلیدی رو به کار ببرید.