سئو ویکی پدیا چیست؟ ویکی پدیا در اکثر کلمات کلیدی در صفحه اول گوگل قرار دارد. در این مقاله آموزشی به سئو ویکی پدیا پرداخته شده است.

سئو ویکی پدیا چیست؟ هرشخصی حتی یک‌ بار از گوگل برای جستجو مطالب خود استفاده کرده باشد، حتماً سایت ویکی پدیا را مشاهده و از آن استفاده نموده است. تقریباً در بیشتر کلماتی که شما جستجو می‌کنید، اولین سایتی که اکثرا در صفحه اول موتورهای جستجو قرار می‌گیرد، ویکی پیدا است؛ اما سؤال اصلی اینجاست که سئو ویکی پدیا به چه صورت است که در هر کلمه کلیدی که مورد جستجو قرار می‌گیرد، رتبه اول است؟

چرا سئو ویکی پدیا اول است؟

۱. اساس کار ویکی پدیا محتوا است. 

گوگل به سایت‌هایی که محتوای ارگانیک و بر اساس اصول سئو قرار می‌دهند، اهمیت زیادی می‌دهد. ویکی پدیا سعی کرده است که به‌عنوان یک سایت مرجع، اطلاعات دقیق و به‌روزی را از هر مطلبی قرار دهد. سایت‌های زیادی وجود دارند که از مطالب این سایت کپی کرده و در بخش مقالات خود قرار داده‌اند. نشر محتوای یونیک و با اصول سئو، باعث افزایش سئو ویکی پدیا شده است.

impression چیست

همان‌طور که می‌دانید گوگل به مسئله تولید محتوا اهمیت زیادی می‌دهد. سعی کنید با تولید و نشر محتوای یونیک، رتبه سایت خود را مانند سئو ویکی پدیا افزایش دهید.

۲. ایجاد صفحات برای هر شرکت یا شخص

ازآنجا که سئو ویکی پدیا نسبت به بقیه بالا است، بسیاری از شرکت‌ها سعی کرده‌اند که یک صفحه شخصی در این سایت ایجاد کنند و به معرفی و چشم‌اندازهای کسب‌وکار خود بپردازند و بعد به تبلیغ آن از طریق قرار دادن لینک در سایت خود شوند.

۳. بک لینک زیاد

گوگل به سایت‌هایی که بک لینک خارجی زیادی دریافت می‌کنند، اهمیت می‌دهند. ویکی پدیا ازآنجاکه یک سایت مرجع است و در تمامی موارد کلی اطلاعات جامع و کاملی دارد، بسیاری از شرکت سعی می‌کنند که در کلمات کلیدی خاصی از روی انکرتکست به این سایت لینک دهند. این مسئله باعث افزایش بک لینک و درنتیجه افزایش سئو ویکی پدیا شده است.

کاهش رتبه الکسا سایت ایران و گلوبال با 8 روش کلیدی در سال 2020

۴. تغییرات مداوم

ویکی پدیا سایتی است که همه با ساختن اکانت در آن، حق ویرایش دارند و حتی می‌توانند صفحات جدیدی را ایجاد کنند و محتوای آن را به روز کنند. مشکلی که اکثر سایت‌ها دارند این است که اولاً هیچ بک لینکی به آن‌ها بعد از ایجاد دیگر داده نمی‌شود و دوم اینکه محتواها ثابت می‌ماند و تغییر نمی‌کند؛ ولی ویکی پدیا به این صورت نیست، بلکه علاوه بر دریافت لینک از سایت‌های مختلف، محتوای آن توسط کاربران به روز می‌شود و خود این تأثیر مثبتی بر سئو ویکی پدیا داشته است.

آیا ویکی پدیا باعث افزایش رتبه سایت من می‌شود؟

در ویکی پدیا شما می‌توانید لینک‌های داخلی زیادی را مشاهده کنید، اما ویکی پدیا تمامی لینک‌های خارجی خود را به‌صورت نوفالو درآورده است و این به معنای نادیده گرفته شدن اثر ورود از ویکی پدیا با سایت دیگران است؛ ولی در حالت کلی باعث برند سازی و نمایش لینک سایت شما به بقیه می‌شود. درواقع می‌توان گفت که حداقل این اثر را دارد.

آیا همه باید در ویکی پدیا یک صفحه داشته باشند؟

به نظر ما لزومی ندارد که همه شرکت‌ها در ویکی پدیا یک صفحه اختصاصی داشته باشد؛ ولی داشتن آن به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند. ممکن است که در سایت خود، تمامی اطلاعات در هر صفحه ای پراکنده باشد؛ اما در ویکی پدیا می توانید همه را یکجا و به صورت خلاصه قرار دهید. حتی بارها مشاهده شده است که لینک ویکی پدیای یک سایت، از لینک صفحه اصلی آن بالاتر است.

کامنت مارکتینگ چیست

همان‌طور که گفتیم، در ویکی پدیا همه امکان تغییر را دارند؛ اما هر تغییری که در ویکی پدیا انجام می‌شود باید توسط خود ویراستارهای سایت موردبررسی شود تا تائید شود.

نکته بعدی اینکه ویکی پدیا کمتر صفحات شرکت‌ها را قبول می‌کند، مگر اینکه متن نوشته‌ شده تبلیغاتی نباشد. ازآنجاکه سئو ویکی پدیا خیلی قوی است، بعضی از این مسئله قصد سوءاستفاده رادارند ولی باید بدانید، اگر ویکی پدیا صفحه شمارا تبلیغاتی تشخیص دهد، کل صفحه را حذف خواهد کرد.

در آخر، اگر قصد دارید سئویی مانند ویکی پدیا داشته باشید، بهترین راه نوشتن محتوای یونیک است. محتوایی بنویسید که کاربران و دیگر سایت‌ها به صفحه شما لینک دهند.

منبع: سئوکار


در این سری از بررسی سئوی سایت ها بزرگ به بررسی روش سئو سایت ویکی پدیا می پردازیم

بررسی کلی سایت ویکی پدیا

ویکی پدیا یکی از بزرگ ترین سایت های جهان و موفق ترین سایت در حوزه ی سئو می باشد که اغلب سئو کاران هم این سایت را الگوی خود معرفی می کنند. این سایت با مدل سئو حرفه ای خود توانسته در تمام کشور های جهان در بین بزرگ ترین و پربازدید ترین سایت های آن کشور جایگاهی برای خود بدست آورد. ویکی پدیا در سال ۲۰۰۱ متولد شد و خود این سابقه ی زیاد در کنار کار مداوم یکی از علل موفقیت این سایت می باشد.

فریلنسر سئو

بررسی سئو ویکی پدیا

ویکی پدیا در هر کشور و با زبان آن کشور روزانه حداقل ۱۰۰ مطلب تولیدی (چه توسط مردم و جه توسط پرسنل خود) تولید می کند که اگر این سایت را با ۵۰ زبان اصلی در نظر بگیریم خروجی سایت روزانه ۵۰۰۰ مطلب جدید و منحصر به فرد می باشد که در سئو سایت این موضوع بسیار مهم می باشد. لازم میدانم اضافه کنم که در حال حاضر ویکی پدیای فارسی به تور میانگین بیش از این عدد مطلب تولید می کند. همچنین ویکی پدیا روزانه به هر کدام از زبان هایی که دارد چیزی در حدود ۲ برابر همین میزان یعنی حدود ۱۰.۰۰۰ مطالب قدیمی در سایت خود را بازنویسی حرفه ای می کند که این امر نیز در موفقیت ویکی در سئو و موتور های جستجو بسیار موثر است. بروز رسانی مطالب در تعداد crawl سایت در توسط گوگل بسیار حایز اهمیت می باشد.

ابزار های سئو گوگل

ویکی پدیا ظاهر را فدای محتوا کرده

فهرست ویکی پدیا

ویکی پدیا فهرست های دیگری هم دارد که در زیر آنها را می توانید آنها را با نام رده / زیر رده و الگو ها مشاهده کنید. این مقاله به مرور تکمیل می گردد برای بررسی سئو سایت های موفق با سئو ایران همراه باشید.

صفحه اصلی ویکی پدیا

جالب است بدانید صفحه اصلی ویکی پدیا خیلی پر بیننده نیست ، اما به دلیل قدرت بالای این صفحه هر موضوعی را که میخواهد در سئو موفق کند ، در صفحه اصلی آن را می آورد و به صفحه ی مورد نظر لینک می دهد تا در گوگل جایگاه بهتری به دست آورد.

منبع: سئو ایران