ساب دامنه مشتق شده دامنه اصلی است. ساب دامین یا ساب دامنه به انگلیسی Subdomain می تواند در سئو سایت تاثیر گذار باشد و باعث افزایش ترافیک سایت شود.

Subdomain چیست؟

به احتمال زیاد تا به حال بارها و بارها با ساب دامین مواجه شده اید اما ممکن است به آن دقتی نکرده باشید. ساب دامین در واقع یک نوعی از دامنه است که زیرشاخه دامین اصلی قرار میگیرد، به طور مثال اگر دامنه اصلی SEOFox.ir باشد ساب دامین می تواند به صورت Ehsan.SEOFox.ir ساخته شود.

ساخت ساب دامین

در بیشتر سرویس های میزبانی وب چه در کنترل پنل دایرکت ادمین (Directadmin) و چه در سی پنل (cPanel) محدودیتی برای ساخت ساب دامنه وجود ندارد. ساب دامین در واقع به عنوان یک دامنه مجزا تعریف می شود و فقط نامه دامنه اصلی را یدک می کشد البته از نظر سئو ساب دامنه می تواند به اندازه خود Root دامنه قدرتمند باشد.

آموزش حرفه ای گوگل آنالیتیکس

به طور مثال سرویس وبلاگدهی بلاگفا بیشترین تعداد ساب دامین در کل ایران را دارد همینطور بیشتر شرکت هایی که خدمات هاست رایگان ارائه می دهد سایت جدید را بر روی ساب دامین فعال می کنند.

ساب دامین یا ساب فولدر کدام برای سئو بهتر است؟

سالهاست میان سئو کاران دنیا این بحث وجود دارد که ساب دامین برای سئو بهتر است یا ساب فولدر؟ خب جواب ما خیلی ساده است: در اصل ماجرا فرق نمی کند که شما از ساب دامین استفاده کنید یا ساب فولدر.

ساب دامین های یک سایت را می توانید از طریق کنترل پنل هاست خود که معمولا سی پنل است مشاهده نمایید.

سایت میزبان فا محتوای ارزشمندی در خصوص نحوه اتصال ساب دامین به هاست دیگر منتشر کرده است که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

هک رشد چیست

ایجاد ساب دامین در جوملا، وردپرس، دروپال و دیگر سیستم های مدیریت محتوا تفاوتی با یکدیگر ندارد اما در میان نحوه ساخت ساب دامین در کنترل پنل دایرکت ادمین و سی پنل تفاوت هایی وجود دارد.