بعد از خرید هاست در برخی از مواقع نیاز است که شما فایلی را در هاست خود آپلود کنید و نمی خواهید که این کار را از طرق سیستم های واسط یا سیستم های مدیریت محتوا انجام دهید ، در چنین شرایطی باید فایل را از طریق هاست آپلود کنید.

در صورتی که بخواهیم این موضوع را ساده تر بیان کنیم این موضوع به این معنی است که قصد دارید برای فایل خود لینک مستقیم ایجاد کنید و برای خود در نوشته ها لینک دانلود مستقیم قرار دهید . در صورتی که به هر دلیلی نخواهید این کار را با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا انجام دهید و قصد نداشته باشید که فایل را در دایرکتوری سیستم مدیریت محتوای خود آپلود کنید . قصد ما از ارائه این آموزش این است که به شما آموزش دهیم چگونه نسبت به ایجاد لینک داتلود مستقیم اقدام کنید.

چگونه در دایرکت ادمین لینک دانلود بسازیم ؟

در صورتی که قصد آپلود فایل و ایجاد لینک مستقیم دانلود فایل را دارید باید ابتدا فایل مدنظر خود را در فولدر public_html یا ساب فولدرهای آپلود کرده باشید . در صورتی که قصد داشته باشیم امکان آپلود و دانلود را به فایل اضافه کنیم باید سطح دسترسی این فایل را تغییر دهیم . در ادامه قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه نسبت به تغییر سطح دسترسی فایل اقدام کنید پس در ادامه همراه ما باشید .

برای تعیین سطح دسترسی ابتدا باید تیکی که مقابل فایل است رو بزنید تا فایل به حالت انتخاب یا Select شود . بعد از اینکه فایل را انتخاب کردید در قسمت آبی رنگ پایین صفحه set Permission را برابر ۶۴۴ قرار دهید و روی دکمه set Permission  کلیک نمایید ، با کلیک روی این دکمه سترسی به فایل تنظیم می شود . به صورت پیش فرض این عدد روی ۶۴۴ خواهد بود اما در صورتی که متوجه شدید این عدد تغییر کرده است مقدار set Permission را روی ۶۴۴ قرار دهید .

در حال حاضر شما فایل را به گونه ای تنظیم کرده اید که به صورت مستقیم قابل آپلود و دانلود باشد . برای اینکه بتوانید به فایل مدنظر دسترسی داشته باشید و فایل را دانلود کنید باید به مثال پایین دقت کنید . فرض کنید نام دامنه ی شما TEST.COM است . حالا شما در پوشه روت ابن سایت یک فایل با نام test ایجاد کرده اید و فایل telegram.exe را در این پوشه آپلود کزده اید . حالا آدرس فایل مدنظر شما چنین آدرسی خواهد بود :

test.com/test/telegram.exe

اگر کمی ریزبین بوده باشید متوجه خواهد شد که اثری از نام فولدر public_html در آدرس بالا نیست . فولدر public_html شاخه اصلی سایت شما بوده و نیازی نیست که نام این پوشه در آدرس ذکر شود . همچنین پیشنهاد می شود که فقط فایل های عمومی را از این روش برای دانلود آپلود کنید و از استفاده از این روش برای فایل های دیتابیس و . . . اجتناب کنید .