دانلود فیلم لاک قرمز

لاک قرمز فیلمی به کارگردانی سید جمال سیدحاتمی، نویسندگی امیر عبدی و تهیه‌کننده کامران مجیدی محصول سنه ۱۳۹۴ است. «لاک قرمز» مضمونی اجتماعی دارد و در باره خانواده، پیوستگی والدین با اولاد و کاستی ها جامعه است.[۱]

این فیلم برای حضور در دسته نگاه نو سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر برگزیدن شد و کاندیدا دریافت جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم در دسته نگاه نو این جشنواره شد.[۱] این فیلم در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده‌است.

محتویات
۱ داستان
۲ بازیگران اصلی
۳ جشنواره‌ها
۴ منابع
۵ پیوند به بیرون
داستان
اکرم به همراه پدرش ارسلان، مادرش اعظم، برادرش اسماعیل، و خواهر حقیر اش الهام در یک خانهٔ قدیمی، در محله ای فقیر نشین و پایین شهر حیات می‌کنند. آنها وضع مالی نکویی ندارند، چرا که تمام سرمایه اشان را از شغل والد خانواده به دست می‌آورند و او سازندهٔ عروسک‌های چوبی است و حتی پروانه شغل کردن سایر اعضای خانواده را هم نمی‌دهد. به هر روی آنها حیات آرامی دارند الی اینکه یک روز والد خانواده، ارسلان که در حال تصحیح کردن آنتن تلویزیون بود ناگهان از پشت بام منزل سرنگونی می‌کند و جلوی چشم همهٔ اعضای خانواده جان به جان آفرین تسلیم می‌کند. تعدادی بعد، درحالی این خانواده در اوضاع مالی بدی به سر می‌برد و حتی پول برای خرید نیازها خویش را ندارند، صاحبخانه اشان که چهار ماه است کرایه ای از آنها گرفتن نکرده به سراغ آنها می‌آید. او می‌گوید وقتی ارسلان زنده بوده ۵ میلیون تومان از او قرض گرفته و اکنون او پولش را می‌خواهد. مگر اینکه خانواده ارسلان هرچه زود تر منزل اشان را تخلیه کنند و از آنجا بروند. در غیر این صورت او پولش را تمام و کمال می‌خواهد. اعظم یک شغل پیدا می‌کند که کارفرمایش به او جای خواب برای خودش و دو تا از بچه‌هایش می‌دهد. اعظم هم اصرار دارد که اکرم به اراک یعنی محل زندگی خاله اش برود و با پسر خاله اش زناشویی کند الی زندگی اش سروسامان بگیرد. اما اکرم با این تقاضا مخالفت می‌کند و تصمیم می‌گیرد پول اجاره را با فروختن عروسک‌های پدرش به دست بیاورد و متعلق به منزل خارج نروند. اما یکی از عروسک‌هایی که می‌فروشد حاوی مواد مخدری بوده که ارسلان در گذشته در آن نهان کرده. او ۳ شب تمام را در بازداشتگاه می‌گذراند و وقتی ثابت می‌شود که خودش مصرف‌کننده نیست آزاد می‌شود. اما وقتی به خانه برمی گردد می‌فهمد که اعظم، الهام و اسماعیل را ترک کرده و از منزل رفته‌است. الهام و اسماعیل هم به مرکز بهزیستی تحویل دیتا شده‌اند. حال که او از عمویش تقاضا می‌کند که به بهزیستی برود و سرپرستی بچه‌ها را به عهده بگیرد. در همین حال اعظم پیدا می‌شود؛ ولی وقتی اکرم به سراغ او می‌رود او شیدا شده و در آسایشگاه به سر می‌برد. برای همین از او دل می‌کند؛ و در سرانجام او عروسک‌های چوبی را به شکل عروس درمی‌آورد و با فروختن آنها پول برای ادامه زندگی را به دست می‌آورد.

بازیگران اصلی
پردیس احمدیه در نقش اکرم
پانته‌آ پناهی‌ها در نقش اعظم، مادر اکرم
بهنام تشکر در نقش ارسلان، والد اکرم
مسعود کرامتی در نقش ولی عمو، عموی اکرم
جشنواره‌ها
برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن (پانته‌آ پناهی‌ها) در نوزدهمین دوره جشن بزرگ سینمای ایران (۱۳۹۶)
نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش نخست زن (پردیس احمدیه) در نوزدهمین دوره جشن کبیر سینمای ایران (۱۳۹۶)
نامزد بهترین فیلم در دسته نگاه نو در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۴)