زمانیکه می خواهید یک  وب سایت حرفه ای را طراحی کنید برای این کار نیازی نیست که حتما از یک طراح و متخصص استفاده کنید. شما می توانید با قالب هاب آماده ای که برای وب سایت ها در اختیار دارید یک وب سایت مناسب را برای کسب و کار خود ایجاد نمایید.

اما مسئله ای که بسیاری از مدیران وب سایت ها با آن مواجه هستند این است که باید کدام قالب را برای طراحی وب سایت خود انتخاب نمایند؟!

بعد از اینکه شما هاست مناسبی را برای وب سایت خود انتخاب کردید مرحله بعدی که دارای اهمیت می باشد و در عین جذابیتی که دارد بسیار گیج کننده است قالب وب سایت می باشد. مسئله که در امر سئو بسیار مهم می باشد دلیل این سردرگمی نداستن نکات اصلی و فاکتورهای انتخاب قالب سایت می باشد.

گزینه های بسیاری وجود دارد که شما بتوانید بهترین قالب را برای وب سایت خود انتخاب کنید در مقاله امروز می خواهیم درباره اینکه کلا قالب سایت چیست؟ و چگونه می توانید بهترین قالب را برای وب سایت خود انتخاب نمایید صحبت کنیم.

قالب سایت چیست؟

Site Template یا همان قالب سایت را می توان اینگونه تعریف کرد که دکور و قفسه بندی فروشگاه ها در دنیای واقعی می باشد. در حقیقت در تعریف قالب سایت چیست؟ می توان گفت ترکیبی از رنگ، تصاویر و المان هایی است که در سایت ها موجود می باشد مثلا کلمه کلیدی و یا دکمه ای که باعث می شود وب سایت شما مرتبط و منحصر به فرد دیده شود.

زمانیکه شما شروع به استفاده از وردپرس می کنید باید بدانید که یک قالب پیش فرض برای شما در حال فعالیت می باشد. بدون شک برای شما این سوال پیش خواهد آمد که با وجود این حالت پیش فرض چرا باید برای وب سایت خود یک قالب دیگری را انتخاب کنید.

در ادامه مطلب امروز سئو ایران با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این مسئله با هم صحبت کنیم.

دلیل داشتن قالب سایت

گفتیم که با استفاده از وردپرس برای شما یک پوسته پیش فرض تعیین خواهد شد این قالب در واقع یک قالب ساده برای وبلاگ می باشد که ظاهر سایت شما را برای مخاطبینتان نشان می دهد. باید بدانید قالبی که هیچ جذابتی برای مخاطبین نداشته باشد بدون شک نمی تواند زمان نگهداری مخاطبین در وب سایت را افزایش دهد.

وقتی می خواهید در دنیای کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین گوی سبقت را از رقبای خود ربوده و بهترین باشید سعی می کنید ظاهری زیبا و مخاطب پسند را برای وب سایت خود در نظر بگیرید. در حقیقت باید بگوییم که سایت شما حکم یک نماینده را دارد که در یک جلسه مهم تجاری شرکت کرده است بنابرین باید ظاهری آراسته و قابل قبول داشته باشد.

معیارهای انتخاب قالب خوب برای وب سایت

قبل از انتخاب قالب برای وب سایت باید معیارهای زیر را در نظر داشته باشید.

تصمیم بگیرید که می خواهید یک قالب رایگان داشته باشد یا بابت قالبی که در نظر دارید می خواهید هزینه پرداخت کنید. البته باید این موضوع را هم به خاطر داشته باشید که استفاده از قالب های رایگان دارای امکانات کمی می باشند و قالب های پولی مزایای غیر قابل انکاری دارند. فراموش نکنید که معیار اصلی در انتخاب قالب سایت کیفیت می باشد این راه بهترین راه برای جلب اعتماد مشتریان می باشد

شاید این موضوع را بدانید که وردپرس یکی از سیستم های سازگار با سئو سایت می باشد بنابراین با انتخاب یک افزونه مناسب برای seo می توانید یک قالب سایت مناسبی را در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که در زمان انتخاب قالب به این مسئله توجه داشته باشید که قالب انتخابی با عنوان seo بهینه سازی شده است یا اینکه خودش یک seo آماده بوده است.

اگر در دنیای کسب و کارهای آنلاین سابقه دار باشید این مسئله را به خوبی می دانید که کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند ناخواسته به خواندن محتواهایی که دارای طرح های جذاب می باشند بیشتر جذب می شوند. پس آنچه که شما باید انجام دهید جستجو در وب سایت هایی است که طراحان آن تمایلات خود را عرضه کرده اند.

مهم ترین مسئله در انتخاب قالب سایت امنیت وب سایت می باشد. شما برای اینکه بتوانید وب سایت موفقی داشته باشید باید برای امنیت سایت خود کارهای لازم را انجام دهید. با خرید یک قالب به طور مستقیم از وب سایت های توسعه دهنده یکی از کارهایی است که می توانید از خطرات احتمالی سایت به کمک آن دوری کنید

قبل از آن، با بررسی دقیق آن را در یک وب سایت اجتماعی ارزیابی کنید. ارزیابی مشتریان کلی باید به شما اشاره کند که آیا موضوع به خوبی محافظت شده یا نه.

نکاتی که در انتخاب قالب سایت باید رعایت کنید

  • چه وب سایتی می خواهید راه اندازی کنید؟
  • بودجه و هزینه لازم را در نظر بگیرید
  • برای انتخاب قالب سایت زمان بگذارید
  • قالب های انعطاف پذیر و قابل تغییر را انتخاب کنید
  • قالب سایت واکنش گرا انتخاب کنید
  • مطمئن باشید قالب سایت توسط طراحان آن پشتیبانی می شود.

حرف آخر

دانستید که قالب سایت چیست؟ و انتخاب آن کار چندان سختی نمی باشد تنها کافی است نکاتی که در مطلب امروز به آن ها اشاره کرده ایم را برای انتخاب قالب مورد نظر خود مد نظر داشته باشید.