برای ثبت و خرید دامنه بین المللی مانند دامنه های ملی شما باید یکسری قوانین را رعایت کنید . در ادامه قصد داریم در قالب ۲ پست متفاوت در سایت به بررسی این موضوع بپردازیم که دامنه های بین الملی خاص چه قوانینی را دارند و شما برای ثبت دامنه باید چه قوانینی را رعایت کنید . در صورتی که قصد خرید دامنه را دارد و از قوانین ثبت دامنه اطلاعی ندارید با ما همراه باشید .

تمامی دامنه های بین الملی دارای یک سری قوانین خاصی هستند که شما باید این قوانین را رعایت کنید . همچنین پسوند های مختلف دارای قوانین مخصوص به خود هستند . ابتدا به قوانین کلی می پردازیم و در ادامه قوانین هر پسوند را به صورت مجزا بررسی می کنیم :

قوانین ثبت دامنه بین المللی به صورت کلی

  1. تمامی دامنه های بین الملی بدین صورت هستند که شما باید ایمیلی را که در هنگام ثبت دامنه وارد می کنید را تایید کنید.
  2. شما به عنوان ثبت کننده دامنه باید تمامی اطلاعات خود را به صورت لاتین و به زبان انگلیسی وارد کنید .
  3. باید به این نکته توجه کنید که حتما اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید زیرا در برخی موارد ممکن است از شما برای تایید دامنه خود مدارک هویتی خود را نیاز باشد ارسال کنید .
  4. برخی از شرکت های ثبت دامنه در قالب ایمیل اطلاعات هویتی شما را برای تایید مشخصات شما درخواست می کنند و در صورتی که این اطلاعات را در زمان مقرر شده ارسال نفرمایید ثبت دامنه برای عموم آزاد خواهد شد و باید مجدد روند ثبت دامنه را طی کنید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی برای هر پسوند

در برخی از پسوند های دامنه های بین المللی شما باید یکسری قوانین را رعایت کنید تا دامنه ی شما توسط شرکت ثبت کننده دامین تایید شود . در ادامه به معرفی برخی از پسوند ها و قوانینی که باید رعایت کنید خواهیم پرداخت . در ادامه برای شناخت این پسوند ها با ما همراه باشید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند WS

این پسوند را تمامی افراد می توانند ثبت کنند و ثبت این پسوند برای عموم آزاد است و افراد محدودیتی در ثبت این دامنه ندارند . حداقل کارکتری که باید در هنگام ثبت دامنه داشته باشید ۳ کارکتر است و شما مجاز به ثبت دامنه با تعداد کارکتر کمتر نخواهید بود .

نکته حائز اهمیت این است که پس از ثبت این نامه شما نمی توانید آن را لغو کنید و نمی توانید مبلغ خود را مجددا دریافت کنید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند name

تمامی افراد می توانند نسبت به ثبت این دامنه اقدام کنند و محدودیتی در ثبت این پسوند وجود ندارد. این پسوند معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که قصد دارند از نام یا نام خانوادگی خود در نام دامنه استفاده نمایند . شما برای ثبت دامنه .name باید نام دامنه را به زبان انگلیسی و لاتین تایپ نمایید . شما تا ۵ روز پس از اینکه دامنه خود را ثبت کردید نمی توانید مشخصات ثبت کننده را تغییر دهید .

در صورتی که تا ۴ روز پس از ثبت دامنه از ثبت آن منصرف شده اید می توانید دامنه خود را لغو کنید و نسبت به عودت مبلغ خود اقدام کنید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند pro

در صورتی که دارای یک کسب و کار هستید شما می توانید نسبت به ثبت این دامنه اقدام نمایید . در مراحل ثبت دامنه از شما نوع کسب و کار شما را درخواست می کند که شما باید کسب و کار خود را مشخص کنید . در صورتی که کسب و کار شما در میان لیست موجود نبود باید گزینه Other را انتخاب و کسب و کار خود را معرفی و تایپ نمایید .

از نکات قابل توجه می توان به این مورد اشاره کرد که نام انتخابی شما باید بالای ۳ کاکتر باشد و کمتر از این مقدار نباید باشد . شما برای ثبت دامنه می توانید دامنه را برای خود در بازه یک تا ده سال ثبت کنید اما تمدید آن فقط به صورت یکساله صورت می گیرد .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند us

این دامنه برای افرادی که ساکن آمریکا هستند کاربرد دارد و افرادی که قصد دارند سایتی را مخصوص افرادی که ساکن آمریکا هستند ایجاد کنند می توانند از این پسوند برای ثبت دامنه خود استفاده نمایند .

شما باید در هنگام ثبت دامنه گزینه ی Nexus Country را کشور آمریکا را انتخاب نمایید . و در کادری که تحت عنوان Application Purpose موجود می باشد گزینه ی استفاده شخصی را انتخاب کنید . نکته ای که حائز اهمیت است این است که شما باید در هنگام ثبت دامنه اطلاعات درخواستی را اطلاعات مربوط به آمریکا را ثبت کنید و شماره تلفن و نشانی شما باید متعلق به کشور آمریکا باشد .

قوانین ثبت دامنه بین المللی برای هر پسوند

همانطور که در پست قبلی نیز اشاره شد برخی از پسوند ها دارای قوانین مخصوص به خود هستند . همچنین باید به این نکته اشاره کرد که دامنه های دارای یکسری قوانین کلی هستند که شما برای ثبت هر دامنه ای باید آن را رعایت کنید . در برخی از دامنه ها قوانین مخصوص به خود هستند یا دارای شرایط خاصی هستند که شما باید در هنگام ثبت و خرید دامنه آن شرایط را داشته باشید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند ca

تنها افرادی که در کانادا سکونت دارند یا دارای مجموعه ای در این کشور هستند می توانند نسبت به ثبت و خرید دامنه با این پسوند اقدام نمایند . در هنگام ثبت دامنه شما باید مشخص کنید که به عنوان شهروند یا به عنوان اقامت دائم در این کشور سکونت دارید همچنین باید تیکه گزینه ای که مربوط به قوانین است را فعال کنید تا قبول کنید که با قوانین مربوطه موافقت کرده اید .همچنین در هنگام خرید دامنه مشخصات ثبتی شما باید با متعلق به کشور کانادا باشد ، اطلاعاتی از قبیل آدرس و شماره تلفن شما .

نکات مهم این است که شما می توانید علاوه برا کارکتر های انگلیسی از کارکتر های فرانسوی نیز برای ثبت دامنه خود استفاده کنید . همچنین پس از ثبت دامنه امکان لغو و درخواست بازگشت هزینه وجود ندارد .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند asia

این دامنه را افرادی که در کشور های آسیایی زندگی می کنند می توانند ثبت کنند و کشور های مختلف که در آسیا قرار دارند می توانند نسبت به ثبت دامنه اقدام نمایند . طبق قوانینی که برای ثبت این دامنه وجود دارد شما باید در هنگام ثبت دامنه یک شماره تلفن متعلق به کشور های داخل آسیا را وارد نمایید .

در این نوع پسوند امکان ثبت دامنه با پسوند های غیر انگلیسی وجود دارد .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند eu

این دامنه مخصوص افرادی است که در یکی از کشور های اتحادیه عضو اروپا ساکن هستند است . افرادی که در این کشور ساکن هستند می توانند نسبت به ثبت این دامنه اقدام نمایند . در هنگام ثبت این دامنه باید مشخص کنید که شما به عنوان یک شخص قصد ثبت دامنه را دارید یا دارای شرکت یا سازمان خاصی هستید .

در این دامنه پس از ثبت شما نمی توانید آن را لغو کنید و نسبت به بازگشت هزینه خود اقدام کنید . پس از ثبت دامنه شما بلافاصله می توانید دامنه خود را منتقل کنید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند TEl

این پسوند زمانی کاربرد دارد که شما قصد داشته باشید یک سایت شخصی را ایجاد کنید . در این نوع پسوند شما نیازی به هیچگونه فضای هاستی ندارید و نمی توانید سایت خاصی را در این دامنه بالا بیاورید .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند mobi

شما با هر عنوانی می توانید نسبت به ثبت این دامنه اقدام کنید و ثبت این دامنه برای عموم افراد آزاد است . این دامنه مناسب افرادی است که قصد دارند سایت مرتبط با تلفن همراه راه اندازی نمایند و باید سایت آن ها با مویایل سازگاری داشته باشد . برای رعایت سازگاری به موبایل همین مورد که سایت شما ریسپانسیو باشد کفایت می کند .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند uk

افرادی که در کشور انگلستان ساکن هستند می توانند نسبت به ثبت این دامنه اقدام نمیاند . همچنین باید به این نکته توجه کنید که شما فقط در صورتی می توانید این دامنه را ثبت کنید که یکی از دامنه های مرتبه سوم آن را مانند co.uk ثبت نمایید .

در این پسوند پس از خرید دامنه امکان لغو و بازگشت هزینه وجود ندارد . دامنه هایی که با این پسوند ثبت می شوند از همان ابتدا قابلیت انتقال را دارا می باشند . امکان ثبت دامنه های مرتبه دوم وجود ندارند .

قوانین ثبت دامنه بین المللی پسوند biz

از این دامنه می توان به عنوان یک دامنه برای ایجاد وبسایت برای کسب و کار خود بهره بگیرید . ثبت این دامنه برای تمامی افراد آزاد است و محدودیت خاصی را شامل نمی شود .

نکات حائز اهمیت این است که شما در هنگام ثبت این دامنه باید از کارکتر های بین المللی استفاده نمایید و تا ۴ روز در صورتی که از ثبت دامنه پشیمان شده اید می توانید دامنه را لغو هزینه خود را دریافت کنید .