برای نصب وردپرس روی هاست لینوکس باید مراحل زیر را انجام دهیم.

مرحله اول ساختن دیتابیس می باشد

برای ایجاد دیتا بیس ما ابتدا یک اسم یرای دیتا بیس انتخاب می کنیم.سپس یک نام کاربری می سازیم و این دو را به هم متصل می کنیم برای این کار ما کارهای زیر را انجام می دهیم :
وارد cpanel هاستتان شوید و وارد قسمت Mysql Database بروید.
سپس Create new database را بزنید و نام دیتا بیس را وارد کنید و دکمه  creat database را بزنید .
سپس   Go Back را بزنید در این بخش یک user name برای  اتصال به دیتابیس بسازید .
مجددا    Go Back را بزنید در این صفحه user و نام دیتابیس خود را انتخاب کنید  و Add را بزنید و از این طریق نام دینابیس و یوزر را بهم ارتباط داده اید .و در آخر اجازه دسترسی را به کاربر مربوطه داده و Make Changes را بزنید.

مرحله بعدی بعد از اینکه دیتابیس ساخته شد آپلود وردپرس بر روی هاست لینوکس می باشد که برای ایکار مراحل زیر را انجام می دهیم


ابتدا وردپرس را از سایت های مرجع فارسی دانلود کنید سپس فایل زیپی را در اختیار شما می گذارد ابتدا آن را از حالت فشرده خارج کنید و فایل فشرده را پاک کنید.فایل wordpress را باز کنید و فایل های آن را Select All کنید و کلیک راست کنید و Move را بزنید یک پنجره باز می شود در آدرس  public_html/ را وارد نمایید. و روی  MoveFile(s) کلیک نمایید.سپس به Public_html بروید و ورد پرس را پاک کنید.

در مرحله بعدی باید به تغییرات در فایل ها بپردازیم بنابراین :

فایل  wp-config-sample.php را پیدا کرده  و کلیک راست کنید  و گزینه Rename  را بزنید و به wp-config.php تغییر دهید   بعد از آن روی فایل wp-config.php کلیک راست کرده و گزینه Edit را انتخاب نمایید و به جای database_name_here نام دیتابیس و و به جای username_here نام کاربری و رمز عبوری که گذاشته اید را در password_here  قرار دهید و بر روی Save Changes کلیک نمایید تا پیغام موفقیت به شما بدهد.


و در مرحله آخر به راه اندازی وردپرس می پردازیم :


دامنه را در مرورگر وارد کنید و وارد سایت شوید  سپس فرم راه اندازی نمایش داده می شود. دراین  قسمت های نام کاربری و رمز عبور و ایمیل را وارد نمایید و بر روی راه اندازی وردپرس کلیک کنید. و در آخر دکمه  ورود  را بزنید نام کاربری و رمز عبوری را وارد کنید و به پیشخوان وردپرس وارد شوید.