مطلبی که امروز و در تکمیل بسیاری از مطالب قبلی می خواهیم برایتان عنوان کنیم وبینار سئو (SEO Webinar) می باشد.

که برای آن دسته از دوستانی می باشد که می خواهند در زمینه سئو اطلاعات بیشتری داشته باشند تا بتوانند با دانشی که در این وبینارها بدست می آورند بر روی سئو سایت خود کار کرده و بتوانند رتبه و جایگاه بالایی را در میان وب سایت های رقبا در دنیای اینترنت بدست آورند. بدون شک برای داشتن یک سایت پربازدید که باعث می شود میزان فروش و محبوبیت برند شما افزایش پیدا کند باید عوامل و علت های بسیاری را در نظر گرفت که مهم ترین آن ها کسب بالاترین رتبه و جایگاه در نتایج موتورهای جستجو می باشد.

وبینار چیست؟

در مقاله قبلی برایتان تعریف کردیم که در کل وبینار چیست؟ و درباره مزایای آن نیز برایتان صحبت کرده ایم. برای یادآوری و شروع مطلب امروز می خواهیم بار دیگر برایتان از وبینار بگوییم. در واقع به مخفف عبارت Web-based seminar  وبینار گفته می شود که به معنای ارائه یک سخرانی و کارگاه مبتنی بر وب می باشد. با برگزاری وبینار در فضاهای مجازی و از طریق نرم افزارهای ویدئو می توانید برگزار کننده کنفرانس های مربوط به حرفه و کسب و کار خودتان باشید و یا اینکه در وبینارهایی که به نوعی با کسب و کار شما در ارتباط می باشند شرکت کرده و به دانش خود در آن زمینه بیافزایید. بنابراین در تکمیل تعریف وبینار می توان گفت یک روش فوق العاده جذاب و پویا برای انتقال دادن اطلاعات به مخاطبین می باشد که از لحاظ جغرافیایی پراکنده است.

وبینار سئو

اگر شما در ابتدای راه هستید و می خواهید که روند بهبود سئو وب سایت خود را با موفقیت پشت سر بگذارید باید به دنبال راه های ورود به میدان های جدید برای کسب اطلاعات باشید و یکی از راه هایی که می تواند به شما برای کسب موفقیت در زمینه وب سایت و سئو سایت کمک نماید وبینار سئو می باشد که با شرکت در آن ها می توانید به دانش خود افزوده و تکنیک های اصولی را فرا گرفته و آن ها را بر روی وب سایت خود اجرا و عملی سازید.

وبینارهای مربوط به سئو یا هر حرفه دیگر با هدف آموزش نرم افزار و تکنیک های مربوطه، اشتراک گذاری اطلاعات درباره خدمات و ارتقاء یک برنامه برگزار می شود.

ساختار وبینار

برای اینکه بتوانید یک وبینار سئو موفق را برگزار کنید باید بدانید که برای ساختار یک وبینار چه کارهایی را باید انجام دهید. زمانی را که برای برگزاری وبینار باید در نظر داشته باشید بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه باید باشد که هم بتوانید مطلبی را که آماده کرده اید به سرانجام برسانید و هم اینکه مطلب شما برای مخاطبین خسته کننده و حوصله سر بر نباشد. در نظر داشته باشید که در ابتدای وبینار شخصی را که به عنوان میزبان انتخاب کردید باید موضوعی را که برای وبینار خود آماده کرده اید را به خوبی معرفی کند. فراموش نکنید که در طول برگزاری وبینار سئو دقایقی را به پرسش و پاسخ اختصاص دهید تا مخاطبین شما بتوانند پاسخ سوالاتی که در طول سمینار برایشان به وجود آمده است را بدست آورند.

در انتهای کار بهترین کار این است که با یک سخرانی به شدت کوتاه که مخاطب را ترغیب به فعالیت با شما کند وبینار خود را به پایان برسانید.

فراموش نکنید که اگر وبینارهایی را که در زمینه کسب و کار خود مخصوصا سئو برگزار کرده اید حالت آموزشی دارند باید در زمان های بعدی نیز به ادامه و تکمیل آن آموزش ها بپردازید زیرا در وبینار اول شما مخاطبین خود را علاقه مند کرده اید تا درباره سئو بیشتر بدانند و اگر در همان مرحله بخواهید فعالیت خود را به اتمام برسانید بدون شک هیچگونه پیشرفتی را بدست نخواهید آورد.

پس سعی کنید در ابتدا و برای شروع وبینار خود یک موضوع مشخصی را پیدا کرده که برای مخاطبین شما جذاب باشد و مشکلاتی که در کار ممکن است برایشان پیش آمده و یا حتی حدث می زنید در آینده برایشان پیش آید را مطرح و بررسی کنید. شاید یکی از بهترین کارهایی که برای انتخاب موضوع می توانید انجام دهید این باشد که در وب سایت خود و در بخش دیدگاه ها، سری به پرسش هایی که برای مخاطبین و کاربران وب سایت شما پیش آمده است بزنید و ببینید کدام موضوعات هستند که بیشتر مطرح شده اند سپس موضوع وبینار خود را به آن ها اختصاص دهید.

یا حتی مشکلات خیلی بزرگ را مانند موضوع پنالتی شدن سایت در گوگل را بررسی کنید و دلایل آن و راه های جلوگیری از پنالتی شدن سایت و بهم خوردن سیستم سئو سایت را مطرح کنید. گاها می توانید حتی وبینار را در چند مرحله با همین موضوعات برگزار کنید.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که موضوع انتخاب شده خود را با استفاده از برنامه هایی مانند پاورپوینت به صورت مجموعه ای از اسلایدها در آورده تا راحت تر و بهتر بتوانید وبینار خود را برگزار نمایید.

سرفصل های وبینار

برای اینکه یک وبینار سئو خوب و موفقی را بتوانید برگزار کنید قبل از اینکه بخواهید برنامه ریزی لازم را برای برگزاری آن در نظر بگیرید بهتر است سرفصل هایی را که می توانید برای مخاطبین شما جذاب باشد را انتخاب نمایید.

برخی از سرفصل هایی که ما می توانیم در این زمینه به شما پیشنهاد کنیم عبارتند از:

 • آموزش سئو
 • بررسی سئو سایت
 • ایندکس شدن مطالب
 • بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو
 • افزایش ترافیک سایت
 • تاثیر بک لینک ها بر روی وب سایت
 • سئو تصاویر
 • URL
 • طراحی سایت
 • تولید محتوای با کیفیت
 • کلمات کلیدی
 • تاثیر تبلیغات بر سئو

حرف آخر

قبل از اینکه مطلب امروز را به پایان برسانیم از شما همراهان عزیزی که مطالب ما را دنبال می کنید سپاسگذاریم و امیدواریم که توانسته باشیم با انتشار مطالب شما را برای رسیدن به هدفتان و کسب رتبه و جایگاه مناسب در نتایج جستجو کمک کرده باشیم.

در انتها باید بگوییم که درست است که وبینار یک ابزار برای توسعه قدرتمند کسب و کار شما می باشد اما نباید این موضوع را فراموش کنیدکه تمامی فناوری های به روز دنیا تابع اهداف استراتژیک و نیازهای مخاطبین می باشند. بنابراین برای برگزاری وبینار باید به دنبال رفع نیاز مخاطبین خود باشید که دارای اهمیت بسیاری است.

منبع: ایران سئو