بینگ

ثبت سایت در بینگ سرچ کنسول

موتور جستجوگر بینگ (Bing) بعد از گوگل دومین موتور جستجوگر محبوب دنیا است بنابراین ثبت سایت در آن از اهمیت ویژه ای در SEO سایت برخوردار است در ادامه به آموزش نحوه ثبت سایت در بینگ می پردازیم. افرودن وب سایت در موتور جستجو بینگ یکی از اولین اقدامات برای آغاز پروسه سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

آموزش ثبت سایت در بینگ

برای ثبت سایت در این موتور جستجوگر تنها کافیست تا به این صفحه http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url مراجعه کرده و آدرس وب سایت خود را در فیلد Type the URL of your homepage وارد نمایید. سپس کد کپچا (آنتی اسپم) را وارد کرده و دکمه Submit را بزنید و منتظر بمانید تا وب سایت شما توسط ربات های خزنده بینگ ایندکس شود (این پروسه معمولا بیشتر از 1 دقیقه زمان نمیبرد).

در ضمن اگر هنوز سایت خود را در گوگل ثبت نکردید بهتر است تا همین حالا برای ثبت سایت در موتور جستجوگر گوگل اقدام نمایید ما در این موضوع مقاله ای با عنوان روش های ثبت سایت در گوگل منشتر کردیم.

ثبت سایت از طریق Bing Search Console

برای ثبت سایت در پنل وبستر تولز بینگ (سرچ کنسول) که Bing – Webmaster Tools نامیده می شود ابتدا باید وارد آدرس https://www.bing.com/toolbox/webmaster شده و وارد اکانت Microsoft خود شوید (در صورتی که اکانت ندارید بر روی sing up کلیک کنید) سپس در فیلد Add a site آدرس دامنه وب سایت خود را وارد کرده و گزینه ADD را بزنید. در صفحه بعدی آدرس نقشه سایت را اضافه کنید. در صفحه بعدی کد Meta داده شده را در بخش Head سایت خود قرار دهید و در انتها گزینه Verify را بزنید.