قدرت دامنه
Domain Strength

قدرت دامنه یا Domain Authority به انگلیسی (Domain Strength) امتیازی بین ۰ تا۱۰۰ است که توسط سایت MOZ طراحی و توسعه یافته است.

Domain Authority پیش بینی می کند که سایت در نتایج یک Search Engine چگونه ظاهر می شود.

Domain Authority چیست

متخصصان SEO در تمامی نقاط جهان به دامین اتوریتی توجه ویژه ای می کنند. از زمان تعطیل شدن Page Rank گوگل تا به امروز اعتبار دامنه یا قدرت دامنه که بر اساس متریک های موجود در MOZ اندازه گیری می شود به مهم ترین شاخص اندازه گیری در سئو تبدیل شده است.

Domain authority ( قدرت دامنه) چیست؟

Domain authority یک معیاری اندازه گیری وضعیت سئو توسعه یافته توسط SEOMOZ است که میزان قدرت سایت از نظر Off-page SEO را اندازه گیری می کند. دامین اتوریتی مانند پیج رنک دارای محاسبات الگوریتمی برای سنجش قدرت یک سایت می باشد. در Domain authority افزایش از ۲۵ به ۳۰ خیلی راحت تر از ۷۰ به ۸۰ است، وب سایت هایی که قدرت کمتری دارند رسیدن به این مقدار برای آن ها حتی ممکن است صفر باشد.

بررسی قدرت دامنه سایت

Domain authority یا قدرت دامنه می تواند با استفاده از ابزار Mozbar یا سایت Open Site Explorer اندازه گیری شود. محاسبه قدرت دامنه معیارهای بیشتری نسبت به پیج رنک دارد. رعایت این معیارها باعث افزایش قدرت دامنه خواهد شد این معیارها عبارتند از:تعداد و کیفیت بک های لینک ورودی به سایت.