وبلاگ آموزش سئو و بهینه سازی سایت

پنالتی گوگل

پنالتی گوگل

بسیاری از سایت ها به خصوص در یکسال گذشته (از شهریور ماه 1395) با بروزرسانی الگوریتم پنگوئن به نسخه 4 تحت جریمه گوگل قرار گرفته اند. چرا که الگوریتم های گوگل هر روزه در حال تغییر اند، خوشبختانه/متاسقانه تلاش برای موفقیت در گوگل به راحتی قبل نیست، در حال حاضر وبمستران باید خود را بروز نگه دارد تا دچار پنالتی یا کاهش رتبه نشوند.

محتویات نمایش

تعریف گوگل پنالتی چیست [آپدیت شده در 2022]

خلاصه ترین تعریفی که میتوانیم از پنالتی گوگل داشته باشیم بدین صورت است به هر گونه تاثیر منفی که باعث کاهش رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو شود Google Penalty گفته می شود این تغییرات ممکن است به دلیل آپدیت الگوریتم‌های گوگل، اقدام مستقیم کارشناسان گوگل (Manual Action) و یا به کار گیری از روش های سئو کلاه سیاه اتفاق بی‎‌افتد.

جریمه یا پنالتی توسط گوگل به این معنی است که الگوریتم های پیچیده گوگل تشخیص دهند سئو سایت به صورت کلاه سیاه انجام می شود. در اینصورت سایت خاطی با جریمه گوگل رو به رو شده و رتبه آن در نتایج با افت مواجه می شود. حتی در برخی مواقع ممکن است کلمه یا کلمات کلیدی آن از نتایج جستجو حذف شوند.

نمودارد روند خروج سایت از پنالتی
پنالتی به صورت Manual و ریکاوری

جریمه سایت توسط گوگل در 99% مواقع به صورت الگوریتمی انجام می شود و دستی در آن دخیل نیست.

دلایل پنالتی سایت در سئو چیست

گوگل از سالها پیش در مورد تاثیر بد لینک های پولی و اسپم (که معمولا به صورت Site-Wide در بخش از هایی از سایت لینک دهنده قرار میگیرند و در همه ی صفحات با یک متن لنگر تکرار می شوند) به کاربران هشدار میداد. در نهایت الگوریتم پنگوئن 4 این وعده ها را به حقیقت تبدیل کرد و همانطور که در جریان هستید بسیاری از سایت ها توسط این الگوریتم دچار پنالتی شدند و به صفحات آخر گوگل صعود کردند.

در این مقاله نحوه رفع جریمه گوگل را آموزش می دهیم و موضوع پنالتی را از جهات مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جریمه سئو سایت توسط گوگل

برای رفع پنالتی باید اقداماتی در جهت قانع کردن گوگل در چهارچوب سئو کلاه سفید/قانونی به منظور رساندن پیام صلح به آن انجام دهید. علاوه بر این نیاز است تا یکسری اقدامات دیگر برای رفع جریمه گوگل انجام شود که در ادامه موارد مهم و اساسی را در این رابطه شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید …

دلایل پنالتی در سئو سایت چیست

خرید بک لینک بی کیفیت مانند شمشیر دولبه ای است که یک لبه ی آن به سمت شماست، میتواند مفید باشد و نتیجه ای مثبتی برای شما رقم بزند و یا بالعکس باعث پنالتی یا کاهش رتبه کلمات شود. رایج ترین انواع لینک های پولی به بک لینک های Site-Wide هستند این بک لینک ها معمولا در Header, Footer, Sidebar یا بخشی از سایت لینک دهنده قرار میگیرند که در همه‌ی صفحات با یک انکر تکست تکرار می شوند، انجام این کار باعث می شود تا سایت به اندازه تعدادکل ایندکس های گوگل آن سایت بک لینک با یک متن دریافت کند، این اقدام اقدامی خلاف Webmaster Guidelines گوگل است.

نکته‌ی دیگر قابل تامل خنثی بودن تاثیر لینک های Site-wide است، ما شواهدی را در اختیار داریم که ثابت می کند لینک های خروجی به سایت هایی که از طریق خرید و فروش بک لینک کسب درآمد می کنند توسط موتور های جستجوگر Ignore می شوند این یعنی نه تاثیر مثبت و نه منفی! و این هم سند: مروگر کروم یک افزونه به نام Adblock Plus دارد که با فعال کردن آن بلوک مرتبط با خرید و فروش لینک از نگاه کاربر حذف می شود. خوب به تصاویر زیر دقت کنید:

فوتر سایت آوازاک بدون روشن بودن افزونه
فوتر سایت آوازاک پس از روشن شدن افزونه

البته مثال بالا تنها یک فرضیه است! توصیه می کنیم تا اگر در حال ساخت بک لینک هستید و یا قصد انجام این کار را دارید حتما مقاله ما با عنوان اصول حرفه ای لینک سازی را بخوانید.

علل پنالتی گوگل و سئو سایت

از این به بعد نوشته‌ی ما رنگ و بوی کاربردی به خود می گیرد این یعنی ما قصد داریم تا تقریبا تمامی عواملی که منجر به پنالتی سایت می شوند را به همراه توضیحات برای شما لیست کنیم؛ باشد تا کامروا شویم:

1- نقش لینک‌ های خروجی بیش از حد در پنالتی گوگل و سئو سایت

اگر صفحه ای دارای لینک های خروجی بیش از حد به سایت/صفحه دیگری باشد با افت رتبه مواجه خواهد شد و اگر متن لینک شده حاوی کلمه کلیدی باشد کاهش رتبه بیشتر نمایان می شود. بهتر است تا لینک های غیر مرتبط با صفحه مانند لینک های خروجی بخش نظرات، منابع یا … را به صورت غیر دنبال شونده درج کنید.

2- نقش محتوای کپی در پنالتی گوگل و سئو سایت

الگوریتم پاندای گوگل مسئول جریمه کردن سایت هایی است که روند سئو محتوای آن ها صورت کپی باشد یا میزان نسبیت محتوای تکراری آنها از بیشتر از محتوای یونیک است.

3- نقش استفاده بیش از حد از تگ H1 در پنالتی گوگل و سئو سایت

استفاده کردن بیش از یک بار از تگ H1 می تواند باعث بروز کاهش درک محتوای صفحه و به نوعی گیچ شدن گوگل شود؛ البته شواهد حاکی از این است که با آپدیت‌های جدید این مشکل گوگل به کلی برطرف شده.

4- نقش ایندکس اشتباه صفحات 404 در پنالتی گوگل و سئو سایت

بهتر است تا صفحات 404 سایت را Noindex کنید چرا که اگر لینک داخلی به صفحه ای حذف شده داشته باشید در صورت نو ایندکس نبودن احتمال ایندکس شدن آن صفحه توسط گوگل وجود دارد و این موضوع به خودیه خود باعث پدید آمدن محتوای تکراری بی ارزش و در مواقعی منجر به بروز هم نوع خواری می شود. همچنین در نظر داشته باشید که هیچ لینکی چه خارجی و چه داخلی در سایت نباید به صفحه حذف شده 404 داده شود اصطلاحا در سئو به این لینک‌ها شکسته می گویند.

5- نقش تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در محتوا در پنالتی گوگل و سئو سایت

زمان استفاده مکرر از کلمه کلیدی در متن برای کسب رتبه بهتر به سر آمده! در سئو 2021 با هر بار تکرار کلمه کلیدی در متن (البته بیش از حد) رتبه آن کلمه روند نزولی به خود میگیرد. به جای این کار بهتر است تا از کلمات کلیدی مرتبط و هم خانواده با کلمه اصلی استفاده کنید. برای پیدا کردن این کلمات کافیست تا روش استخراج کلیدواژه از سایت های UGC یا به کاربردن کلمات کلیدی طلوانی را بیاموزید. مت کاتس در این ویدیو مبحث تکرار کلمه کلیدی را بیشتر باز می کند.

6- نقش وجود بیش از حد لینک های شکسته در سئو سایت و پنالتی گوگل سایت

وجود یک یا دو لینک شکسته غیر کارآمد در سایت می تواند طبیعی باشد اما اگر تعداد این لینک ها زیاد شوند تبدیل به یک معظل بزرگ خواهند شد؛ این مشکل باعث رنجش کاربران و همچنین کاهش بودجه خزش می شود.

7- نقش لینک بیلدینگ غیر اصولی در وبلاگ ها در پنالتی گوگل و سئو

ساخت بک لینک در وبلاگ هایی نظیر بلاگفا می تواند به بهبود و افزایش رتبه کلمات کلیدی شود اما این کار باید در بستر قوانین لینک سازی صورت بگیرد.

8- نقش اصرار بر کسب رتبه با یک کلمه کلیدی خاص در پنالتی گوگل و سئو سایت

هنگامی که مدیر سایت دیدگاه طمع آمیز نسبت به سئو داشته باشد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم شروع بر انجام کارهایی می کند که منجر به کسب رتبه بر روی آن عبارت/عبارات کلیدی خاص شود و اگر این کار طبق اصول خود انجام نشود باعث جریمه شدن سایت توسط گوگل می شود. توصیه می کنیم تا اگر قصد انجام سئو توسط خودتان را دارید حتما از یک مشاور حرفه ای سئو کمک بگیرید تا متحمل ضرر مالی و زمانی نشوید!

9- نقش زنجیره ریدایرکت در پنالتی گوگل و سئو سایت

استفاده کردن از ریدایرکت 301 در بعضی شرایط باعث بهبود رتبه صفحه میزبان ریدایرکت می شود اما اگر 3 نکته ای که در قسمت پایین به آنها اشاره می کنیم را رعایت نکنید قطعا به وضعیت سئو سایت آسیبی جدی خواهد وارد خواهید کرد، این نکات عبارتند از:

 • پس از ریدایرکت از یک صفحه به صفحه بعدی حتما باید تمامی لینک هایی که در سایت به صفحه میزبان داده شده است ویرایش کنید چرا که وجود هر گونه لینک ریدایرکتی در داخل سایت باعث کاهش سرعت لود سایت و البته بودجه خزش می شود، این دو عامل تاثیر مستقیم بر سئو منفی دارند.
 • بیش از 70 تا 80 درصد اتوریتی دامنه ریدایرکت شده به صفحه میزبان ریدایرکت منتقل می شود اما دیگر قدرتی از صفحه 1 به دیگر صفحات سایت داده نمی شود. به نوعی تمامی قدرت صفحه فقط به صفحه میزبان ریدایرکت منتقل می شود و بس.
 • برای ریدایرکت بهتر است تا فقط از نوع 301 آن استفاده کنید و این نکته را هم حتما در نظر بگیرید که ریدایرکت کمتر مساوی است با سایتی بهینه تر، واقعا در استفاده از ریدایرکت ها تا حد ممکن وسواس به خرج دهید.

10- نقش سابقه بد دامنه در پنالتی گوگل و سئو سایت

رعایت کردن نکاتی قبل از ثبت دامنه به امتیاز گیری کمک می کند، ما قبلا در 14 فاکتور مهم در ثبت دامنه در این خصوص توضیحات مفصلی داده ایم که خواندن آن را به حتما به شما توصیه می کنیم. از طریق سایت Archive.Org سابقه دامنه مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید، اگر دیدید که دامین قبلا در موضوعی غیر مرتبط با موضوع مورد نظر شما مورد استفاده قرار گرفته به بک لینک پروفایل سایت در MOZ یا Ahrefs مراجعه کرده و آدرس دامنه را وارد کنید تا میزان اسپم اسکور آن را بدست آورید اگر پایین بود مشکلی نیست اما اگر بالای 4 بود بهتر است تا به فکر ثبت دامنه ای دیگر باشید.

11- نقش مشکلات ناشی از هاست نامناسب در سئو سایت

سرعت بارگذاری سایت فاکتوری مهم در پروسه سئو به شمار می رود و تا حدی به کیفیت میزبانی سایت بستگی دارد، همچنین اگر هاست مورد استفاده از آپتایم پایین تر از 99 درصد برخورار است، به دلیل قطعی زیاد شاهد باعث بروز ارورهای متوالی در پنل سرچ کنسول خود خواهید بود که در نهایت منجرب به کاهش رتبه می شود.

12- نقش مزرعه لینک در پنالتی گوگل و سئو سایت

مزرعه لینک صفحات یا سایت هایی هستند که تنها برای اهداف لینک سازی از آنها استفاده می شود و پر از لینک های خارجی غیر مرتبط با یکدیگرند پس از ساخت بک لینک در مزارع لینک جدا خودداری کنید.

13- نقش لینک های فوتر در پنالتی گوگل و سئو سایت

توسعه دهنگان و شرکت های طراحی سایت برای معرفی برند خود در فوتر سایت‌های طراحی شده بک لینک خود را صورت فالو قرار میدهند که اینکار باعث ایجاد میزان زیادی بک لینک (به اندازی تعداد کل صفحات ایندکس شده سایت) با یک انکر تکست می شود که در نهایت این عامل منجر به پنالتی خواهد شد.

14- نقش لینک مخفی در صفحه در پنالتی گوگل و سئو سایت

اگر در سایتتان لینک هایی دارید که توسط CSS از دید کاربر مخفی شده‌اند بهتر است تا همین حالا آن را قابل دیدن کنید.

15- نقش بالا بودن سرعت بارگذاری سایت در پنالتی گوگل و سئو سایت

سرعت لود جزو آن دسته از فاکتورهایی در سئو است که رسما توسط گوگل به عنوان یک فاکتور تاثیر گذار در رتبه بندی اعلام شده و عده زیادی از کارشناسان و فعالان صنعت سرچ بر این عقیده اند که سرعت لود صفحه جزو 5 فاکتور مهم در رتبه بندی نتایج جستجو است پس همین حالا برای تست سرعت سایت اقدام کنید. به طور میانگین یک صفحه وب باید در کمتر از 3 ثانیه لود شود این بهینه ترین حالت ممکن است و باعث می شود تا رضایت کاربر و گوگل از سایت شما بیشتر شود.

16- نقش هک سایت در پنالتی گوگل و سئو سایت

هیچ وقت هیچ سایت مهمی بیهوده هک نمی شود! علت هک سوء استفاده است حالا چه این سوء استفاده از طریق فیشینگ و دزدین اطلاعات کاربران باشد و چه استفاده از قدرت سایت برای انجام روش های سئو کلاه سیاه مثل لینک های مخفی. به هیچ عنوان، اینقدر مهم است که باز تکرار می کنیم به هیچ عنوان از قالب و افزونه های نال شده آماده وردپرس استفاده نکنید بیشتر این افزونه و قالب ها یا دارای حفره های امنیتی هستند و یا هدف از رایگان بودن آن ها در اینترنت چیزی نیست به جزء سوء استفاده.

17- نقش تبادل لینک در پنالتی گوگل و سئو سایت

تبادل لینک در حالت لینک صفحه به صفحه نمی تواند موجب پنالتی شود اما اگر به صورت سایت واید قرار بگیرد باعث مشکوک شدن گوگل نسبت به سایت شده و ممکن است در نهایت منجر به پنالتی شود.

18- نقش کنونیکال در پنالتی گوگل و سئو سایت

استفاده غلط از این تگ می تواند باعث حذف صفحه از نتایج گوگل شود. تگ کنونیکال برای تفکیک لندینگ اصلی از صفحات مشابه پدید آمده است. اگر به صورت اشتباهی آدرس صفحه ای دیگر در این کد قرار را قرار دادید منتظر حذف شدن آن از نتایج جستجو باشید البته با حذف کد به آسانی به نتایج بازخواهید گشت.

19- نقش نشانه گذاری اسکیما در پنالتی گوگل و سئو سایت

استفاده نا به جا از دستورات Schema, Json, Microdata و دیگر روش های نشانه گذاری باعث کاهش رتبه سایت نمی شود! اما با انجام این کار منتظر پیغامی از طرف گوگل باشید که در بخش Manual Action سرچ کنسول قابل مشاهده است.

20- نقش Cloaking در پنالتی گوگل و سئو سایت

Clocking یکی از روش های سئوی کلاه سیاه است که در آن کاربر به صفحه ای غیر از صفحه واقعی هدایت می شود و خزنده موتور جستجو به صفحه ای دیگر، خلاصه کنیم: در کلاکینگ کاربر یک محتوا و سرچ انجین محتوایی دیگر را میبینند! این روش در ابتدا میتواند تاثیر بسیار خوبی بر روی رتبه ها داشته باشد اما پس از گذشت زمان گوگل متوجه این رفتار شده و سایت خاطی را جریمه می کند و معمولا این جریمه یکی از سنگین ترین جریماتی است که یک سایت می تواند متحمل شود.

نقش بک لینک در سئو و پنالتی گوگل

یکی از مهمترین اقدامات در جلوگیری از پنالتی شدن سایت توسط الگوریتم پنگوئن گوگل، بررسی لینک های داده شده به سایت است. برای بررسی لینک های سایت طبق تصویر زیر، وارد بخش Links در سرچ کنسول شوید تا تمامی سایت هایی که به سایت شما لینک داده شده است را با جزئیات کامل مشاهده کنید. سایت ها را از لحاظ کیفیت لینک هایشان مورد بررسی قرار دهید و به واسطه حذف بک لینک‌های اسپم سایت توسط Disavow از شر تاثیر منفی آنها خلاص شوید؛ برای آنالیز دقیق تر لینک ها توصیه می کنیم تا از ابزارهای سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید.

بررسی لینک های سایت

نقش محتوا و ساختار سایت در سئو

یکی از دلایل جریمه شدن سایت توسط گوگل مشکلات ساختاری و محتواست. این مورد توسط الگوریتم پاندا مورد بررسی قرار میگیرد. برای اینکه از جریمه شدن سایت توسط این الگوریتم در امان باشید می بایست به نکات زیر توجه کنید:

 • از سئو بیش از حد مطالب (افزایش چگالی کلمات کلیدی و اسپم محتوایی) اجتناب کنید.
 • کلمات کلیدی را بر روی صفحات مخصوص به خود متمرکز کنید.
 • حداکثر از 5 کلمه کلیدی شاخص برای هر صفحه استفاده کنید.
 • از کپی کردن محتوا از سایت های دیگر به شدت خودداری کنید.
 • سعی کنید تا مقدور است محتوا را برای کاربران تولید کنید نه ربات های گوگل!
 • اگر مشکل محتوای تکراری در سایت وجود دارد بطور کلی آنرا برطرف کنید.

نقش الگوریتم پنگوئن بر سئو و پنالتی

همانطور که اطلاع دارید پنگوئن الگوریتمی است که به منظور مبارزه با خرید و فروش لینک و پدیدار می شود. اگر تحت تاثیر و پنالتی گوگل قرار بگیرید سایت شما بشدت در نتایج جستجو افت کرده و حتی از نتایج حذف می شود. برای جلوگیری از پنالتی شدن سایت موارد زیر را به خاطر بسپارید:

لینک های سایت واید در سئو

گوگل به صراحت در مورد اینکه لینک های سایت واید می توانند سایت را مورد جریمه قرار دهند هشدار داده است. جریمه سایت توسط گوگل در مورد لینک ها با کمک الگوریتم پنگوئن انجام می شود. در حال حاضر با پیشرفت الگوریتم های گوگل و آسان بودن شناسایی لینک های سایت واید توصیه می شود در اولین فرصت آنها را Disavow کنید.

تاثیر Disavow بر سئو و پنالتی

همانطور که اطلاع دارید ابزار Disavow گوگل به منظور امکان ثبت لینک ها یا سایت های اسپم ایجاد شده است. توسط این راهکار تاثیر لینک های گزارش شده به صفر می رسد. اگر جریمه شدن سایت به علت لینک های اسپم باشد با این روش امکان رفع پنالتی برای هر سایتی فراهم است. با وجود این شرایط اعتراض در مورد پنالتی شدن سایت با لینکهای مخرب بهانه ای بیش برای توجیه ناتوانی در رفع جریمه گوگل در مورد لینک ها نیست!

جلوگیری از پنالتی در سئو [آپدیت شده در 2022]

 • بر روی کیفیت کار کنید نه کمیت!
 • کاربر را مدنظر قرار دهید نه موتورهای جستجو!
 • محتوای تکراری و کپی شده در سایت نداشته باشید.
 • لینک نخرید! بلکه سعی کنید کاربران را به ایجاد لینک به سایت تان ترغیب کنید.
 • در بازه‌های زمانی منظم لینک های خارجی سایت خود را بررسی کرده و در صورت لزوم آنها را Disavow کنید.

ابزارهای تشخیص پنالتی سایت

در این قسمت تصمیم به معرفی 6 ابزار برای تشخیص پنالتی گوگل را داریم:

ابزار سئو گوگل سرچ کنسول

اگر عمل پنالتی به صورت دستی توسط گوگل انجام شود مطمئننا پیغامی در بخش سرچ کنسول > ترافیک جستجو > اقدامات دستی (Manual Actions) برای شما ارسال خواهد شد.

ابزار سئو MOZ

برخی از آپدیت های گوگل به صورت علنی در سایت یا صفحه تویتر گوگل وبمستر اعلام می شوند اما بعضی از آپدیت ها در پشت پرده و در صدای بی صدایه سکوت بر روی نتایج زده می شوند. شما در صفحه تغییر الگوریتم MOZ می توانید تمامی آپدیت هایی که توسط MOZ احساس می شود را مشاهده و تحلیل کنید.

ابزار سئو Panguin Tool

ابزار بعدی برای چک کردن علت پنالتی سایت توسط پنگوئن است. این ابزار که به نوعی نرم افزاری تحت وب است با وصل شدن به پنل گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول سایت شما از روند پنالتی با خبر شده و به شما علت و راه حل را ارائه می دهد. این ابزار اجازه مانیتورینگ وضعیت سایت را به صورت رایگان با داشبوردی حرفه ای برای کاربران مهیا می کند.

خدمات رفع پنالتی سایت

اگر سایتتان دچار پنالتی شده است و همانطور که در قسمت های پیشین گفتیم بهتر از تا با یک با یک مشاور در این خصوص صحبت کنید اما اگر نیاز فوری به رفع پنالتی دارید می توانید با ما در تماس باشید.

نوشته قبلی

آموزش Disavow

نوشته بعدی

سوشیال مارکتینگ

36 دیدگاه

 1. سلام.توضیحاتتون خیلی خوب هستند. ممنون
  میخواستم بدونم چطوری دامین ریت رو بالا ببریم ؟

  • محمد عزیز سلام، اگر منظورتون متریک Domain Rating سایت Ahrefs هست که الگوریتم‌هاش بر اساس تعداد و قدرت لینک‎‌ها اندازه گیری میشه.

 2. سلام خسته نباشید. سایت بنده چند وقته اومده بالا ولی بک لینکهاش رو تو الکسا نمیشناسه به نظرتون مشکلش چیه ؟

 3. سلام
  من این سایتو https://baghesalamati.ir/
  4 ماه میشه که راه انداختم ولی هنوز تو ننتایج گوگل نیست با اینکه تمام صفحات ایندکس میشه ولی تو نتایج نیست . چی کار باید بکنم. موقعیتی هم که تو سرچ کنسول میگه رو بررسی میکنم ولی تو اون موقعیت نیست. حتی اطلاعات الکساهم نداره.

 4. سلام آقای اسکندری
  محتئوای بسیار غنی و ارزشمندی بود توصیه می کنم دوستان به دقت به نکات گفته شده توجه کنند

 5. چگونه میتونیم بفهمیم چرا بعد از انتشار مطلب در پیج یک سرچ هستیم بعد از یکی دو روز به صحفه های 5 و 6 سرچ تنزیل پیدا میکنه محتوا؟

 6. سجاد

  سلام. من ویدیوهای آموزشی یوتیوب رو میارم توی سایت خودم با چند کیفیت میذارم روی هاستم و نمایش میدم. توضیحات فارسی بهشون اضافه میکنم برخی ها رو ترجمه می کنم و زیرنویس فارسی میذارم. اما خیلی بازدید سایتم کمه یعنی در روز از ۴۰۰ تا بیشتر نمیره و الانم چند روزه که خیلی کم شده. آیا این مساله میتونه سایت رو جریمه کنه
  باتشکر از پاسخ تون

 7. علی

  سلام
  من موقع ساخت صفحه ای کنونیکالش اشتباه وارد کردم و صفحه ارور ۴۰۴ دریافت کرد، بعد دو روز ایندکس نشدن صفحه مشکل رو فهمیدم، الان مورد رو اصلاح ولی صفحه ایندکس نمیشه حتی چندبار دستی م تو سرچ کنسول درخواست ایندکس دادم ولی همچنان ایندکس نمیشه، چیکار کنم؟

  • احسان اسکندری

   سلام چند لینک داخلی به صفحه بدید و صبر کنید ایندکس میشن.

 8. سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم گوگل بعد از چند روز از ایجاد شدن سایت سایت رو میشناسه؟

  • احسان اسکندری

   سلام بستگی داره اما معمولا کمتر از یک هفته.

 9. paria

  سلام ممنون از مطلبتون یه سوال از خدمتتون داشتم من تو سایتم صفحاتی داشتم که همه با کلمه کلیدی مرتبط به خودشون اولین نتیجه سرچ گوگل بودن اما مدتیه که وقتی اون کلمات کلیدی سرچ می شه اصلا اون صفحات جزو نتایج گوگل نیست!!!
  (اینم خدمتتون عرض کنم که محتوای این صفحات توسط خودم نوشته شده بود و کپی نبود از بک لینک هم استفاده نکرده بودم)من واقعا ایده ای ندارم که چرا این اتفاق افتاده چند جا نوشته بود که اگه گوگل شمارو جریمه کرده باشه تو سرچ کنسول شما نمایش داده می شه که من حتی پیامی توی سرچ کنسولم ندیدم و این صفحات رو که تو سرچ کنسولم سرچ می کنم همه ایندکس شده اند و اروری ندارند به نظر شما مشکل چی می تونه باشه و واسه حلش باید چی کار کرد؟ بسیار ممنون می شم اگه راهنماییم بفرمایید

  • احسان اسکندری

   سلام آدرس وب سایت به همراه چند نمونه صفحه که از ایندکس گوگل حذف شدن رو برامون بفرستید با بررسی کنیم.

 10. علی

  سلام خسته نباشید
  بنده مدتی هستش که سایتم پنالتی شده دلیلش ویروسی شدن سایت از طریق میزبانی هاستم بود. الان تمام ویروس ها و مقداری امنیت سایت رو بالا بردم حال بعد از رفع مشکلات باید منتظر گوگل بشم تا این موارد رو بررسی کنه. الان باید چیکار کنم

  • احسان اسکندری

   با Re-index شدن صفحات مشکل رفع پنالتی سایت شما به مرور زمان حل خواهد شد نگران نباشید.

 11. سلام من قبلا رتبه الکسای سایتم خیلی زیاد بود ولی بازدید های سایتم خیلی خوب. اما الان رتبه الکسا پایین اومده و خوب شده ولی بازدید هایم کم شده اند آیا چنین چیزی طبیعی است ؟

 12. سلام. مقالتون واقعا کامل بود، ممنونم ازتون، فقط اینکه باید چطور متوجه شیم توی کدوم یک از زمینه ها موجب پنالتی شدیم، یعنی بک لینک اسپم یا لینک سازی اشتباه و بیش از حد. من احساس میکنم کیورد اصلیمو زیادی تکرار کردم، توی تمام صفحات محصولم حداقل یکبار کلمه کلیدی اصلیم رو با لینک کردن به هوم پیج قرار میدادم و یهو از گوگل محو شدم روو اون کلمه، اصلاح کردم این کارو ولی هنوز تاثیری نداشته میشه یه راهنمایی کنید؟؟

  • سلام، بستگی به عوامل زیادی داره حتی ممکنه از عدم شناخته شدن برندتون برای گوگل باشه. البته لینک سازی در وبلاگ های خصوصی (PBN) در این روزها میتونن آسیب های جدی به سئو سایتتون بزنه.
   یک اشتباهی که خیلی از افراد مرتکب میشن ساخت صفحه پروفایل در دیگر سایت ها با اسم برند خودشون و به اشتراک گذاری مقالاتشون در اون سایته که در نهایت منجرب به پنالتی میشه چون گوگل رسما با Republish کردن مقالات در دیگر سایت ها برای اهداف لینک بیلدینگ مخالفه.

 13. علی

  سلام
  بخاطر مطلب تکراری و ندانسته مورد جریمه قرار گرفتم.
  لطفا بفرمایید دقیقا چیکار کنم که از این حالت خارج بشم.
  سپاس

  • خودتون جواب مشکل خودتونو دادید.

  • علی

   سلام مجدد
   بزرگوار اگر امکانش هست بفرمایید چگونه از این حالت خارج بشم؟
   و به گوگل بفهمونم که اشتباه بوده و از عمد این کار انجام نشده؟
   سپاس

   • سلام رهایی از پنالتی بستگی به نوع آن دارد به طور مثال در هنگام پنالتی به دلیل لینک‌های مخرب تنها راه حل شما Disavow است اما در صورتی که به دلیل مشکلات تکنیکال پنالتی شده باشید باید با ویرایش سند HTML و یا کاهش سرعت لود یا رندرینگ مشکل خود را برطرف کنید

 14. سلام، سایتی که قبلاً ایندکس شده بود و در نتایج جستجو هم بوده ولی الان ایندکس نمیشه و گوگل وب مستر هم هیچ خطایی نمیده یعنی به جریمه گوگل برخورده؟ حتی تو گوگل وب مستر هیچ خطای 404 ای هم نداده ولی نه ایندکس جدید میشه نه قبلی ها رو نشون میده و نه آمار گوگل آنالیتیکس.

 15. سلام از کجا بفهمیم پنالتی شدیم؟

  • سلام، حامد جان به صورت کلی هر گونه کاهش ترافیک سایت که بر اثر کاهش ورودی گوگل اتفاق می افته به این معناست که سایت دچار پنالتی شده.
   بر خلاف تصور عموم پنالتی فقط به معنای حذف یا کاهش رتبه چند کلمه کلیدی در گوگل نیست بلکه به معنای کاهش ترافیک کل سایت هست.

 16. ali

  ممنون از پاسختون
  کلاً اگه یک سایتی از گوگل حذف بشه ، داده هاش (محتوای مطالب و عکسهاش) هم از گوگل حذف میشه یا نه؟

 17. ali

  سلام اگر یک سایتی که پنالتی شده رو تمام دامنه رو از گوگل حذف کنم.(از سرچ کنسول) و همچنین مطالب خود سایت رو هم حذف کنم و یک سایت دیگه بسازم و مطالب اون سایت حذف شده رو در اون کپی کنم ، از لحاظ گوگل مشکلی داره؟

  • سلام.
   نتیجه مناسبی نخواهید گرفت.
   بهتر است صورت مساله حذف نشود. راهکارهای بسیار خوبی برای رفع جریمه گوگل وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

SEOFox