پنالتی گوگل

پنالتی گوگل
Google Penalties

به زمین فوتبال گوگل خوش آمدید! اینجا صفحه آخر گوگل است و من به هر دری می زنم تا سایتم را از این وضعیت نجات دهم.

بسیاری از سایت ها به خصوص در یکسال گذشته (از شهریور ماه ۱۳۹۵) با بروزرسانی الگوریتم پنگوئن به نسخه ۴ تحت جریمه گوگل قرار گرفته اند. چرا که الگوریتم های گوگل هر روزه در حال تغییر اند، خوشبختانه/متاسقانه تلاش برای موفقیت در سرچ به راحتی قبل نیست، در حال حاضر وبمستران باید خود را بروز نگه دارد تا دچار پنالتی یا کاهش رتبه نشوند.

گوگل پنالتی چیست؟

خلاصه ترین تعریفی که میتوانیم از پنالتی گوگل داشته باشیم بدین صورت است:

به هر گونه تاثیر منفی که باعث کاهش رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو شود Google Penalty گفته می شود این تغییرات ممکن است به دلیل آپدیت الگوریتم‌های گوگل، اقدام مستقیم کارشناسان گوگل (Manual Action) و یا به کار گیری از روش های سئو کلاه سیاه اتفاق بی‎‌افتد.

سئو فاکس

جریمه یا پنالتی توسط گوگل به این معنی است که الگوریتم های پیچیده گوگل تشخیص دهند سئو سایت به صورت کلاه سیاه انجام می شود. در اینصورت سایت خاطی با جریمه گوگل رو به رو شده و رتبه آن در نتایج با افت مواجه می شود. حتی در برخی مواقع ممکن است کلمه یا کلمات کلیدی آن از نتایج جستجو حذف شوند.

نمودارد روند خروج سایت از پنالتی
پنالتی به صورت Manual و ریکاوری

جریمه سایت توسط گوگل در ۹۹% مواقع به صورت الگوریتمی انجام می شود و دستی در آن دخیل نیست.

دلایل پنالتی سایت چیست؟

گوگل از سالها پیش در مورد تاثیر بد لینک های پولی و اسپم (که معمولا به صورت Site-Wide در بخش از هایی از سایت لینک دهنده قرار میگیرند و در همه ی صفحات با یک متن لنگر تکرار می شوند) به کاربران هشدار میداد. در نهایت الگوریتم پنگوئن ۴ این وعده ها را به حقیقت تبدیل کرد و همانطور که در جریان هستید بسیاری از سایت ها توسط این الگوریتم دچار پنالتی شدند و به صفحات آخر گوگل صعود کردند.

در این مقاله نحوه رفع جریمه گوگل را آموزش می دهیم و موضوع پنالتی را از جهات مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.

جریمه سایت توسط گوگل

برای رفع پنالتی باید اقداماتی در جهت قانع کردن گوگل در چهارچوب سئو کلاه سفید/قانونی به منظور رساندن پیام صلح با گوگل انجام دهید. علاوه بر این نیاز است تا یکسری اقدامات دیگر برای رفع جریمه گوگل انجام شود که در ادامه موارد مهم و اساسی در این رابطه را شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید …

دلایل پنالتی سایت چیست؟

خرید بک لینک بی کیفیت مانند شمشیر دولبه ای است که یک لبه ی آن به سمت شماست، میتواند مفید باشد نتیجه ای مثبت برای شما به ارمغان بیاورد و یا بالعکس باعث پنالتی یا کاهش رتبه کلمات شود.

رایج ترین لینک های پولی به بک لینک های Site-Wide معروف هستند این بک لینک ها معمولا در Header, Footer, Sidebar یا بخشی از سایت لینک دهنده قرار میگیرند که در همه ی صفحات با یک متن لنگر تکرار می شوند، انجام این کار باعث می شود تا سایت به اندازه تعداد ایندکس گوگل بک لینک با یک متن لینک دریافت کند، این اقدام اقدامی خلاف Webmaster Guidelines گوگل است.

نکته ای دیگر قابل تامل خنثی بودن تاثیر لینک های Site-wide است، ما شواهدی را در اختیار داریم که ثابت می کند لینک های خروجی به سایت هایی که از طریق خرید و فروش بک لینک کسب درآمد می کنند توسط موتور های جستجوگر Ignore می شوند این یعنی نه تاثیر مثبت و نه منفی!

و این هم سند: مروگر کروم یک افزونه به نام Adblock Plus دارد که با فعال کردن آن بلوک مرتبط با خرید و فروش لینک از نگاه کاربر حذف می شود. خوب به تصاویر زیر دقت کنید:

فوتر سایت آوازاک بدون روشن بودن افزونه
فوتر سایت آوازاک پس از روشن شدن افزونه

البته مثال بالا تنها یک فرضیه است! توصیه می کنیم تا اگر در حال ساخت بک لینک هستید و یا قصد انجام این کار را دارید حتما مقاله ما با عنوان اصول حرفه ای Link Building را مطالعه کنید.

۲۰ علت اصلی پنالتی شدن سایت چیست؟

از این به بعد نوشته‌ی ما رنگ و بوی کاربردی به خود می گیرد این یعنی ما قصد داریم تا تقریبا تمامی عواملی که منجر به پنالتی سایت می شوند را به همراه توضیحات برای شما لیست کنیم؛ باشد تا کامروا شویم:

۱- لینک‌های خروجی بیش از حد

اگر صفحه ای دارای لینک های خروجی بیش از حد به سایت دیگری باشد با افت رتبه مواجه خواهد شد و اگر متن لینک شده حاوی کلمه کلیدی باشد کاهش رتبه بیشتر می شود. بهتر است تا لینک های غیر مرتبط با صفحه مانند لینک های خروجی بخش نظرات، منابع یا … را به صورت غیر دنبال شونده [Nofollow] درج کنید.

۲- محتوای کپی

Google Panda مسئول جریمه کردن سایت هایی است که روند سئو محتوای آن ها صورت کپی باشد یا میزان نسبیت محتوای تکراری آنها از بیشتر از محتوای یونیک است.

۳- استفاده بیش از حد از تگ H1

استفاده کردن بیش از یک بار از تگ H1 می تواند باعث بروز کاهش درک محتوای صفحه و به نوعی گیچ شدن گوگل شود؛ البته شواهد حاکی از این است که با آپدیت‌های جدید این مشکل گوگل به کلی برطرف شده است.

۴- ایندکس اشتباه صفحات ۴۰۴

بهتر است تا صفحات ۴۰۴ سایت را Noindex کنید چرا که اگر لینک داخلی به صفحه ای حذف شده داشته باشید در صورت نو ایندکس نبودن احتمال ایندکس شدن آن صفحه توسط گوگل وجود دارد و این موضوع به خودیه خود باعث پدید آمدن محتوای تکراری بی ارزش و در مواقعی منجر به بروز هم نوع خواری یا Cannibalization می شود.

همچنین در نظر داشته باشید که هیچ لینکی چه خارجی و چه داخلی در سایت نباید به صفحه حذف شده ۴۰۴ داده شود اصطلاحا در سئو به این لینک ها Broken Link یا LinkRot گفته می شود.

۵- تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در محتوا

زمان استفاده مکرر از کلمه کلیدی در متن برای کسب رتبه بهتر به سر آمده! در سئو ۲۰۲۱ با هر بار تکرار کلمه کلیدی در متن (البته بیش از حد) رتبه آن کلمه روند نزولی به خود میگیرد. به جای این کار بهتر است تا از کلمات کلیدی مرتبط و هم خانواده با کلمه اصلی استفاده کنید. برای پیدا کردن این کلمات کافیست تا روش استخراج کلیدواژه از سایت های UGC یا به کاربردن کلمات کلیدی Long Tail را بیاموزید. مت کاتس در این ویدیو مبحث تکرار کلمه کلیدی را بیشتر باز می کند.

۶- وجود بیش از حد لینک های شکسته در سایت

وجود یک یا دو لینک شکسته غیر کارآمد در سایت می تواند طبیعی باشد اما اگر تعداد این لینک ها زیاد شوند تبدیل به یک معظل بزرگ خواهند شد؛ این مشکل باعث رنجش کاربران و همچنین کاهش بودجه خزش می شود.

۷- لینک بیلدینگ غیر اصولی در وبلاگ ها

ساخت بک لینک در وبلاگ هایی نظیر بلاگفا می تواند به بهبود و افزایش رتبه کلمات کلیدی در نتایج گوگل کمک بسزایی بکند اما اگر این کار خارج از اصول سئو انجام شود باعث بروز پنالتی و حذف شدن وب سایت از نتایج جستجو خواهد شد.

۸- اصرار بر کسب رتبه با یک کلمه کلیدی خاص

هنگامی که مدیر سایت دیدگاه طمع آمیز نسبت به سئو داشته باشد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم شروع بر انجام کارهایی می کند که منجر به کسب رتبه بر روی آن عبارت/عبارات کلیدی خاص شود و اگر این کار طبق اصول خود انجام نشود باعث جریمه شدن سایت توسط گوگل خواهد شد. توصیه می کنیم تا اگر قصد انجام سئو توسط خودتان را دارید حتما از یک مشاور حرفه ای سئو کمک بگیرید تا متحمل ضرر مالی و زمانی نشوید!

۹- قطع زنجیره ریدایرکت

استفاده کردن از ریدایرکت ۳۰۱ در بعضی شرایط باعث بهبود رتبه صفحه میزبان ریدایرکت می شود اما اگر ۳ نکته ای که در قسمت پایین به آنها اشاره می کنیم رعایت نشود قطعا به وضعیت سئو سایت آسیبی جدی خواهد رسید، این نکات عبارتند از:

 • پس از ریدایرکت صفحه یک به صفحه ۲ حتما باید تمامی لینک هایی که به صفحه میزبان داده شده است ویرایش شده و به صفحه ۲ داده شود چرا که وجود هر گونه لینک ریدایرکتی در داخل سایت باعث کاهش سرعت لود سایت و البته بودجه خزنده گوگل می شود، این دو عامل تاثیر مستقیم بر سئو منفی سایت دارند.
 • بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد Page Authority ریدایرکت شده به صفحه میزبان ریدایرکت منتقل می شود اما دیگر قدرتی از صفحه ۱ به دیگر صفحه سایت داده نمی شود. به نوعی تمامی قدرت صفحه فقط به صفحه میزبان ریدایرکت منتقل می شود و بس.
 • برای ریدایرکت بهتر است تا فقط از نوع ۳۰۱ استفاده کنید و این نکته را هم حتما در نظر بگیرید که ریدایرکت کمتر مساوی است با سایتی بهینه تر، واقعا در استفاده از ریدایرکت ها تا حد ممکن وسواس به خرج دهید.

۱۰- سابقه بد دامنه

رعایت کردن نکاتی قبل از ثبت دامنه امریست ضروری، ما قبلا در ۱۴ فاکتور مهم در ثبت دامنه به خاطر داشته باشید در این خصوص توضیحات مفصلی داده ایم که خواندن آن را به حتما به شما توصیه می کنیم. از طریق سایت Archive.Org سابقه دامنه مورد نظر را بررسی کنید، اگر دیدید که دامین قبلا در موضوعی غیر مرتبط با موضوع مورد نظر شما مورد استفاده قرار گرفته به بک لینک پروفایل سایت MOZ مراجعه کرده و آدرس دامنه را وارد کنید تا میزان اسپم اسکور آن را بدست آورید اگر پایین بود مشکلی نیست اما اگر بالای ۴ بود بهتر است تا به فکر ثبت دامنه ای دیگر باشید.

۱۱- مشکلات ناشی از هاست نامناسب

سرعت بارگذاری سایت فاکتوری مهم است که تا حدی به کیفیت میزبانی سایت بستگی دارد، همچنین اگر هاست مورد استفاده از آپتایم پایین تر از ۹۹ درصد برخورار است، به دلیل قطعی زیاد باعث بروز ارور های متوالی خزنده وب می شود که در نهایت منجرب به کاهش رتبه و پدیدار شدن Server Error در پنل سرچ کنسول سایت می شود.

۱۲- ساخت لینک در مزارع لینک

مزرعه لینک صفحات یا سایت هایی هستند که تنها برای اهداف لینک سازی از آنها استفاده می شود و پر از لینک های خارجی غیر مرتبط با یکدیگرند پس از ساخت بک لینک در مزارع لینک جدا خودداری کنید.

۱۳- لینک های فوتر

توسعه دهنگان و شرکت های طراحی سایت برای معرفی برند خود در فوتر سایت‌های طراحی شده بک لینک خود را صورت فالو قرار میدهند که اینکار باعث ایجاد میزان زیادی بک لینک (به اندازی تعداد صفحات ایندکس شده سایت لینک دهنده) با یک متن می شود که در نهایت این عامل منجر به پنالتی خواهد شد.

۱۴- وجود لینک مخفی در صفحه

اگر در سایتتان لینک هایی دارید که توسط CSS از دید کاربر مخفی شده‌اند بهتر است تا همین حالا آن را قابل دیدن کنید.

۱۵- بالا بودن سرعت بارگذاری صفحه/سایت

سرعت لود جزو آن دسته از فاکتور هایی است که رسما توسط گوگل به عنوان یک فاکتور مهم در رتبه بندی اعلام شده و عده زیادی از کارشناسان و فعالان صنعت سرچ بر این عقیده اند که سرعت لود صفحه جزو ۵ فاکتور مهم در رتبه بندی نتایج جستجو است پس همین حالا برای تست سرعت سایت اقدام کنید.

به طور میانگین یک صفحه وب باید کمتر از ۳ ثانیه لود شود این بهینه ترین حالت ممکن است و باعث افزایش رضایت کاربر و گوگل از سایت شما می شود.

۱۶- هک شدن سایت

هیچ وقت هیچ سایت مهمی بیهوده هک نمی شود! علت هک سوء استفاده است حالا یا این سوء استفاده از طریق فیشینگ و دزدین اطلاعات کاربران است و یا استفاده از قدرت سایت برای انجام روش های سئو کلاه سیاه مثل: ریدایرکت و یا لینک های مخفی به سایت ها مورد خواست هکر. نکته: به هیچ عنوان، اینقدر مهم است که باز تکرار می کنیم به هیچ عنوان از قالب و افزونه های نال شده آماده وردپرس استفاده نکنید بیشتر این افزونه و قالب ها یا دارای حفره های امنیتی هستند و یا هدف از رایگان بودن آن ها در اینترنت چیزی نیست به جزء سوء استفاده.

۱۷- تبادل لینک

تبادل لینک در حالت لینک صفحه به صفحه نمی تواند موجب پنالتی شود اما اگر به صورت سایت واید قرار بگیرد باعث مشکوک شدن گوگل نسبت به سایت شده و ممکن است در نهایت منجر به پنالتی شود.

۱۸- کنونیکال

استفاده غلط از این تگ می تواند باعث حذف صفحه از نتایج گوگل شود. تگ کنونیکال برای تفکیک لندینگ اصلی از صفحات مشابه پدید آمده است. اگر به صورت اشتباهی آدرس صفحه ای دیگر در این کد قرار را قرار دادید منتظر حذف شدن صفحه از نتایج جستجو باشید البته با حذف کد به آسانی به نتایج بازخواهید گشت.

۱۹- نشانه گذاری

استفاده نا به جا از دستورات Schema, Json, Microdata و دیگر روش های نشانه گذاری باعث کاهش رتبه سایت نمی شود! اما با انجام این کار منتظر پیغامی از طرف گوگل باشید که در بخش Manual Action سرچ کنسول قابل مشاهده است.

۲۰- دور زدن کاربر و گوگل

Clocking یکی از روش های سئوی کلاه سیاه است که در آن کاربر به صفحه ای غیر از صفحه واقعی هدایت می شود و خزنده موتور جستجو به صفحه ای دیگر، خلاصه کنیم: در کلاکینگ کاربر یک محتوا و سرچ انجین محتوایی دیگر را میبینند!

این روش در ابتدا میتواند تاثیر بسیار خوبی بر روی رتبه های سایت داشته باشد و حتی باعث کسب رتبه اول گوگل شود اما پس از گذشت زمان گوگل متوجه این رفتار شده و سایت خاطی را جریمه می کند و معمولا این جریمه یکی از سنگین ترین جریماتی است که یک سایت می تواند متحمل شود.

بررسی لینک های سایت

یکی از مهمترین اقدامات در جلوگیری از پنالتی شدن سایت توسط الگوریتم Penguin، بررسی لینک های داده شده به سایت است. برای بررسی لینک های سایت طبق تصویر زیر، وارد بخش Links در سرچ کنسول شوید تا تمامی سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند را با جزئیات کامل مشاهده و بررسی کنید.

سایت ها را از لحاظ کیفیت لینک هایشان مورد بررسی قرار دهید و به واسطه حذف بک لینک‌های اسپم سایت توسط Disavow از شر تاثیر منفی آنها خلاص شوید؛ برای آنالیز دقیق تر لینک ها توصیه می کنیم تا از SEO Tools استفاده کنید.

بررسی لینک های سایت

بررسی محتوا و رفع مشکلات ساختاری سایت

یکی از دلایل جریمه شدن سایت توسط گوگل مشکلات ساختاری و محتواست. این مورد توسط الگوریتم پاندا مورد بررسی قرار میگیرد. برای اینکه از جریمه شدن سایت توسط این الگوریتم در امان باشید می بایست به موارد زیر توجه کنید:

 • از سئو بیش از حد مطالب (افزایش چگالی کلمات کلیدی و اسپم محتوایی) اجتناب کنید
 • کلمات کلیدی را بر روی صفحات مخصوص به خود متمرکز کنید
 • حداکثر ۵ کلمه کلیدی شاخص برای هر صفحه در نظر بگیرید (کنیبالیزیشن)
 • از کپی کردن محتوا از سایت های دیگر به شدت خودداری نمایید
 • سعی کنید تا مقدور است محتوا را برای کاربران تولید کنید نه ربات های گوگل!
 • اگر مشکل محتوای تکراری در سایت وجود دارد بصورت کلی آنرا برطرف کنید

تاثیر الگوریتم پنگوئن بر روی پنالتی سایت

همانطور که اطلاع دارید پنگوئن الگوریتمی است که به منظور مبارزه با خرید و فروش لینک و پدیدار شد. اگر تحت تاثیر و پنالتی گوگل توسط الگوریتم پنگوئن قرار بگیرید سایت شما بشدت در نتایج جستجو افت کرده و حتی از نتایج حذف می شود. برای جلوگیری از پنالتی شدن سایت و رفع پنالتی گوگل موارد زیر را مطالعه نمایید.

با لینک های سایت واید خداحافظی کنید!

گوگل به صراحت در مورد اینکه لینک های سایت واید می توانند سایت را مورد جریمه قرار دهند هشدار داده است. جریمه سایت توسط گوگل در مورد لینک ها با کمک الگوریتم پنگوئن انجام می شود.
در حال حاضر با پیشرفت الگوریتم های گوگل و آسان بودن شناسایی لینک های سایت واید توسط گوگل توصیه می شود در اولین فرصت آنها را Disavow کنید.

با وجود Disavow دیگر بهانه ای برای اعتراض وجود ندارد!

همانطور که اطلاع دارید ابزار Disavow گوگل به منظور امکان ثبت لینک ها یا سایت های اسپم ایجاد شده است. توسط این راهکار تاثیر لینک های گزارش شده به صفر می رسد. اگر جریمه شدن سایت به علت لینک های اسپم باشد با این روش امکان رفع پنالتی گوگل برای هر سایتی وجود دارد.
با وجود این شرایط اعتراض در مورد پنالتی شدن سایت با لینکهای مخرب بهانه ای بیش برای توجیه ناتوانی در رفع جریمه گوگل در مورد لینک ها نیست!

جلوگیری از پنالتی سایت توسط گوگل در سال ۲۰۲۰

 • بر روی کیفیت کار کنید نه کمیت!
 • کاربر را مدنظر قرار دهید نه موتورهای جستجوگر!
 • محتوای تکراری و کپی شده در سایت نداشته باشید.
 • لینک نخرید! بلکه سعی کنید کاربران را به ایجاد لینک برای سایت تان ترغیب کنید.
 • در بازه های زمانی منظم لینک های خارجی سایت تان بررسی و در صورت لزوم آنها را Disavow کنید.

ابزارهای تشخیص پنالتی سایت

در این قسمت تصمیم به معرفی ۶ ابزار برای تشخیص پنالتی گوگل را داریم:

گوگل سرچ کنسول

اگر عمل پنالتی به صورت دستی توسط گوگل انجام شده باشد مطمئننا پیغامی در بخش سرچ کنسول > ترافیک جستجو > اقدامات دستی (Manual Actions) برای شما ارسال خواهد شد.

Google Algorithm Change History

تاریخچه تغییرات الگوریتم‌های گوگل

برخی از آپدیت های گوگل به صورت علنی در سایت یا صفحه تویتر گوگل وبمستر اعلام می شود اما بعضی از آپدیت ها در پشت پرده و در صدای بی صدایه سکوت بر روی نتایج زده می شوند. شما در صفحه تغییر الگوریتم MOZ می توانید تمامی آپدیت هایی که توسط MOZ احساس می شود را مشاهده و تحلیل کنید.

Panguin Tool

ابزار پنگوئن

ابزار بعدی برای چک کردن علت پنالتی سایت توسط پنگوئن است. این ابزار که به نوعی نرم افزاری تحت وب است با وصل شدن به پنل گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول سایت شما از روند پنالتی با خبر شده و به شما علت و راه حل را ارائه می دهد. این ابزار اجازه مانیتورینگ وضعیت سایت را به صورت رایگان با داشبوردی حرفه ای برای کاربران مهیا می کند.

خدمات رفع پنالتی

اگر سایتتان دچار پنالتی شده است و همانطور که در قسمت های پیشین گفتیم بهتر از تا با یک با یک مشاور در این خصوص صحبت کنید اما اگر نیاز فوری به رفع پنالتی دارید می توانید با ما در تماس باشید.

سرفصل ها نمایش
 1. سلام.توضیحاتتون خیلی خوب هستند. ممنون
  میخواستم بدونم چطوری دامین ریت رو بالا ببریم ؟

  ۹ تیر ۱۴۰۰
  • محمد عزیز سلام، اگر منظورتون متریک Domain Rating سایت Ahrefs هست که الگوریتم‌هاش بر اساس تعداد و قدرت لینک‎‌ها اندازه گیری میشه.

   ۱۱ تیر ۱۴۰۰
 2. سلام خسته نباشید. سایت بنده چند وقته اومده بالا ولی بک لینکهاش رو تو الکسا نمیشناسه به نظرتون مشکلش چیه ؟

  ۹ تیر ۱۴۰۰
  • سلام، برای مشاهده بک لینک های سایتتون بهتره از بخش Links < Search console اقدام کنید.

   ۱۱ تیر ۱۴۰۰
 3. سلام
  من این سایتو https://baghesalamati.ir/
  ۴ ماه میشه که راه انداختم ولی هنوز تو ننتایج گوگل نیست با اینکه تمام صفحات ایندکس میشه ولی تو نتایج نیست . چی کار باید بکنم. موقعیتی هم که تو سرچ کنسول میگه رو بررسی میکنم ولی تو اون موقعیت نیست. حتی اطلاعات الکساهم نداره.

  ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
  • سلام اگر دامنه شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده باشد فرآیند ری ایندکس آن زمان خواهد برد.

   ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
 4. سلام آقای اسکندری
  محتئوای بسیار غنی و ارزشمندی بود توصیه می کنم دوستان به دقت به نکات گفته شده توجه کنند

  ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
 5. چگونه میتونیم بفهمیم چرا بعد از انتشار مطلب در پیج یک سرچ هستیم بعد از یکی دو روز به صحفه های ۵ و ۶ سرچ تنزیل پیدا میکنه محتوا؟

  ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • احسان اسکندری

   منظورتونو درست متوجه نشدم.

   ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
 6. سجاد

  سلام. من ویدیوهای آموزشی یوتیوب رو میارم توی سایت خودم با چند کیفیت میذارم روی هاستم و نمایش میدم. توضیحات فارسی بهشون اضافه میکنم برخی ها رو ترجمه می کنم و زیرنویس فارسی میذارم. اما خیلی بازدید سایتم کمه یعنی در روز از ۴۰۰ تا بیشتر نمیره و الانم چند روزه که خیلی کم شده. آیا این مساله میتونه سایت رو جریمه کنه
  باتشکر از پاسخ تون

  ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • احسان اسکندری

   بازدید کم باعث جریمه نمیشه.

   ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
 7. علی

  سلام
  من موقع ساخت صفحه ای کنونیکالش اشتباه وارد کردم و صفحه ارور ۴۰۴ دریافت کرد، بعد دو روز ایندکس نشدن صفحه مشکل رو فهمیدم، الان مورد رو اصلاح ولی صفحه ایندکس نمیشه حتی چندبار دستی م تو سرچ کنسول درخواست ایندکس دادم ولی همچنان ایندکس نمیشه، چیکار کنم؟

  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • احسان اسکندری

   سلام چند لینک داخلی به صفحه بدید و صبر کنید ایندکس میشن.

   ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
 8. سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم بدونم گوگل بعد از چند روز از ایجاد شدن سایت سایت رو میشناسه؟

  ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹
  • احسان اسکندری

   سلام بستگی داره اما معمولا کمتر از یک هفته.

   ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
 9. paria

  سلام ممنون از مطلبتون یه سوال از خدمتتون داشتم من تو سایتم صفحاتی داشتم که همه با کلمه کلیدی مرتبط به خودشون اولین نتیجه سرچ گوگل بودن اما مدتیه که وقتی اون کلمات کلیدی سرچ می شه اصلا اون صفحات جزو نتایج گوگل نیست!!!
  (اینم خدمتتون عرض کنم که محتوای این صفحات توسط خودم نوشته شده بود و کپی نبود از بک لینک هم استفاده نکرده بودم)من واقعا ایده ای ندارم که چرا این اتفاق افتاده چند جا نوشته بود که اگه گوگل شمارو جریمه کرده باشه تو سرچ کنسول شما نمایش داده می شه که من حتی پیامی توی سرچ کنسولم ندیدم و این صفحات رو که تو سرچ کنسولم سرچ می کنم همه ایندکس شده اند و اروری ندارند به نظر شما مشکل چی می تونه باشه و واسه حلش باید چی کار کرد؟ بسیار ممنون می شم اگه راهنماییم بفرمایید

  ۲۲ اسفند ۱۳۹۸
  • احسان اسکندری

   سلام آدرس وب سایت به همراه چند نمونه صفحه که از ایندکس گوگل حذف شدن رو برامون بفرستید با بررسی کنیم.

   ۲۳ اسفند ۱۳۹۸
 10. علی

  سلام خسته نباشید
  بنده مدتی هستش که سایتم پنالتی شده دلیلش ویروسی شدن سایت از طریق میزبانی هاستم بود. الان تمام ویروس ها و مقداری امنیت سایت رو بالا بردم حال بعد از رفع مشکلات باید منتظر گوگل بشم تا این موارد رو بررسی کنه. الان باید چیکار کنم

  ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
  • احسان اسکندری

   با Re-index شدن صفحات مشکل رفع پنالتی سایت شما به مرور زمان حل خواهد شد نگران نباشید.

   ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
 11. سلام من قبلا رتبه الکسای سایتم خیلی زیاد بود ولی بازدید های سایتم خیلی خوب. اما الان رتبه الکسا پایین اومده و خوب شده ولی بازدید هایم کم شده اند آیا چنین چیزی طبیعی است ؟

  ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
  • احسان اسکندری

   باید بررسی شود.

   ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
 12. سلام. مقالتون واقعا کامل بود، ممنونم ازتون، فقط اینکه باید چطور متوجه شیم توی کدوم یک از زمینه ها موجب پنالتی شدیم، یعنی بک لینک اسپم یا لینک سازی اشتباه و بیش از حد. من احساس میکنم کیورد اصلیمو زیادی تکرار کردم، توی تمام صفحات محصولم حداقل یکبار کلمه کلیدی اصلیم رو با لینک کردن به هوم پیج قرار میدادم و یهو از گوگل محو شدم روو اون کلمه، اصلاح کردم این کارو ولی هنوز تاثیری نداشته میشه یه راهنمایی کنید؟؟

  ۲۶ مهر ۱۳۹۸
  • سلام، بستگی به عوامل زیادی داره حتی ممکنه از عدم شناخته شدن برندتون برای گوگل باشه. البته لینک سازی در وبلاگ های خصوصی (PBN) در این روزها میتونن آسیب های جدی به سئو سایتتون بزنه.
   یک اشتباهی که خیلی از افراد مرتکب میشن ساخت صفحه پروفایل در دیگر سایت ها با اسم برند خودشون و به اشتراک گذاری مقالاتشون در اون سایته که در نهایت منجرب به پنالتی میشه چون گوگل رسما با Republish کردن مقالات در دیگر سایت ها برای اهداف لینک بیلدینگ مخالفه.

   ۲۷ مهر ۱۳۹۸
 13. علی

  سلام
  بخاطر مطلب تکراری و ندانسته مورد جریمه قرار گرفتم.
  لطفا بفرمایید دقیقا چیکار کنم که از این حالت خارج بشم.
  سپاس

  ۵ اسفند ۱۳۹۷
  • خودتون جواب مشکل خودتونو دادید.

   ۶ اسفند ۱۳۹۷
  • علی

   سلام مجدد
   بزرگوار اگر امکانش هست بفرمایید چگونه از این حالت خارج بشم؟
   و به گوگل بفهمونم که اشتباه بوده و از عمد این کار انجام نشده؟
   سپاس

   ۶ اسفند ۱۳۹۷
 14. سلام، سایتی که قبلاً ایندکس شده بود و در نتایج جستجو هم بوده ولی الان ایندکس نمیشه و گوگل وب مستر هم هیچ خطایی نمیده یعنی به جریمه گوگل برخورده؟ حتی تو گوگل وب مستر هیچ خطای ۴۰۴ ای هم نداده ولی نه ایندکس جدید میشه نه قبلی ها رو نشون میده و نه آمار گوگل آنالیتیکس.

  ۲۲ فروردین ۱۳۹۷
 15. سلام از کجا بفهمیم پنالتی شدیم؟

  ۲ دی ۱۳۹۶
  • سلام، حامد جان به صورت کلی هر گونه کاهش ترافیک سایت که بر اثر کاهش ورودی گوگل اتفاق می افته به این معناست که سایت دچار پنالتی شده.
   بر خلاف تصور عموم پنالتی فقط به معنای حذف یا کاهش رتبه چند کلمه کلیدی در گوگل نیست بلکه به معنای کاهش ترافیک کل سایت هست.

   ۲ دی ۱۳۹۶
 16. ali

  ممنون از پاسختون
  کلاً اگه یک سایتی از گوگل حذف بشه ، داده هاش (محتوای مطالب و عکسهاش) هم از گوگل حذف میشه یا نه؟

  ۲۲ آبان ۱۳۹۶
  • بسته به تعداد صفحات ، نوع سایت و لینک های خارجی آن ممکن است ماه ها به طول بیانجامد.

   ۲۳ آبان ۱۳۹۶
 17. ali

  سلام اگر یک سایتی که پنالتی شده رو تمام دامنه رو از گوگل حذف کنم.(از سرچ کنسول) و همچنین مطالب خود سایت رو هم حذف کنم و یک سایت دیگه بسازم و مطالب اون سایت حذف شده رو در اون کپی کنم ، از لحاظ گوگل مشکلی داره؟

  ۲۱ آبان ۱۳۹۶
  • سلام.
   نتیجه مناسبی نخواهید گرفت.
   بهتر است صورت مساله حذف نشود. راهکارهای بسیار خوبی برای رفع جریمه گوگل وجود دارد.

   ۲۱ آبان ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *