سئو کلاه خاکستری
Gray Hat SEO

سئو کلاه خاکستری متشکل از روش های قانونی و غیرقانونی سئو است. اگر گوگل متوجه استفاده از این تکنیک ها شود سایت خاطی را پنالتی کرده و از نتایج حذف می کند.

سئو کلاه خاکستری چیست؟

سئو کلاه خاکستری به مجموعه روش هایی گفته می شود که در یک زمان از تکنیک های سئو قانونی و غیر قانونی برای بهبود سئو سایت و افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل استفاده می شود.

سئو فاکس

البته این روش ها ممکن است روزی به روش های سئو کلاه سیاه تبدیل شود

به سئو Grey-Hat مثل قوانین کیفری فکر کنید. ممکن است کاری که امروز انجام می دهیم قانونی باشد، اما همچنین این امکان وجود دارد که این قوانین در طول سال های آتی دستخوش تغییراتی شوند. باورهای غلط زیادی در مورد تعریف سئو کلاه خاکستری وجود دارد، به عنوان مثال، برخی افراد فکر می کنند که Cloaking، خرید بک لینک و یا تکرار محتوا از روش های سئو کلاه خاکستری هستند در حالی که آنها در اصل غیرقانونی بوده و از این رو کلاه سیاه خوانده می شوند.

در واقع، استفاده از روش های سئو کلاه سیاه بسیار آسان است چرا که به تمامی این روش ها در صفحه Webmaster Guidelines اشاره شده است اما گاهی اوقات حتی برای گوگل هم دشوار است که بداند آیا ما قوانینی را نقض کرده ایم یا خیر به عنوان مثال مانند تشخیص در طبیعی یا پولی بودن لینک یا ترافیک ورودی به سایت.

۱۰ تکنیک سئو کلاه خاکستری که بهتر است ندانید!

خطر پنالتی و کاهش رتبه کلمات کیدی سایت به دلیل استفاده از روش‌های کلاه خاکستری همواره وجود دارد اما ما در اینجا یک لیست از تکنیک های Gray-hat SEO کم خطر را تهیه کرده ایم:

۱- خرید دامنه رنک دار

یک دامنه منقضی شده را که مرتبط با موضوع کلیدواژه اصلی است را خریداری کنید، سپس تعدادی محتوا در آن تولید کرده و چند بک لینک خوب برای آن بسازید. مطمئن شوید که محتوای جدید از سئو و کیفیت خوبی برخوردار است و تفاوت چندانی با محتوای وب سایت قبلی ندارد همچنین از ایندکس شدن صفحه در گوگل مطمئن شوید و در ادامه یک کمپین گوگل ادز بر روی محتوای جدید فعال کنید و پس از آن به سراغ تولید محتوای خوشه ای حول محور کلیدواژه اصلی بروید. پیدا کردن کلیدواژه های محتوای خوشه ای از طریق کلمات کلیدی طولانی صورت می پذیرد.

۲- ایجاد پروفایل جذاب در شبکه های اجتماعی

واقعاً این کار می کند. کافیست تا یک پروفایل جذاب با نام دختری بین ۱۸ تا ۲۵ سال سن بسازید، عکس هایی وسوسه انگیر از اینترنت جمع آوری کرده و آن را در پروفایل دختر بارگذاری کنید، هنگامی که تعداد فالوور حساب کاربری به حد نساب رسید موضوع آن را به موضوع مورد نظر خود تغییر دهید، بله به همین راحتی 🙂

۳- صفحات Doorway

با ساخت صفحات Doorway به آسانی ترافیک مورد نیاز برای سایت خود را تامین کنید؛ کلمات کلیدی که درخواست کلیک در آنها بالاست را پیدا کردن برای آنها تولید محتوا کنید و با یک CTA حرفه ای کاربر را به صفحه درخواستی خود ارجاع دهید.

۴- تولید محتوا با کامنت

آزاد گذاشتن بخش نظرات می تواند اسپمرهای زیادی را روانه سایت کند اما اگر فقط تعدادی از آنها را تأیید کنید و لینک های خروجی را به اتربیوت نوفالو آغشته کنید این بدان معناست که قدرت لینک‌های صفحه منتقل نخواهد شد اما آنچه از اینکار حاصل می شود تولید شدن محتوایست ای که ما هیچ تلاشی برای تولید آن نکرده ایم.

۵- دریافت لینک از انجمن‌ها وبلاگ‌ها

در هنگام درج نظر در دیگر سایت ها، همیشه بهانه ای برای لینک دادن به خودتان ایجاد کنید. به انجمن های اینترنتی سر بزنید، راهکار ارائه دهید و لینک خود را در قسمت امضا مندرج کنید اینکار به بهبود سئو سایت کمک می کند.

۶- دکمه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

هر کجا که می توانید Google + Facebook like و Retweet را اضافه کنید، سپس خودتان چند بار روی آنها کلیک کنید تا از کار کردن درست آن مطمئن شوید؛ سوشیال سیگنال از فاکتورهای موثر بر سئو است.

۷- تولید اخبار جعلی

وب سایت های خبری عاجزانه به محتوای تازه نیاز دارند و تعداد کمی از آنها دارای مراحل احراز هویت هستند. اگر می توانید برخی از اخبار را جعل کرده و برای آن چند بک لینک یا اشتراک توییتر تهیه کنید، سپس شاهد خواهید بود که رتبه سایت به شکل چشم گیری افزایش پیدا می کند.

۸- لینک سازی با خیریه

چند موسسه خیریه کوچک مرتبط را پیدا کنید، کمک مالی ناچیزی به آنها کنید و مقاله ای درباره خیریه در سایت خود منشتر کنید و به صفحه Donate بک لینک دهید، سپس از مدیر سایت خیریه بخواهید که به عنوان تشکر به شما لینک دهد: این یعنی بک لینک پولی بدون جریمه گوگل!

۹- از سئو منفی کمک بگیرید

این مجموعه تکنیک های سئو است که می توانید در مورد سئو منفی بدانید. اساساً این امر یعنی ضربه زدن به سئو سایر وب سایت هایی که بالاتر از شما در نتایج قرار دارند، در ادامه ۱۰ تکنیک از آن ها را معرفی میکنیم:

  • بمب گوگل
  • هک سایت
  • تکراری کردن محتوای سایت
  • DDOS
  • بک لینک با انکر تکست مخرب
  • بک لینک اسپم Site-Wide
  • بک لینک از دایرکتوری بی کیفیت
  • بک لینک با یک انکر تکست
  • بک لینک از فوتر
  • بک لینک از PBN

۱۰- تغییر محتوا

این روش روند تولید محتوا را مثل آب خوردن می کند، در این روش کافیست تا به جای صرف زمان زیاد تولید محتوای اختصاصی محتوای مورد نیاز خود را از وب سایت های رقیب کپی کنید اما نکته اینجاست که نباید آن را عینا در سایت قرار دهید بلکه با تغییر بعضی از کلمات محتوا را برای موتور جستجو و البته نه کاربر یونیک خواهید کرد.