رتبه

چطور رتبه سایت را در گوگل افزایش دهیم؟

یکی از دغدغه های اصلی مدیران سایت ها افزایش رتبه سایت در موتور های جستجوگر است. ارتقا رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجو و حتی الکسا اهمیت بالایی دارد. بهبود و ارتقا سایت در موتورهای جستجو موجب روانه شدن ورودی ها به سایت شده و ارتقا رتبه سایت در الکسا نیز به اعتماد و اعتقاد بیشتر کاربران بر اینکه سایت قوی و بزرگ است کمک می کند. برای آغاز کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو باید با مفاهیم، فاکتور ها و به طور کلی تعریف مفهوم سئو آشنایی کامل را داشته باشید.

راه های افزایش رتبه سایت در گوگل

یکی از روش های موثر در ارتقا رتبه سایت بهره گیری از روش تولید و بازاریابی محتوا است. اینکه با تولید محتوا اقدام به جذب مشتری و برندینگ کرد. بهبود ساختار داخلی و خارجی سایت به ارتقا رتبه سایت کمک شایانی خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا روشهای موثر در ارتقا رتبه سایت را مطرح کنیم.

بهترین روش افزایش رتبه سایت در گوگل چیست؟

همانطور که اطلاع دارید معمولا بیش از نیمی از مشتری های هر سایت توسط گوگل تامین می شود. این موضوع یک چالش جدی را برای سایت ها بوجود آورده است. امروزه هر سایتی در نتایج جستجوی گوگل توفیق بیشتری کسب کند در میزان و تعداد فروش نیز نسبت به رقبای خود در وضعیت بهتری قرار دارد. در زیر نظر شما را به مجموعه مباحث موثر در افزایش رتبه سایت در گوگل جلب می کنیم.

بهترین روش برای افزایش رتبه گوگل و قرار گیری در رتبه های بالا صفحه اول گوگل طراحی سایتی بهینه، تولید محتوا اختصاصی و لینک سازی طبیعی و در بعضی موارد غیر طبیعی است. به تمامی این پروسه سئو و بهینه سازی موتور جستجو گفته می شود.

سئو و تاثیر آن بر روی افزایش بازدید سایت

افزایش رتبه سایت در موتوهای جستجوگر بدون شک نیاز به دانستن مفهوم سئو دارد که این درک در ابتدا به واسطه مطالعه مقالات سئو نظیر سئو و بهینه سازی موتور جستجو گوگل و سپس انجام پروسه بهینه سازی بر روی سایت که خود منجرب به یادگیری تجربی سئو می گردد حاصل می شود.

سئو چیست؟

کسب رتبه یک در گوگل مساوی با کلیک بیشتر و کلیک بیشتر مساوی با کاربر بیشتر و کاربر بیشتر مساوی با فروش هر چه بیشتر وب سایت می شود. اگر وبمستر هستید حتما باید با سئو آشنا باشید اما سوال واقعی این است؟ چطور سئو را یاد بگیریم و بهترین روش برای فهم آموزش سئو چیست؟ خب ما پاسخ این سوال را میدانیم و جواب بسیار ساده است.

سئو فاکتور های متعددی دارد که به صورت الگوریتم نوشته می شود و برخی جدا گانه و برخی به بر روی هسته (Core) گوگل قرار میگیرند. طراحان موتور جستجو به هیچ عنوان راز فاکتور ها را بیان نمی کنند چرا که اگر این کار را بکنند قطعا اینترنت تبدیل به میدان جنگ می شود و چون چهار چوب مشخص است همه شروع به فعالیت جدی برای افزایش ترافیک سایت توسط گوگل می کنند.

اما حال که گوگل مانند جعبه سیاه هواپیما رازی نسبتا کشف نشدنی است چه؟ خب جواب چیزی است بین تجربه و دانش. ترکیب ای دو با یکدیگر منجرب به درک مستقیم گوگل یا گوگل شناسی می شود که خود دانشی ارشمند است.

چطور سئو را یاد بگیریم؟

اگر تازه کار هستید با مطالعه آموزش پایه سئو و اگر کمی حرفه ای تر هستید با خواندن آموزش پیشرفته سئو می توانید سطح دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. برای مشاهده تمامی آموزش ها از طریق صفحه آموزش سئو و بهینه سازی موتور های جستجو شروع کنید.

نحوه افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل

برای افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل باید تمامی پروسه بهینه سازی با دقت، اصول و طبق چهاچوب گوگل انجام شود در غیر صورت سایت دچار پنالتی شده و از نتایج جستجو حذف می شود.

برای کسب رتبه اول در گوگل با کلمه کلیدی مرتبط با سایت باید اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید، توجه داشته باشید مقادیر داده شده به صورت خلاصه هستند و هر هر کدام باید جداگانه به بررسی پرداخته شوند.

  • Keyword Research – پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با سایت
  • Landing Page – ایجاد لندینگ پیج
  • Content – تولید محتوا برای صفحه لندینگ
  • Internal Link – دادن چند بک لینک از صفحات مرتبط با کلمه کلیدی صفحه هدف
  • External Link – ساخت یا دریافت ارگانیک بک لینک

افزایش رتبه در موتور جستجوگر یاهو

بهبود رتبه سایت در یاهو نیز همانند افزایش رتبه سایت در گوگل است و تنها چند تفاوت جزئی در کل موضوع وجود دارد. برای مثال یاهو به تگ keywords توجه می کند اما گوگل خیر.

افزایش رتبه در موتور جستجو بینگ

الگوریتم رتبه بندی سایت در بینگ به قدری که گوگل پیشرفت داشته و پیچیده است نیست. اصول و قواعد که در فوق به آنها اشاره شد برای بهبود رتبه سایت در بینگ موثر هستند. در واقع اگر روی ارتقا رتبه سایت در گوگل تمرکز کنید سایت شما در بینگ نیز بهبود خواهد داشت.

کاهش رتبه الکسا

رتبه الکسا الگوریتم نسبتا ساده ای دارد. هر قدر میزان آی پی و بازدیدهای یک سایت بیشتر شود بهبود رتبه الکسا اتفاق می افتد. در واقع می توان گفت هر قدر رتبه الکسا سایت به عدد 1 نزدیک می شود بازدید و ترافیک آن نیز بیشتر خواهد بود. البته می بایست توجه داشته باشید الگوریتم ساده الکسا موجب سو استفاده برخی سایت ها شده است که با ترافیک غیر واقعی رتبه الکسا را بهبود می دهند. اما این موضوع نیز وجود دارد که این سو استفاده تا حدی قابل انجام است و در جایی امکان استفاده از این ترفند غیر اصولی وجود نخواهد داشت.

اعتقاد شخصی من همیشه بر این است که رتبه الکسا تنها یک عدد است. ذهنتان را درگیر آن نکنید.

عوامل موثر در افزایش رتبه الکسا

  • تنوع و تعداد آی پی ها
  • استفاده کاربران از تولبار الکسا
  • ثبت سایت در الکسا

خرید بازدید برای سایت، آری یا خیر؟

جواب سریع:: خیر اما چرا؟ چون گوگل در بیشتر مواقع می تواند بازدید ها را شناسایی کند و در برخی موارد هم که نمی تواند این کار تاثیری بر روی رتبه نخواهد داشت.

خدمات سئو

انجام خدمات سئو در نهایت مجرب به کسب رتبه بهتر در گوگل شده و به خودی خود رتبه سایت در گوگل را افزایش می دهد. ما در سئو فاکس این خدمات را به صورت حرفه ای و تخصصی انجام می دهیم. اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر هستید صفحه خدمات سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر را مطالعه کنید.

در انتها اگر سوال ، مشکل یا نظری در این زمینه دارید در بخش نظرات مطرح کنید.