لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ / بک لینک سازی / Link Building

ساخت و دریافت لینک که به طور عام با نام لینک بیلدینگ (Link Building) شناخته می شود یکی از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی در نزد موتور های جستجوگر بخصوص گوگل و بینگ است.

لینک بیلدینگ چیست؟

به پروسه ایجاد بک لینک به صورت مستقیم یا آماده کردن بستری برای دریافت بک لینک به صورت طبیعی (Link Earning) لینک بیلدینگ گفته می شود

ساخت هر گونه بک لینک دسته ی روش های کلاه خاکستری و کلاه سیاه قرار میگیرد این یعنی اگر شما لینکی را شخصا در وب برای بهبود رتبه سایتتان ایجاد کنید دیگر کلاه سفید کار نیستید!

روش های لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ به طور کلی به دو قسمت تقسیم می شود:

  • کسب طبیعی بک لینک (Link Earning)
  •  لینک بیلدینگ دستی (Manual link building)

کسب طبیعی لینک (Link Earning)

لینک بیلدینگ طبیعی به روش لینک سازی ای گفته می شود که شما با فعالیت در وب، تولید محتوا با کیفیت تر از دیگر سایت ها یا انجام کاری خارق العاده دیگران را تشویق می کنید تا به شما لینک دهند.

دریافت لینک به صورت طبیعی روش روش پیشنهادی گوگل برای لینک سازی است است. اما ساخت لینک در این روش زمان زیادی می برد و در کلمات کلیدی ساخت و پر رقابت به نتیجه نمی رسد.

لینک بیلدینگ دستی (Manual Link Building)

لینک بیلدینگ دستی نیز به روش لینک سازی ای گفته می شود که شما لینک های سایت خود را به صورت دستی و توسط خودتان می سازید. موتور های جستجوگر سالهاست که با این روش مشکل دارند و در صورت شناسایی سایت هایی که مشغول ساخت لینک با این روش هستند را جریمه می کنند.

به خواندن ادامه دهید:

احسان اسکندری SEO Manager

سئو برای من هنریست که با بهره گیری از دانش، خلاقیت و تجربه منجر به درک بهتر از خود، گوگل و وب سایت می شود.