Link Farm

مزرعه لینک چیست / لینک فارم / Link Farm

ایجاد مزرعه لینک Link Farm (لینک فارم) از روش های سئو کلاه سیاه است که موتور های جستجوگر با آن مقابله می کنند.

لینک فارم

به گروهی از وب سایت ها که به صورت پیا پی به یکدیگر لینک گروهی می دهند مزرعه لینک (لینک فارم) گفته می شود.

سئو فاکس

Manual link farm (مزرعه لینک دستی): برخی از سایت های سئو که عمدتا سایت های خرید و فروش  بک لینک هستند برای کسب درآمد بیشتر شروع به فروش لینک انبوه یا قیمت پایین می کنند، وب مستران ایرانی هم که از خدا خواسته به دنبال خر مرده می گردند تا نعلش رو بکنن شروع به خرید لینک از اینگونه سایت ها می کنند در نتیجه پس از مدت کوتاهی سایت فروشنده لینک ۱۰۰ ها لینک بی کیفیت به سایت های غیر مرتبط با موضوع سایت خود دارد، در اینجاست که پدیده Link farm به وجود می آید و سایت اسپمر پس از شناخته شدن توسط موتور های جستجوگر جریمه می شود.

Non-manual link farm (مزرعه لینک غیر دستی): متاسفانه در این مورد سئو کار ان مقصرند:)، برخی از سئوکاران سودجو جهت بالا بردن رتبه سایت های طرف قرارداد خود شروع به ایجاد صفحات غیر مرتبط در  دیگر سایت ها می کنند و لینک خود را در آن ها قرار می دهند، این روش از Link Building ماه ها ادامه پیدا می کند و رتبه سایت لینک دهنده کمتر و رتبه سایت لینک گیرنده بیشتر می شود تا هنگامی که گوگل تشخیص می دهد که این سایت اسپمر و Link farm است، بنابراین پس از تشخیص هم رتبه سایت لینک گیرنده و هم رتبه سایت لینک دهنده در معرض خطر قرار می گیرد.

نکته: دریافت لینک چه به طور دستی و چه به طور غیر دستی از سایت های لینک فارم به شدت به وضعیت سئو سایت و رتبه سایت آسیب زده و باعث پنالتی سایت می شود. اگر متوجه شدید که کسی از سایت لینک فارم به شما لینک داده است و آن را حذف نمی کند. در اینجا باید با استفاده از ابزار Disavow لینک های بی کیفیت و اسپم را حذف کنید.

مزرعه محتوا

سایت های مزرعه محتوا سایت هایی هستند که به صورت دستی و یا غیر دستی شروع به تولید محتوای غیر استاندارد، تکراری و بی کیفیت می کنند. محتوای اینگونه سایت ها که در ایران هم کم نیستند معمولا توسط ربات های خبرخوان تولید می شوند. سایت های مزرعه محتوا پس از شناسایی توسط موتور های جسجتوگر جریمه و معمولا پنالتی می شوند.

موتورهای جستجو و مزارع

به طور کلی هم سایت های Link farm و سایت های Content farm از نظر موتور های جسجتوگر در دسته سایت های اسپم قرار می گیرند. شاید موتور های جستجوگر نظیر: Bing, Yahoo, Baidu, Yandex, Duckduckgo.com درک زیادی از اینگونه سایت ها نداشته باشند (بر طبق تجربه شخصی) اما گوگل شدیدا با سایت های اسپم مخالفه و پنالتی میکنه.

شناسایی سایت های اسپمر در ایران

به طور کلی در سطح اینترنت ایران سایت های اسپم زیادی وجود ندارند (به نسب وب سایت های هند و آمریکا). عمده ی سایت های اسمپر ایرانی متشکل از وب سایت های Feed خوانی می باشد که محتوایات و لینک های دیگر سایت ها را کپی می کنند.

احسان اسکندری SEO Manager

سئو برای من هنریست که با بهره گیری از دانش، خلاقیت و تجربه منجر به درک بهتر از خود، گوگل و وب سایت می شود.

دیدگاه یا سوالی دارد؟ خب بپرسید!

YOUR TEXT HERE