Nofollow Link

لینک های Nofollow و تاثیر آن ها بر روی سئو

امروزه بیش از 60% لینک های موجود در اینترنت به صورت nofollow (پیشنهاد میکنیم تا تاثیر لینک های نوفالو بر سئو را مطالعه کنید) هستند، آیا به نظر شما موتور های جستجوگر از این حجم زیاد لینک و تاثیر لینک های nofollow چشم پوشی می کنند و آن ها را دنبال نمی کنند؟ جواب قطعا خیر است.

تعریف لینک های nofollow از زبان موتور های جستجوگر چیست؟

لینک های nofollow (نوفالو) به لینک هایی گفته می شوند که توسط موتور های جستجوگر دنبال نمی شوند و تاثیری بر روی رتبه سایت ندارند.

تعریف لینک های nofollow از نگاه ما چیست؟

لینک های nofollow به لینک هایی گفته می شوند که پیوند های با کیفیت آن توسط موتور های جستجوگر دنبال شده و بر روی رتبه سایت تاثیر می گذارند، مانند پیوند های ویکی پدیا و شبکه های اجتماعی.

وجود لینک های نوفالو برای طبیعی بودن بک لینک پروفایل سایت که جزوی از اصول سئو است امری ضروریست.

آیا لینک های نوفالو به بهبود رتبه سایت کمکی می کنند؟

Cyrus Shepard یک مشاور حرفه ای  در شرکت MOZ  است که در ویدئویی چند دقیقه ای به طور مستقیم اعلام کرد که ما مدارکی داریم که ثابت می کند موتور های جستجوگر بعضی از لینک های نوفالو را دنبال می کنند. این به این معنی است که موتور های جستجوگر به برخی از لینک های nofollow توجه می کنند و از آن ها هم در رتبه بندی و هم در ایندکس کردن صفحات استفاده می کنند. به نظر من هم لینک های نوفالو در بهبود رتبه در گوگل تاثیر دارند! شاید اثر آن ها مستقیم نباشد اما غیر مستقیم تاثیر خود را می گذراند.

نحوه دریافت لینک nofollow

پیوند های نوفالو به چند صورت دریافت می شوند: از طریق قراردادن کامنت و درج لینک در دیگر وب سایت ها، از طریق اشتراک گذاری مطالب در دیگر سایت ها و دریافت لینک از آن ها مانند شبکه های اجتماعی و ویکی پدیا. توجه داشته باشید که لینک های نوفالو و لینک های ریدایرکت شده بسیار فرق دارند. لینک های ریدایرکت شده تاثیری بر روی SEO ندارند و توسط خزنده های موتور های جستجوگر Ignore می شوند.

قوانین و استراژی لینک سازی نوفالو

برای لینک بیلدینگ  به صورت nofollow، بهتر است تا این نکات را رعایت نمایید:

  • بهتر است تا لینک های کامنتی را با کلمه کلیدی نگیرید
  • بهتر است تا لینک  های کامتی را در از سایت های و صفحات مرتبط با سایت خود بگیرید
  • بهتر است تا همه لینک های سایت را به صورت nofollow نگیرید
  • بهتر است تا لینک های nofollow را از سایت های با کیفیت بگیرید