ریدایرکت به پروسه انتقال یک آدرس اینترنتی به یک آدرس اینترنتی دیگر گفته می شود.

ریدایرکت چیست

ریدایرکت روشی برای تغییر مسیر نشانی صفحه برای کاربر و خزنده است.

انواع روش های ریدایرکت

  • ریدایرکت ۳۰۱
  • ریدایرکت ۳۰۲
  • ریدایرکت ۳۰۷
  • متا رفرش ریدایرکت

ریدایرکت ۳۰۱ مخصوص انتقال دائمی

Redirect 301
Redirect 301

ریدایرکت ۳۰۱ یک روش دائمی برای انتقال کاربران و موتور های جسجتو از صفحه ای به صفحه ی دیگر است. در ۳۰۱ طبق اسناد موجود و گفته های مدیران گوگل اعتبار لینک های صفحه از ۹۰ تا ۹۹ درصد به صفحه ی جدید منتقل می شوند.

در این روش ریدایرکت اتوریتی کل صفحه تا ۷۰% به صفحه جدید منتقل شده و پس از گذشت چند ساعت یا چند روز پس از شناسایی توسط خزنده های گوگل صفحه جدید جایگزین صفحه قدیمی در نتایج جستجو گوگل خواهد شد.

ریدایرکت ۳۰۲ برای انتقال موقت

تفاوت ریدایرکت 301 و 302
Redirect 301 Vs 302

اگر به دلیل تعمیر، عدم وجود محتوا یا … قصد انتقال کاربران در سایت خود را دارید این روش توصیه می شود. برخی از کارمندان گوگل اعلام کرده اند که از دیدگاه موتور جستجو گوگل تفاوتی میان انتقال اتوریتی صفحه بین ریدایرکت ۳۰۲ و ۳۰۱ وجود ندارد اما ما توصیه می کنیم تا از این روش برای موارد خاص موقتی انجام شود و دلیل آن ها پیروی از قوانین پیش فرض اینترنت است.

۳۰۲ در ۱.۰ به عنوان یک روش انتقال موقت شناخته می شود برای همین ما توصیه می کنیم حتما از ۳۰۱ استفاده کنید.

از ریدایرکت ۳۰۷ ترجیحا استفاده نکنید

ریدایرکت 307
Redirect 307

ریدایرکت ۳۰۷ کاملا شبیه به ۳۰۲ عمل می کند اما تفاوتی در نحوه اجرا با ۳۰۲ دارد. ۳۰۷ بر روی پروتکل اچ تی تی پی ۱ اجرا می شود. بیشتر خزنده ها از جلمه بینگ و گوگل با این روش همانند ۳۰۲ رفتار می کنند اما به طور کلی بهتر است که از ۳۰۱ یا ۳۰۲ استفاده شود.

متا رفرش ریدایرکت منسوخ شده

متا رفرش ریدایرکت

متارفرش از آن دسته ریدایرکت ها است که بسیار کند بوده و بیشتر بر روی سطح صفحه اجرا می شود تا سرور برای همین به هیچ وجه توصیه نمی شود.

دراین روش کد رفرش در تگ اچ تی ام ال صفحه قرار گرفته و کاربران با یک شمارش معکوس مثلا ۵ ثانیه ای پس از بارگذاری کامل صفحه قدیمی به صفحه جدید هدایت می شوند.

متا رفرش اتوریتی و اعتبار لینک های صفحه را به صورت کاملا منتقل نمی کند. در اینجا کاربران پس از ۵ ثانیه به آدرس جدید منتقل خواهند شد.

زنجیره ریدایرکت را قطع کنید

Redirect Chain

زنجیر کردن کردن ریدایرکت ها پشت سر همدیگر یا اصطلاحا زنجیر ریدایرکت موجب کاهش نرخ بودجه خزنده و کاهش اتوریتی سایت می شود.

هنگامی که صفحه A بر روی B و B بر روی C ریدایرکت می شوند یک زنجیر ۳ تایی از ریدایرکت ها ایجاد شده که به آن زنجیر ریدایرکت می گویند. به گفته گوگل خزنده ها تنها تا ۳ زنجیر را دنبال می کنند.

کد ریدایرکت دامنه

Redirect 301 /old-page/ /new-page/

ریدایرکت دامنه بر روی دامنه ای دیگر همیشه یکی از بحث برانگیز ترین سوالات در میان افراد است. خیلی از افراد در این حوزه فکر می کنند با خرید دامنه هایی که تعداد بک لینک های زیاد حتی با کیفیت داشته و ریدایرکت آن بر روی دامنه خود می توانند معجزه ای در رتبه های سایت خود مشاهده کنند اما خب ماجرا به این سادگی نیست.

برای ریدایرکت دامنه حتما باید در نظر داشته باشید که دامنه کاندید باید کاملا و کاملا مرتبط با دامنه میزبان ریدایرکت باشد و گرنه کاملا بی اثر بوده و فقط این کار فقط باعث اتلاف هزینه می شود.

Redirect 301 Generator

ریدایرکت، انتقال دائم و موقت صفحاتEhsan 5