وبلاگ آموزش سئو و بهینه سازی سایت

سندباکس گوگل

با در نظر گرفتن اینکه در هر دقیقه بیش از 380 سایت جدید ساخته می شود اعتماد به سایت های با کیفیت نسبت به اسپمر ها برای موتورهای جستجو می تواند سخت باشد. سندباکس گوگل در واقعا الگوریتم نظارت بر سایت های جدیدیست که در گوگل ایندکس می شوند اما وجود آن هیچگاه توسط گوگل تایید و یا تکذیب نشده است لذا مفهوم آن بیشتر جنبه ای است که جامعه سئو و بهینه سازی سایت به آن اختصاص داده.

نقش الگوریتم Sandbox گوگل در سئو سایت چیست [آپدیت شده در 2022]

با تاسیس شدن بیش از 380 وب سایت در هر دقیقه فضای اینترنت پر شده است دامنه جدید، بسیاری از دامنه ها عمر طولانی نخواهند داشت تمدید نمی شوند و پس از گذشت 1 سال به Expire می انجامند آیا گوگل به چنین سایت هایی اعتماد می کند؟ خیر یا با سندباکس اصلا. دامنه ای که تازه تاسیس شده است را در نظر بگیرید، وضعیت سئو محتوا تولید شده، فاکتور های بهینه سازی خارجی، داخلی و تکنیکال به خوبی رعایت شده اند حتی اوضاع لینک بیلدینگ هم بد نیست اما نتیجه ای حاصل نمی شود چرا؟ علت عدم کسب جایگاه با کلمات کلیدی رقابتی در بازه های زمانی کوتاه پس از ثبت و ایندکس دامنه وجود سندباکس گوگل می باشد، اصطلاحا سایت در یک بازه زمانی چند هفته ای در سندباکس قرار میگیرد.

راه های خروج از سندباکس گوگل

اگر صاحب یک سایت تازه تاسیس هستید انتظار داشتن برای کسب جایگاه مناسب در نتایج (SERP) به سرانجامی نخواهد رسید چرا که ممکن است دامنه شما در معرض سندباکس گوگل قرار گرفته باشد؛ دیده شده است که بعضی دانه ها تا 6 ماه مشغول شن بازی در گوگل می شوند. | سئو فاکس
تغییر نمودار بازدید در گوگل آنالیتیکس پس از خروج از سندباکس

اگر صاحب یک سایت تازه تاسیس هستید انتظار داشتن برای کسب جایگاه مناسب در نتایج (SERP) به سرانجامی نخواهد رسید چرا که ممکن است دامنه شما در معرض سندباکس گوگل قرار گرفته باشد؛ دیده شده است که بعضی دانه ها تا 6 ماه مشغول شن بازی در گوگل می شوند. برای خروج هر چه سریعتر از سندباکس گوگل باید کارهای زیر را انجام دهید:

  • از سایت های مرتبط و مفید بک لینک بگیرید.
  • محتوای یونیک و بهینه شده برای موتور جستجو تولید کنید.
  • دریافت سیگنال از شبکه اجتماعی فراموش نشود.
  • ساخت اینترنال لینک را در دستور کار قرار دهید.
  • از تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در محتوا و لینک دهی داخلی پرهیز کنید.
  • به جای تمرکز بر روی کلمات کوتاه از Long Tail Keyword استفاده کنید.
  • لینک های غیر مفید را Disavow کنید.
  • از روش های لینک بیلدینگ کلاه سیاه و خاکستری تا حد ممکن استفاده نکنید مگر اینکه دانش لازم را داشته باشید.

نوشته قبلی

کلمات کلیدی طولانی

نوشته بعدی

نرخ کلیک

  1. پست خوب و آموزنده بود و اطلاعات زیادی کسب کردم

  2. سندباکس محدودیتی است که بر روی همه ی دامنه ها قرار نمیگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

SEOFox