مقالات سئو هنوز هم محبوب ترین روش برای یادگیری سئو هستند. در یک صنعت رو به رشد مانند سئو مهم است که از قطار تغییرات جا نمانید، خود را هر روز بروز کنید و به طور مرتب خودتان را آموزش دهید. به همین دلیل ما بهترین منابع آموزشی سئو را که فکر می کنیم هر فرد مبتدی باید آنها را بخواند برای شما لیست کرده ایم. ما در هنگام ایجاد لیست، دو نکته اصلی را در نظر گرفتیم: کیفیت محتوا و رابط کاربری آسان.

وبلاگ ها به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند – وبلاگ های چند نویسنده، وبلاگ های تک نویسنده و مجلات خبری.

بهترین منابع یادگیری علم سئو

در قسمت زیر لیست بهترین سایت ها و وبلاگ های خارجی برای یادگیری لیست شده اند:

1- مقالات سئو سایت MOZ

1- مقالات سئو سایت MOZ

Moz به یک رهبر در صنعت سرچ تبدیل شده است. شکی در آن نیست که بخاطر استراتژی بسیار جذاب تنوع مطالب آموزشی نوشته شده توسط افراد از سرتاسر دنیاست.

2- مقالات سئو سایت SEMRush

2- مقالات سئو سایت SEMRush

SEMRush یک ابزار محبوب برای بازاریابان اینترنتی است که با یک وبلاگ عالی که با بهترین وبلاگهای سئو و بهینه سازی موجود ترکیب شده است. این وبلاگ توسط بازاریابان برای بازاریابان نوشته می شود، بنابراین از دانش و تجربه SEMrush به نفع خود استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

3- مقالات سئو سایت Ahrefs

3- مقالات سئو سایت Ahrefs

Ahrefs یکی دیگر از بازیکنان بزرگ در بین ابزارهای حرفه ای سئو سایت است. در سال های اخیر، Ahrefs واقعاً وبلاگ خود را به سطح بسیار بالایی رسانده، بنابراین نباید از لیست وبلاگ های بهینه سازی سایت که ارزش دنبال کردن را دارند جا بماند. جالب است بدانید که بیشتر مقالات Ahrefs موردی مبتنی بر داده واقعی است، بنابراین محتوای آنها معمولاً توسط آمار و ارقام واقعی تهیه می شوند.

4- مقالات سئو سایت Yoast

4- مقالات سئو سایت Yoast

هر کسی که صاحب یک وب سایت وردپرسی است احتمالا از افزونه Yoast استفاده می کند یا حداقل نام آن به گوش وی خورده است. بسیار از مردم وبلاگ این پلاگین قدرت آشنا نیستند اما الان شدند 🙂

5- مقالات سئو سایت Mangools

5- مقالات سئو سایت Mangools

وبلاگ Mangools برای افراد تازه کار و حرفه ای سئو محتوا تولید می کند. این بلاگ از ابتدایی ترین مقالات مانند کیورد ریسرچ گرفته تا فاکتور های سئو بهینه سازی را به همراه دارد. یک توصیه دوستانه مانگولز را از دست ندهید شاید در این میان بهترین باشد.

6- مقالات سئو سایت CognitiveSEO

6- مقالات سئو سایت CognitiveSEO

CognitiveSEO وبلاگ دیگری است که توسط تیمی از افراد در پشت صحنه ابزارهای بهینه سازی سئو نوشته شده است. این وبلاگ ممکن است از نظر رابط کاربری جذاب نباشد، اما نویسندگان پشت کار بسیار خوبی در نوشتن مقاله های عمیق با موضوعات مختلف (عمدتا فنی سئو SEO) انجام می دهند.

7- مقالات سئو سایت Backlinko

7- مقالات سئو سایت Backlinko

برایان یک نابغه و نامی شناخته شده در صنعت سئو است این را همه میدانند. او تکنیک آسمان خراش را به میان آورد و ثابت کرد که کیفیت به مراتب مهم تر از کمیت است. اگر چه او دیر به دیر مقاله ارسال میکند اما هر مقاله ارسال توسط وی جامع، کاربردی و عملی است.

8- مقالات سئو سایت ClickMinded

8- مقالات سئو سایت ClickMinded

تامی گریفیت، بنیانگذار ClickMinded، یک مبتدی دنیای سئو و بهینه سازی نیست – او به عنوان کارشناس سئو در شرکت هایی مانند Airbnb و PayPal کار می کرد. وی دوره های مختلف بازاریابی آنلاین را تدریس می کند و یک وبلاگ جذاب سرشار از نکات و دیدگاههای عملی می نویسد. همین الان چکش کنید!

9- مقالات سئو سایت GotchSEO

9- مقالات سئو سایت GotchSEO

ناتان گوت یکی دیگر از متخصصین سئو است که از طریق به اشتراک گذاری دانش خود در وبلاگ خود محبوبیت چشم گیری را کسب کرده. او علاوه بر وبلاگ، یک آژانس موفق دارد و آکادمی سئو را در آنجا آموزش می دهد که در آن تکنیک های پیشرفته سئو رونمایی می شود.

10- مقالات سئو سایت Robbie Richards

10- مقالات سئو سایت Robbie Richards

رابی ریچاردز به خاطر نوشتن راهنماهای فوق العاده طولانی، مطالعات موردی و بررسی ابزارهای سئو شناخته شده است. او همچنین یک دوره محبوب سئو به نام The SEO Playbook را آموزش می دهد که برای افراد متخصص سئو طراحی شده است.

11- مقالات سئو سایت Matthew Woodward

11- مقالات سئو سایت Matthew Woodward

متیو یک وبلاگ برنده جایزه را مدیریت می کند که تقریباً تمام جنبه های اصلی متخصصین را در راهنماهای عملی و جامع در بر می گیرد. او سالهاست وبلاگ نویسی می کند و مقالات وی با گزارش های دقیق همراه می باشند؛ جالب است بدانید درآمد ماهانه وی از وبلاگ نویسی وی بسیار بالاست.

12- مقالات سئو سایت Diggity Marketing

12- مقالات سئو سایت Diggity Marketing

مت دیجیتی احتمالاً نامی است که نیازی به معرفی آن برای هرکسی که در حوزه سئو فعالیت می کند وجود ندارد. وی تخصص دارد به تولید پست درمورد ایجاد لینک و همچنین سئو بخش اخبار گوگل.

مجلات خبری سئو

در قسمت زیر لیست مجلات خبری سئو قرار گرفته است:

13- مقالات سئو سایت Search Engine Journal

13- مقالات سئو سایت Search Engine Journal

احتمالاً پرطرفدارترین پورتال مبتنی بر انجمن که متشکل از کارشناسان سئو از سراسر جهان است که می نویسد در زمینه اخبار، راهنماها، تحلیل ها و نحوه ارتباط با موتور های جستجو. با گذشت زمان، سرچ انجین ژورنال یک پایگاه محکم در سئو ایجاد کرده و مقالات آنها توسط صدها کاربر به اشتراک گذاشته می شود. از طرف دیگر درگیری در نظرات بسیار کم است.

14- مقالات سئو سایت Search Engine Land

14- مقالات سئو سایت Search Engine Land

سرچ انجین لند بسیار با سرچ انجین ژورنال مشابه است، این سایت به اخبار روزانه دنیای موتورهای جستجو و بازاریابی آنلاین می پردازد و توسط کارمندان گوگل و کارشناسان بازاریابی در زمینه های مختلف مدیریت می شود.

15- مقالات سئو سایت Search Engine Roundtable

15- مقالات سئو سایت Search Engine Roundtable

میزگرد موتور جستجو به همراه SEJ ، SEL و SEW به دسته پورتال های خبری سئو تعلق دارند که روزانه از این صنعت توسط افراد متخصص و حتی کارمندان موتور های جستجو به روز می شوند.