Social Marketing

سوشیال مارکتینگ

سوشیال مارکتینگ (بازاریابی شبکه های اجتماعی) جزئی اجتناب ناپذیر از سئو و بهینه سازی سایت (SEO) است که همگی زیر مجموعه روش های دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) می باشند. ما سوشیال مارکتینگ را اینگونه تعریف می کنیم:

به انجام هر گونه فعالیت در شبکه های اجتماعی که در راستای رسیدن یا نزدیک شدن به اهداف بازاریابی کسب و کار اینترنتی ما انجام شود بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی Social Media Marketing با به مخفف SEM گفته می شود

با توجه به اینکه سوشيال مديا ها (شبکه های اجتماعی) طیف وسیعی از کاربران را در بر میگیرد میتوان از این ابزار برای نفوذ در بین اقشار مختلف کاربران استفاده کرد. همانطور که اطلاع دارید ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی به نسبت سایر ابزارهای تحت وب بسیار بالاتر است.

سوشیال مارکتینگ – بازاریابی از طریق رسانه اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یک تخصص در زمینه وب است. چگونگی جذب مخاطب و سوئیچ آنها به کسب و کار یک رویه کاملا علمی و پیچیده است. شبکه های اجتماعی فیسبوک ، گوگل پلاس ، توییتر ، اینستاگرام ، تلگرام ، لینکدین و ده ها مورد دیگر جزو محبوب ترین و پر استفاده ترین ها هستند. هر کدام از آنها مخاطبان و طیف خاصی را در بر میگیرند.

اهمیت شبکه های اجتماعی

همانطور که اطلاع دارید تعداد و درصد استفاده کنندگان از دستگاه های تلفن هوشمند از کامپیوترها پیشی گرفته است. غالبا نیز شبکه های اجتماعی در دسترس ترین ابزارها برای تلفن های هوشمند هستند. البته ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که برای میزبانی صحیح باید زیرساخت لازم برای ورودی های حاصل از شبکه های اجتماعی را نیز فراهم کرد.

رابطه میان سوشیال مدیا و سئو

فعالیت در سوشال مدیا ها باعث افزایش ترافیک سایت، دریافت طبیعی بک لینک و همچنین بهبود وضعیت سازی به صورت ارگانیک یا لینک بیلدینگ می شود. یکی دیگر از تاثیرات فعالیت یک برند در شبکه های اجتماعی افزایش محبویت و برندینگ در سطح وب است خود که یکی از فاکتور های نسبتا با اهمیت در میان دیگر فاکتور های رتبه بندی در سئو بهینه سازی سایت است.

این جلمه از دهان بسیاری از حرفه ای های صنعت سرچ نظیر Rand Fishkin بنیانگذار شرکت MOZ بیرون آمده است، وی به صراحت اعلام کرده تاثیر شبکه اجتماعی بر سئو را نادیده نگیرید.

خدمات سوشیال مدیا مارکتینگ

خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی که به سوشیال مارکتینگ ( Social Marketing ) معروف است توسط سئو فاکس ارائه می شود. برای اطلاعات بیشتر لیست خدمات سئو فاکس را مشاهده کنید.