سوشیال مارکتینگ (بازاریابی شبکه های اجتماعی) جزئی اجتناب ناپذیر از سئو و بهینه سازی سایت (SEO) است که همگی زیر مجموعه روش های دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) می باشند.

سوشیال مارکتینگ چیست؟

به انجام هر گونه فعالیت در شبکه های اجتماعی که در راستای رسیدن یا نزدیک شدن به اهداف بازاریابی کسب و کار اینترنتی ما انجام شود بازاریاibeViaEmail: "Subscribe via email", BookmarkInYourBrowser: "ثبت به عنوان علاقه مندی برای مرورگر شما", BookmarkInstructions: "Press Ctrl+D or \u2318+D to bookmark this page", AddToYourFavorites: "اضافه کردن به علاقه مندی ها", SendFromWebOrProgram: "Send from any email address or email program", EmailProgram: "Email program", More: "More…", ThanksForSharing: "Thanks for sharing!", ThanksForFollowing: "Thanks for following!" }; (function(d,s,a,b){a=d.createElement(s);b=d.getElementsByTagName(s)[0];a.async=1;a.src="https://static.addtoany.com/menu/page.js";b.parentNode.insertBefore(a,b);})(document,"scrیابی از طریق رسانه اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یک تخصص در زمینه وب است. چگونگی جذب مخاطب و سوئیچ آنها به کسب و کار یک رویه کاملا علمی و پیچیده است. شبکه های اجتماعی فیسبوک ، گوگل پلاس ، توییتر ، اینستاگرام ، تلگرام ، لینکدین و ده ها مورد دیگر جزو محبوب ترین و پر استفاده ترین ها هستند. هر کدام از آنها مخاطبان و طیف خاصی را در بر میگیرند.

اهمیت شبکه های اجتماعی

همانطور که اطلاع دارید تعداد و درصد استفاده کنندگان از دستگاه های تلفن هوشمند از کامپیوترها پیشی گرفته است. غالبا نیز شبکه های اجتماعی در دسترس ترین ابزارها برای تلفن های هوشمند هستند. البته ذکر این نکته نیز اهمیت دارد که برای میزبانی صحیح باید زیرساخت لازم برای ورودی های حاصل از شبکه های اجتماعی را نیز فراهم کرد.

رابطه میان سوشیال مدیا و سئو

فعالیت در سوشال مدیا ها باعث افزایش ترافیک سایت، دریافت طبیعی بک لینک و همچنین بهبود وضعیت سازی به صورت ارگانیک یا لینک بیلدینگ می شود. یکی دیگر از تاثیرات فعالیت یک برند در شبکه های اجتماعی افزایش محبویت و برندینگ در سطح وب است خود که یکی از فاکتور های نسبتا با اهمیت در میان دیگر فاکتور های رتبه بندی در سئو بهینه سازی سایت است.

این جلمه از دهان بسیاری از حرفه ای های صنعت سرچ نظیر Rand Fishkin بنیانگذار شرکت MOZ بیرون آمده است، وی به صراحت اعلام کرده تاثیر شبکه اجتماعی بر سئو را نادیده نگیرید.

خدمات سوشیال مدیا مارکتینگ

خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی که به سوشیال مارکتینگ ( Social Marketing ) معروف است ارائه می شود.