شروع

شروع یادگیری سئو

به نام خدا و با سلام، احسان اسکندری هستم و تصمیم گرفتم تا در چند مقاله سیر تا پیاز یادگیری رایگان سئو سایت رو بنویسم و برای شما علاقه مندان به اشتراک بزارم.

اول از همه باید بگم که من مقالاتم رو به صورت نوشتاری روان و عامیانه می نویسم و سعی می کنم تا حد ممکن از حواشی و محتوای نا مرتبط با عنوان صفحه دوری کنم.

برای شروع سئو ابتدا باید بدانید هدف از سئو چیست و چه استراتژی ای برای انجام آن دارید؟

چطور سئو را یاد بگیریم؟

خوب دیگه خستتون نکنم و مستقیم برم سراغ اصل مطلب، برای یادگیری و شروع یادگیری سئو و بهینه سازی سایتتون باید چند تا ویژگی پایه (Basic) داشته باشید و گرنه نمی تونید سئو رو یاد بگیرید و باید با دنیای موتور های جستجوگر خداحافظی کنید! این ویژگی ها شامل:

1: صبر: صبور بودن مهم ترین ویژگی ای که یک سئو کار حرفه ای باید داشته باشه، اگر صبور نیستید همین الان بهتره میدون رو ترک کنید.

2- فرصت طلبی: سئو کاران فرصت طلب همیشه در صدر نتایج هستند! فرصت طلبی تو سئو به این معنی نیست که حق بقیه رو ضایع کنی بلکه به این معنیه که از اشتباه رقبات درس بگیری و سعی کنی موقع انجام سئو سایت اشتباه اونارو رو تکرار نکنی تا از اونا یک قدم جلوتر باشی، (بعدا در مقاله ای با عنوان فرصت طلبی در سئو این موضوع رو به طور کامل باز می کنم).

3- زبان انگلیسی: اگر زبان بلد نیستید باید با مفید ترین و بروز ترین مطالب سئو خداحافظی کنید! چرا که ما سایت های محتوا محور زیادی در ایران نداریم که به طور تخصصی مقالات مرتبط با دنیای سئو و موتور های جستجوگر تولید کنند و اکثر مقالاتی که دارن تا ترجمست یا کپیه و یا بی کیفیته.

4- جنبه شکست!: نتیجه نگرفتن و شکست یک چیز کاملا عادی در سئوئه و هیچ حس شرمساری ای نداره! ، چون موتور های جستجوگر هیچ وقت راز های خودشونو فاش نمی کنن و شما ممکنه یک کاریو انجام بدید که خلاف قوانین اون ها باشه و این باعث شه که رتبه شما کم بشه.

در ضمن شما سئو کاران آماتور و تازه کار اصلا نباید انتظار داشته باشید تا بتونید پروژه های اول خودتونو به نتیجه برسونید (مگر اینکه کلمات کلیدی راحتی رو برای سئو سایت انتخاب کرده باشید) و باید منتظر شکست باشید، اما اگر بتونید به این باور برسید که هر شکست مقدمه یک پیروزیه و هر شکست رو بنای یک پیروزی قرار بدید و از اون درس بگیرید مطمئنا موفق خواهید شد.

5- کار سالم: در سئو هم می توان از روش های کلاه سفید استفاده کرد و هم از روش های کلاه سیاه، استفاده از روش های Black-hat SEO شاید در بازه زمانی کوتاه نتیجه خوبی را برای وب سایت در بر داشته باشد اما در دراز مدت مطمئننا منجرب به پنالتی می شود. بنابراین سعی کنید تا از روش سئو کلاه سفید استفاده کنید.

6- مطالعه آموزش های سئو: بهترین راه برای یادگیری سئو مبتدیان مطالعه آموزش ها و مقالات سئو است. چرا؟ خواندن محتوا بروز و با کیفیت سئو میتونه منجرب به یادگیری هرچه سریعتر سئو بشه، ما در سئو فاکس مقالات سئو و آموزش سئو را به صورت کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان قرار دادیم.