ساب دامین
Subdomain

ساب دامنه مشتق شده دامنه اصلی است. ساب دامین یا ساب دامنه به انگلیسی Subdomain می تواند در سئو سایت تاثیر گذار باشد و باعث موفقیت استراتژی سئو سایت شود.

ساب دامین چیست؟

اگر سئوکار باشید به احتمال زیاد تا به حال بارها و بارها با ساب دامین مواجه شده اید اما ممکن است به آن دقتی نکرده باشید. ساب دامین در واقع یک نوعی از دامنه است که زیرشاخه دامین اصلی قرار میگیرد، به طور مثال اگر دامنه اصلی SEOFox.ir باشد ساب دامین می تواند به صورت Ehsan.SEOFox.ir ساخته شود.

فولدر یا ساب دامین برای سئو کدام بهتر است؟

سالهاست میان سئو کاران دنیا این بحث وجود دارد که ساب دامین برای سئو بهتر است یا ساب فولدر؟ خب جواب ما خیلی ساده است:

طبق قوانین Webmaster Central فرق نمی کند که شما از ساب دامین استفاده کنید یا ساب فولدر. به گفته گوگل ساب دامین از اتوریتی سایت روت تغذیه می کند و هیچ فرقی با فولدر ندارد.

ساب دامین های یک سایت را می توانید از طریق کنترل پنل هاست خود که معمولا سی پنل است مشاهده نمایید. سایت میزبان فا محتوای ارزشمندی در خصوص نحوه اتصال ساب دامین به هاست دیگر منتشر کرده است که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

ایجاد ساب دامین در جوملا، وردپرس و دیگر سیستم های مدیریت محتوا تفاوتی با یکدیگر ندارد اما در میان نحوه ساخت ساب دامین در کنترل پنل دایرکت ادمین و سی پنل تفاوت هایی وجود دارد.