الگوریتم گوگل دنس

گوگل دنس
Google Dance

الگوریتم گوگل دنس (Google Dance) یکی از الگوریتم های گوگل است که تقریبا تمامی کسانی که با گوگل سر و کار دارند آن را تجربه کرده اند.

الگوریتم گوگل دنس چیست؟

گوگل تا به حال به طور مستقیم وجود چنین الگوریتمی را تایید و یا تکذیب نکرده است. الگوریتم گوگل دنس ممکن است رتبه یک سایت قدیمی تا سر حد مرگ پایین آورده و یک سایت جدید را جایگزین آن کند و یا به صورت بالعکس آن عمل کند یعنی رتبه قدیمی را بالا آورده و باعث بهبود سئو سایت جدید شود.

همانطور که گفتیم مدارک زیادی از نحوه عملکرد این الگوریتم گوگل موجود نیست اما همین مدارک نشان می دهد که هدف گوگل از طراحی این اگوریتم ارائه شانس رتبه بهتر به تمامی وب سایت هاست، مخصوصا وب سایت های جدید.

چطور بفهمیم دچار دنس گوگل شده ایم؟

جابه جایی رتبه ای بسیار کوتاه مدت و معمولا چند دقیقه ای. بنابراین اگر تغییر ناگهانی کوتاه مدت ای در رتبه سایت خود مشاهده کردید چه پیشرفت و چه پسرفت احتمالا ترکش های این الگوریتم به شما اصابت کرده است 🙂

دنس به تنهایی چیز بدی نیست، کاملا طبیعی است و ممکن است هر سایتی دچار آن شود اما معمولا برای سایت های نوپا پیش می آید.

الگوریتم گوگل دنس چرا به وجود آمد؟

سئو محتوا یکی از مهم ترین فاکتور های سئو سایت است. عوامل متعددی برای تعیین میزان رضایت توسط الگوریتم های گوگل پردازش می شوند و آنها به دو دسته ی قبل از ورود کاربر به سایت و پس از ورود کاربر به سایت تقسیم می شوند.

به طور مثال سرعت لود سایت، سئو موبایل، رعایت استاندارد های کدنویسی، وضعیت سئو تکنیکال و … قبل از نمایش سایت در SERP مورد بررسی قرار میگیرد.

از طرفی بانس ریت، سوشیال سیگنال و … پس از ورود کاربر به سایت اندازی گیری می شود.

سایت هایی که در صفحات دوم و سوم گوگل قرار دارند شانسی برای خودنمایی و آزمایش نداشته و ممکن است تا مدت طولانی همانجا بمانند الگوریتم گوگل دنس این شانس را به این سایت ها میدهد تا مورد آزمایش کاربران و گوگل قرار بگیرند.

سندباکس گوگل

الگوریتم رقص گوگل

یکی از زمان هایی که وب سایت ها به طور مداوم دچار عدم ثبات رتبه و یا همان رقص گوگل می شوند هنگامی است که وب سای در سندباکس گوگل قرار دارد. سایت های تازه تاسیس به دلیل آزمون و خطایی که گوگل بر روی وب سایت ها در جهت سنجش اسپم اسکور انجام می دهد در سندباکس گوگل قرار میگیرند. بنابراین اگر سایت نوپا است به صورت مداوم دچار تغییر رتبه می شود مطمئننا داخل سندباکس است.

 1. سلام

  اقا احسان من با دوستم یه سایتی ورزشی زدیم که با یه برنامه ای از همه سایتهای ورزشی مطلب میکشه و اتوماتیک وار میزنه به سایت ما…یعنی این سایت ما جواب نمیده؟؟؟

  ۶ آبان ۱۳۹۶
  • سلام، خیر این روند هیچ نتیجه ای حداقل از نظر بهبود رتبه در بر نداره.

   ۶ آبان ۱۳۹۶
 2. بسیار ممنونم..ولی اگر افت کردیم چجوری دوباره اعتماد گوگل بدست بیاوریم؟

  ۱۰ تیر ۱۳۹۶
  • خواهش می کنم، با تولید محتوا بهینه، ویرایش محتوا های غیر استاندارد قبلی و لینک بیلدینگ.

   ۱۰ تیر ۱۳۹۶
 3. سلام .
  ببخشید من تو دسته بندی بالا بودم و تازه شروع کردم کارو ولی به یکبار کلا از گوگل محو شدم.
  اسمش راسان بود صفحه دوم گوگل بودم ولی دیگه تو هیچ صفحه ای نیست . به نظرتون چه اتفاقی افتاده ؟

  ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *